Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


O udziale swarzędzan w Powstaniu Wielkopolskim

05.02.19

O udziale swarzędzan w Powstaniu Wielkopolskim rozmawiano na kolejnym spotkaniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej, które odbyło się 31 stycznia br.

Nowy soltys wsi Karłowice

05.02.19

Zakończyła się 4-letnia kadencja sołtysów dwudziestu wsi gminy Swarzędz. Sołtysów i członków Rad Sołeckich wybierają mieszkańcy w czasie otwartych zebrań wiejskich. Pierwsze takie zebranie odbyło się we wsi Karłowice. Nowym sołtysem została Kamila Górecka.

Meksykański bal karnawałowy

29.01.19

Niezwykły zlot bajkowych postaci miał miejsce w piątek w Swarzędzu. Meksykański Bal Karnawałowy w Ośrodku Kultury zgromadził chyba wszystkie możliwe bajkowe osobowości. A do tego tańcząc i bawiąc się podróżowały one do dalekiego Meksyku.

Karnawałowy Koncert Orkiestry Dętej

29.01.19

Relacja z Koncertu Karnawałowego Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Światełko pamięci

24.01.19

Swarzędzanie oddali hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska. W tej trudnej dla całej Polski sytuacji mieszkańcy Swarzędza wspólnie, w ciszy i zadumie upamiętnili Pawła Adamowicza. Na swarzędzkim Rynku pod narodową flagą złożyli znicze.

Spotkanie Noworoczne w Swarzędzu

24.01.19

To był dobry rok dla Miasta i Gminy Swarzędz. Jego zwieńczeniem było Spotkanie Noworoczne, podczas którego podsumowano najważniejsze inwestycje i inne osiągnięcia.

Koncert Rodziny Kaczmarków

24.01.19

Koncertują w całej Polsce, a ich największą siłą jest to, że śpiewają razem. Śpiewająca Rodzina Kaczmarków, wybitni śpiewacy operowi, w ubiegłą niedzielę odwiedzili Swarzędz.

"Swarzędz na szlaku dziejów" - odcinek IV

18.01.19

„Swarzędz. Na szlaku dziejów” – to film o niezwykłej historii naszego miasta, zrealizowany z okazji 380-lecia Swarzędza przez Telewizję STK we współpracy z Wydziałem Promocji UMiG. Zapraszamy na 4 odcinek pt. "Wsie ziemi swarzędzkiej".

Ferie w swarzędzkim Wodnym Raju

18.01.19

Swarzędzkie Centru Sportu i Rekreacji w okresie zimowym przygotowało ciekawą ofertę dla dzieci, rodzin oraz seniorów.

Weź nie truj w Swarzędzu

18.01.19

Weź nie truj to akcja dla 27 gmin z wielkopolski, której celem jest edukacja i informacja o problemie zanieczyszenia powietrza.

Ferie z Ośrodkiem Kultury

18.01.19

Ośrodek Kultury w Swarzędzu organizuje dwa turnusy półkoloni podczas ferii zimowych. Wśród atrakcji dla dzieci przygotowano m.in: wycieczka do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki, Bal karnawałowy i warsztaty małego inżyniera.

Górne spalanie, czyste oszczędzanie

18.01.19

Metoda spalania górnego emituje mniej zanieczyszczeń, jest korzystniejsza dla środowiska. Do korzystania z takiego sposobu palenia w piecu zachęcali swarzędzcy strażnicy miejscy podczas szkolenia "Górne spalanie - czyste oszczędzanie".

Rekord zebranych pieniędzy na WOŚP w Swarzędzu

14.01.19

Podczas swarzędzkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy udało się pobić zeszłoroczny rekord. Ostateczna kwota, jaką udało się zebrać, to 273,143 zł. Gratulujemy.

Licytacje podczas 27 finału WOŚP w Swarzędzu

14.01.19

Na tegorocznym finale WOŚP wylicytowano między innymi: Koszulkę reprezentacyjną Bartosza Kurka z autografem za 5,000 zł, koszulkę Kuby Błaszczykowskiego z autografem za 6,000 zł oraz Złote Serduszko, które zostało wylicytowane za kwotę 30,000 zł.

Cenne dary na swarzędzki finał WOŚP

11.01.19

13 stycznia odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do sztabów spływają cenne dary. Swarzędzki sztab wzbogacił się o koszulkę Kuby Błaszczykowskiego i Bartosza Kurka.

Przed 100-leciem Unii Swarzędz

11.01.19

Sympatycy Unii Swarzędz spotykają się od kilku lat jako UNIA 100, by przygotować się do obchodów 100-lecia istanienia klubu. Kolejne spotkanie - tym razem noworoczne - odbyło sie 7 stycznia w EuroHotelu.

Zielone Półnutki dla babci i dziadka

11.01.19

Grupa "Wesołych nutek" z przedszkola "Zielona półnutka" zaprosiła na spotkanie i przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uczeń może być ratownikiem

11.01.19

W Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu odbyło się spotkanie z ratownikami wodnymi i przedstawicielami stowarzyszenia Morsy Swarzędz. Przybyli goście informowali jak zachować bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii oraz całego okresu zimowego.

Swarzędz Cup 2019 Taekwondo

11.01.19

Blisko 700 uczestników Swarzędz Cup 2019 wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Taekwondo Olimpijskim, który zorganizowany został w dniach 5-6 stycznia 2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie.

Spotkanie wigilijne w SP nr 2 w Swarzędzu

07.01.19

100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Swarzędzu

07.01.19

W czwartkowe przedpołudnie 27 grudnia, na swarzędzkim rynku, odbył się uroczysty apel w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przed tablicą upamiętniającą powstańców wielkopolskich, zebrały się władze miasta i gminy Swarzędz, poczty sztandarowe, harcerze, nauczyciele, delegacje organizacji społecznych i samorządowych oraz liczni mieszkańcy, chcący oddać hołd historii. O swarzędzanach uczestniczących w powstaniu, opowiedział zebranym pan Arkadiusz Małyszka – prezes Swarzędzkiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Na zakończenie uroczystości burmistrz Marian Szkudlarek, podziękował wszystkim za przybycie, zapraszając równocześnie do odwiedzenia Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki, gdzie od 20 grudnia znajduje się ekspozycja poświęcona Powst

Sylwester na swarzędzkim Rynku

07.01.19

Mieszkańcy Swarzędza hucznie przywitali Nowy Rok. Na swarzędzkim rynku zorganizowany zostały tradycyjny Sylwester z tańcami i pokazem sztucznych ogni.

Ku czci powstańców swarzędzkich

07.01.19

Przy kościele pw. św. Marcina w Swarzędzu uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą Powstańców Wielkopolskich, spoczywających na przykościelnym cmentarzu. Uczestnicy uroczystości złożyli hołd swarzędzkim uczestnikom powstania.

Celińska zaśpiewała w Zalasewie

19.12.18

Lirycznie, romantycznie i klimatycznie śpiewała dla seniorów Stanisława Celińska. Jej koncert odbył się w Swarzędzkiej Sali Koncertowej.

Miłośnicy Ziemi Swarzędzkiej przy wigilijnym stole

19.12.18

Swoje dokonania i sukcesy podsumowali członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej. Podczas tradycyjnego spotkania wigilijnego nie zabrakło także podziękowań, życzeń i łamania się opłatkiem.

Wystawa Swarzędz.380

19.12.18

Jeszcze do 16 grudnia w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki można podziwiać wystawę z okazji 380-lecia lokacji miasta. Bohaterami zdjęć są ludzie, którzy są częścią tego miejsca i tworzyli jego historię.

Beznudna wyspa

19.12.18

Na Beznudną Wyspę zabrali swarzędzką publiczność aktorzy Teatru Muzycznego z Poznania. Było to kolejne spotkanie ze sztuką w Swarzędzkiej Sali Koncertowej.

Mikołajki w Swarzędzu

19.12.18

Na swarzędzkim rynku rozbłysnęła choinka. 8 grudnia, podczas tradycyjnych Mikołajek nie mogło zabraknąć świątecznych występów, animacji i wizyty św. Mikołaja.

Wysłannik Mikołaja w Swarzędzu

07.12.18

6 grudnia od samego rana wysłannik świętego Mikołaja odwiedzał swarzędzkie przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.

Mikołajki na lodowisku

07.12.18

1 grudnia na swarzędzkim lodowisku odbyły się tradycyjne mikołajki. Nie zabrakło zabaw i prezentów, a gościem specjalnym był oczywiście Św. Mikołaj.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO