Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Igrzyska Dzieci Niepełnosprawnych

29.05.19

Dzieci i młodzież ze Swarzędza, Poznania a nawet kilku placówek z terenu Wielkopolski wzięło udział w igrzyskach osób niepełnosprawnych. Te zawody były dla nich lekcją przełamywania barier.

XI Spotkanie Zespołów Seniorskich w Swarzędzu

29.05.19

Podczas XI Spotkania Zespołów Seniorskich na scenie przy Jeziorze Swarzędzkim wystąpiło 11 zespołów. Przyjechały na zaproszenie Ośrodka Kultury i Sekcji Regionalnej Olszyna.

Swarzędzka Noc Muzeów

29.05.19

W ramach kolejnej edycji Nocy Muzeów Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki dostępne było dla wszystkich zwiedzających. Goście muzeum mogli m.in. obejrzeć kroniki filmowe, a także zapoznać się z obecną ekspozycją.

Wiosenny Smyczomarsz

29.05.19

Siódma już edycja swarzędzkiego Smyczomarszu wystartowała w niedzielny poranek wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego. Wspólny spacer służył nie tylko czworonogom, ale również ich właścicielom, którzy mieli okazję do integracji.

Absolutorium dla burmistrza Swarzędza

29.05.19

Rada Miejska w Swarzędzu udzieliła absolutorium burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi, z tytułu wykonania budżetu za rok 2018. Uchwała ta była głównym tematem 8. sesji Rady Miejskiej.

Cały Swarzędz na rowery

29.05.19

Swarzędz po raz kolejny przesiadł się na rowery. Uczestnicy VIII już Gminnego Rajdu Rowerowego mieli do wyboru siedem zróżnicowanych tras.

Minimaraton swarzędzkich przedszkolaków

20.05.19

Już po raz trzeci zorganizowany został Minimaraton Przedszkolaków. Podczas tegorocznej edycji na starcie stanęło ponad pięciuset uczestników, którzy rywalizowali w biegu na dystansie 100 metrów. Choć o rywalizacji nie za bardzo można mówić, bowiem podczas tego wydarzenia wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.

Memoriał im. Zenona Baranowskiego

20.05.19

Na stadionie miejskim w Swarzędzu zorganizowane zostały konkurencje biegowe w ramach II Memoriału im. Zenona Baranowskiego. Uczestnikami były dzieci i młodzież swarzędzkich szkół.

Sebastian Nowicki Wicemistrzem Polski Seniorów - zapasy

20.05.19

Srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym wywalczył zawodnik Unii Swarzędz – Sebastian Nowicki. Sukcesu gratulowali mu trenerzy oraz Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

II edycja swarzędzkiego Parkrunu

20.05.19

Bieg na 5 km terenami zielonymi wpisał się na stałe w kalendarz sportowych wydarzeń gminy Swarzędz. Druga edycja Parkrunu przyciągnęła nad Jezioro Swarzędzkie wielu biegaczy.

Święto strażaków

09.05.19

Codziennie narażają swoje zdrowie i życie by ratować innych. 4 maja jest okazją by podziękować im za poświęcenie i ciężką pracę, bo właśnie tego dnia swoje święto obchodzą wszyscy strażacy.

Obchody świąt majowych w Swarzędzu

09.05.19

Początek maja obfituje w ważne święta państwowe. Uroczyście uczcili je mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz spotykając się przed Pomnikiem Poległych za Wolność i Ojczyznę na swarzędzkim Rynku.

Dzień Seniora w Zalasewie

09.05.19

Seniorzy ze wsi Zalasewo i Garby mieli kolejną okazję do integracji i dobrej zabawy. W wyniku współpracy tych dwóch sołectw w Swarzędzkiej Sali Koncertowej zorganizowany został Dzień Seniora, którego główną atrakcją był wyjątkowy koncert.

Kopszykarki Lider Swarzędz w I lidze

09.05.19

Koszykarki UKS Lider Swarzędz awansowały do I ligi. Wywalczyły to dzięki dobremu występowi podczas turnieju finałowego, który rozgrywany był w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Józefinki 2019

09.05.19

Dwa dni dobrej zabawy i integracji. Na Swarzędzkim Rynku w ubiegły weekend świętowano tradycyjne Józefinki – Święto Patrona Miasta.

Józefinkowy Samochodowy Rajd Flagi

09.05.19

3 maja, pod znakiem flagi biało-czerwonej, wyruszyli na trasę piątego już swarzędzkiego Rajdu Flagi.

Piosenki z ekranu - śpiewamy filmy

17.04.19

Wokaliści sekcji piosenki swarzędzkiego Ośrodka Kultury zaprosili 12 kwietnia na koncert filmowy, podczas którego wykonali utwory z filmów wyprodukowanych na przestrzeni ostatnich przeszło osiemdziesięciu lat.

W Swarzędzkiej Strefie Gospodarczej

17.04.19

W Jasiniu, w Gminie Swarzędz uroczyście otwarta została hala magazynowa. Obiekt służyć będzie firmie Deceuninck.

Mistrzostwa Polski Full Contact w Swarzędzu

17.04.19

Sporty walki na całym świecie cieszą się dużą popularnością. W hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Polski w formule Full Contact.

Kabaretowo w Swarzędzu

17.04.19

Kabaretowe atrakcje to stały element programu kulturalnego Gminy Swarzędz. Tym razem na scenie Swarzędzkiej Sali Koncertowej wystąpił wybitny artysta kabaretowy Jerzy Kryszak.

Swarzędzkie dni e-sportu

17.04.19

W minioną sobotę i niedzielę trwały Swarzędzkie Dni Esportu. Rozgrywki odbywały się w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Józefinki, Mebloberek i Rajd Flagi

17.04.19

O zbliżających się Józefinkach i towarzyszącym im imprezom rozmawialiśmy z Teresą Radziszewską z wydziału promocji UMiG oraz Filipem Przepiórą - dyrektorem Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

25 lat ETC

17.04.19

Jedno z pierwszych centrów handlowych w okolicy Poznania – swarzędzkie ETC obchodziło swoje 25 urodziny. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

Wielkopolskie ABC

08.04.19

To okazja do pogłębiania wiedzy o regionie, tradycjach i obyczajach. Od kilku lat dla swarzędzkich przedszkolaków organizowany jest Gminny Turniej Regionalny „Wielkopolskie ABC”.

Będzie boisko do hokeja na trawie

08.04.19

W Swarzędzu powstanie nowy obiekt sportowy jakiego do tej pory nie było, adresowany do hokeistów na trawie, odnoszących w ostatnich latach ogromne sukcesy.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej przy ul. Polnej

08.04.19

Jedna z najstarszych szkół w Swarzędzu szkoła podstawowa nr 2 i. Królowej Jadwigi zostanie rozbudowana.

Mistrzostwa w czteroboju lekkoatletycznym

08.04.19

Bieg na krótki i długi dystans, skok w dal i rzut piłeczką palantową – to konkurencje czwórboju lekkoatletycznego. W takich zawodach konkurowali uczniowie swarzędzkich szkół podstawowych.

Z serca...

08.04.19

28 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbył się niezwykły koncert płynący prosto z 70-ciu SERC i głosów.

Mistrzostwa Swarzędza w ergometrze wioślarskim

08.04.19

Juz po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie zostały zorganizowane mistrzostwa szkół podstawowych z miasta i gminy Swarzędz na ergometrze wioślarskim.

Sukcesy hokeistów "Swarka"

08.04.19

Burmistrz miasta i gminy Swarzędz gościł zespół UKS Swarek Swarzędz. Zespół ten może pochwalić się wieloma sukcesami na arenie sportowej. Burmistrz pogratulował wyników sportowych oraz wręczył upominki.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO