Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Video - info


Piosenki z ekranu - śpiewamy filmy

17.04.19

Wokaliści sekcji piosenki swarzędzkiego Ośrodka Kultury zaprosili 12 kwietnia na koncert filmowy, podczas którego wykonali utwory z filmów wyprodukowanych na przestrzeni ostatnich przeszło osiemdziesięciu lat.

W Swarzędzkiej Strefie Gospodarczej

17.04.19

W Jasiniu, w Gminie Swarzędz uroczyście otwarta została hala magazynowa. Obiekt służyć będzie firmie Deceuninck.

Mistrzostwa Polski Full Contact w Swarzędzu

17.04.19

Sporty walki na całym świecie cieszą się dużą popularnością. W hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Polski w formule Full Contact.

Kabaretowo w Swarzędzu

17.04.19

Kabaretowe atrakcje to stały element programu kulturalnego Gminy Swarzędz. Tym razem na scenie Swarzędzkiej Sali Koncertowej wystąpił wybitny artysta kabaretowy Jerzy Kryszak.

Swarzędzkie dni e-sportu

17.04.19

W minioną sobotę i niedzielę trwały Swarzędzkie Dni Esportu. Rozgrywki odbywały się w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Józefinki, Mebloberek i Rajd Flagi

17.04.19

O zbliżających się Józefinkach i towarzyszącym im imprezom rozmawialiśmy z Teresą Radziszewską z wydziału promocji UMiG oraz Filipem Przepiórą - dyrektorem Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

25 lat ETC

17.04.19

Jedno z pierwszych centrów handlowych w okolicy Poznania – swarzędzkie ETC obchodziło swoje 25 urodziny. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

Wielkopolskie ABC

08.04.19

To okazja do pogłębiania wiedzy o regionie, tradycjach i obyczajach. Od kilku lat dla swarzędzkich przedszkolaków organizowany jest Gminny Turniej Regionalny „Wielkopolskie ABC”.

Będzie boisko do hokeja na trawie

08.04.19

W Swarzędzu powstanie nowy obiekt sportowy jakiego do tej pory nie było, adresowany do hokeistów na trawie, odnoszących w ostatnich latach ogromne sukcesy.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej przy ul. Polnej

08.04.19

Jedna z najstarszych szkół w Swarzędzu szkoła podstawowa nr 2 i. Królowej Jadwigi zostanie rozbudowana.

Mistrzostwa w czteroboju lekkoatletycznym

08.04.19

Bieg na krótki i długi dystans, skok w dal i rzut piłeczką palantową – to konkurencje czwórboju lekkoatletycznego. W takich zawodach konkurowali uczniowie swarzędzkich szkół podstawowych.

Z serca...

08.04.19

28 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbył się niezwykły koncert płynący prosto z 70-ciu SERC i głosów.

Mistrzostwa Swarzędza w ergometrze wioślarskim

08.04.19

Juz po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie zostały zorganizowane mistrzostwa szkół podstawowych z miasta i gminy Swarzędz na ergometrze wioślarskim.

Sukcesy hokeistów "Swarka"

08.04.19

Burmistrz miasta i gminy Swarzędz gościł zespół UKS Swarek Swarzędz. Zespół ten może pochwalić się wieloma sukcesami na arenie sportowej. Burmistrz pogratulował wyników sportowych oraz wręczył upominki.

VI Sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu

28.03.19

Pełen zapis VI Sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 26 marca br.

Swarzędz wierszami rozkwita

28.03.19

Budzenie się wiosny inspiruje artystów do tworzenia. Swarzędzcy poeci chętnie dzielą się swoimi wierszami z innymi, a najlepszą okazją do tego była III Biesiada Poetycka.

Aleksander Doba i jego wyprawy

28.03.19

Znany na całym świecie podróżnik i zdobywca Oceanu Atlantyckiego w kajaku odwiedził szkoły podstawowe w Wierzonce i Zalasewie.

Morsy przepłynęły Wartę

28.03.19

W minioną niedzielę 128 morsów, miłośników kąpieli w lodowatej wodzie przepłynęło wpław rzekę Wartę. Wśród śmiałków z Polski były również Jantarne Morsy z Kaliningradu.

V etap budowy kanalizacji - Puszcza Zielonka

28.03.19

Kolejny etap - PZ V - rozbudowy sieci kanalizacjnej w ramach działań Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka staje sie faktem. 26 marca w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu podpisano dwie umowy, a łączna wartość rozpoczynających się prac wynosi 33 miliony złotych na odcinku 13 kilometrów.

Dzień Sołtysów Gminy Swarzędz

28.03.19

Od 29 stycznia do 20 marca odbywały się zebrania mieszkańców 20 wsi sołeckich gminy Swarzędz, na których wybierano sołtysów i członków Rad Sołeckich. W czterech wsiach wybrano nowego sołtysa. Ze wszystkimi, nowymi i dotychczasowymi sołtysami spotkłi się burmistrz oraz wiceburmistrzowie i przewodnicząca Rady Miejskiej.

I Wiosenne Spotkania Chóralne św. Józefa

19.03.19

Konferencja dla przedsiębiorców

19.03.19

Swarzędzccy przedsiębiorcy zostali zaproszeni na konferencję pt. " Synergia nauki i biznesu", na której prof. dr hab. Bogdan Marciniec przedstawił możliwości współpracy z Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii.

Wystawa poświęcona rzemiosłu stolarskiemu

19.03.19

Od 12 marca, w ramach obchodów Święta Patrona Miasta św. Józefa, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki zaprasza do zwiedzania ekspozycji poświęconej twórczości w drewnie.

Święto Patrona Swarzędza

19.03.19

Święty Józef jest patronem Swarzędza. W minioną niedzielę złożono kwiaty pod swarzędzką figurą św. Józefa i odprawiono uroczystą mszę św. w intencji mieszkańców.

Podpisanie umowy na budowę węzła przesiadkowego

19.03.19

W swarzędzkim ratuszu burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek podpisał z wykonawcą umowę w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na budowę Węzła Przesiadkowego w miejscowości Paczkowo oraz fragmentu ul. Średzkiej w systemie zaprojektuj i wybuduj. Budowa ma być zakończona w drugiej połowie 2020 roku.

Wybory sołeckie w Gortatowie

15.03.19

13 marca odbyły się 18. wybory sołeckie w gminie Swarzędz. Nowego Sołtysa i członków Rady Sołeckiej wybierali mieszkańcy wsi Gortatowo.

Zielona Gęś na herbatce u Starszych Panów

15.03.19

Miłośnicy spotkań ze sztuką w Pałacyku pod Lipami w Swarzędzu doczekali się kolejnych wspólnych środowych wieczorów. Tym razem słuchacze przenieśli się do lat 60.

Wybory sołtysa Paczkowa

15.03.19

Trwają wybory Sołtysów i Rad Sołeckich na nową 5-letnią kadencję. Sołtys na zagrodzie równy Wojewodzie - mówiono na uroczystości Powiatowego Dnia Sołtysa. A we wsi Paczkowo w gminie Swarzędz na wybory Sołtysa i członków Rady Sołeckiej przybyła rekordowa, niespotykana liczba mieszkańców.

Za rok o tej samej porze

15.03.19

Spektakl w roli głównej z Olgą Bończyk i Piotrem Gąsowskim przyciągnął do Swarzędzkiej Sali Koncertowej wielu odbiorców. Spotkanie ze sztuką zorganizowane zostało z okazji Dnia Kobiet.

Maraton Agua Hard Body

15.03.19

Dwie godziny intensywnego relaksu w wodzie. Tak było podczas dnia kobiet w swarzędzkim Wodnym Raju. Była to już druga edycja aerobikowego maratonu.

Więcej informacji znajdą Państwo w ARCHIWUM VIDEO