Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Komunikaty


Załóż firmę przez telefon! Informacja Ministerstwa Rozwoju16 01 2017

Ministerstwa Rozwoju rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Oto informacja na ten temat.

Konkurs „Zabytek Zadbany”13 01 2017

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków  „Zabytek Zadbany". Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Nad przebiegiem konkursu czuwa jury, składające się z ekspertów posiadających wiedzę i doświadczenie w dziedzinie konserwacji zabytków. Jury ocenia jakość i zakres prac budowlanych, konserwatorskich, restauratorskich, rewaloryzacyjnych prowadzonych przy zabytkach.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ

/umig/

 

Stypendia sportowe - czekamy na wnioski29 12 2016

Uprzejmie informujemy, że do 31 stycznia 2017 r. do Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz można składać wnioski o przyznanie stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Podmioty uprawnione do składania wniosków to: stowarzyszenia kultury fizycznej, związki i kluby sportowe oraz Komisja Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Swarzędzu. Wnioski można składać osobiście lub listownie pod adresem:

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu

Biuro Obsługi Interesanta

ul. Rynek 1

62-020 Swarzędz

Oto

- wzór wniosku o przyznanie stypendium

- treść tekstu jednolitego uchwały w tej sprawie

/wd/

 

Bezpłatne przejazdy dla uczniów i studentów - odbierajmy zaświadczenia23 12 2016

Jak już informowaliśmy, na wniosek burmistrza Mariana Szkudlarka radni Swarzędza podjęli uchwałę, na mocy której od 1 stycznia 2017 uczniowie do 24 roku życia oraz studenci zamieszkali na terenie naszej gminy mogą bezpłatnie korzystać z usług Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Od 21 grudnia 2016 r. można odbierać imienne zaświadczenia, które zgodnie z uchwałą od 1 stycznia 2017 będą uprawniały do bezpłatnego korzystania z naszej komunikacji. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Swarzędz mogą odbierać zaświadczenia (także po zakończeniu przerwy świątecznej w pierwszym tygodniu stycznia) w sekretariatach swoich szkół. Pozostali uczniowie, a także studenci powinni zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu, ul. Rynek 1 (pokój 411) lub do siedziby ZGK przy ul. Strzeleckiej 2 w Swarzędzu. Warunkiem wydania zaświadczenia jest okazanie legitymacji szkolnej lub studenckiej potwierdzającej zamieszkanie na terenie gminy Swarzędz.

Uczniowie i studenci, którzy nie będą uprawnieni do otrzymania zaświadczenia, nadal będą mogli korzystać z ulgi w wysokości 50%.

Przypominamy, że uczniowie i studenci to kolejna grupa naszych mieszkańców, która w bieżącej kadencji samorządu uzyska prawo do bezpłatnych przejazdów Swarzędzką Komunikacją Autobusową. Od 1.01.2016 roku z takiego uprawnienia korzystają już nie tylko dzieci, ale i opiekunowie rodzin wielodzietnych oraz osoby w wieku 65+. Celem wprowadzanych zmian, poza chęcią wsparcia naszych Mieszkańców w wychowaniu dzieci i młodzieży, jest promowanie publicznego transportu zbiorowego.

/MS/

 

 

 

 

Mamy już najniższe podatki od środków transportowych9 12 2016

29 listopada 2016 podczas sesji Rady Miejskiej na wniosek burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka jednogłośnie podjęta została uchwała obniżająca dotychczasowe stawki podatku od środków transportowych do najniższego dopuszczanego ustawą poziomu. Jak wyjaśnia burmistrz Szkudlarek, celem takiej decyzji jest stworzenie przedsiębiorcom jak najdogodniejszych warunków prowadzenia biznesu i zachęcenie ich do rejestracji firm oraz pojazdów na terenie gminy Swarzędz. W przyszłości powinno to przełożyć się na wzrost wpływów podatkowych do budżetu naszej gminy.

Pełna treść uchwały, która wchodzi w życie z początkiem 2017 roku, dostępna jest pod adresem: bip.swarzedz.eu/fileadmin/BIP/Prawo/Uchwaly/2016/281_2016.pdf

 

Bezpłatne badania profilaktyczne - zapraszamy8 12 2016

Burmistrz Marian Szkudlarek zaprasza mieszkańców miasta i gminy Swarzędz na bezpłatne badania profilaktyczne, które obejmować będą:

 • badania laboratoryjne kardiologiczne (profil lipidowy, glukoza, kreatynina, potas, wapń);
 • badania laboratoryjne tarczycowe (TSH, FT4);
 • usg Doppler kończyn dolnych (konsultacja z badaniem);
 • usg Doppler tętnic szyjnych;
 • echo serca;
 • usg tarczycy.

Badania te wykonywać będzie Centrum Medyczne DIAGNOSIS w Zalasewie, Os. Sarmackie 1/4 już od 9 grudnia 2016 r. do wyczerpania limitu miejsc, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod nr telefonu: 61 875 54 08 oraz 503 803 909.

Z bezpłatnych badań skorzystać mogą pełnoletni mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz. Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym. Liczba miejsc ograniczona.

Jedna osoba może zapisać się na jedno badanie specjalistyczne (usg lub echo) oraz jedno badanie laboratoryjne. W przypadku badań laboratoryjnych istnieje możliwość wykonania dodatkowego badania odpłatnie z 10% zniżką.

W czasie badań Centrum Medyczne DIAGNOSIS zaprasza Państwa również na bezpłatne konsultacje z dietetykiem, podczas których można będzie wykonać analizę składu masy ciała.

/edu/

 

 

 

 

 

 

 

 

NFZ: Lepiej zapobiegać niż leczyć8 12 2016

Na prośbę Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przekazujemy Państwu informację na temat profilaktycznych programów zdrowotnych "Lepiej zapobiegać niż leczyć".

Oto ULOTKA NFZ.

 

/mw/

 

 

Nowy wzór znaku zakazu palenia6 12 2016

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, mówiącej m.in. o zakazie używania e-papierosów (art. 5. ust. 1a: „Właściciel lub zarządzający obiektem lub środkiem transportu, w którym obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych i palenia papierosów elektronicznych, jest obowiązany umieścić w widocznych miejscach odpowiednie oznaczenie słowne i graficzne informujące o zakazie palenia wyrobów tytoniowych i palenia papierosów elektronicznych na terenie obiektu lub w środku transportu, zwane dalej „informacją o zakazie palenia”) Główny Inspektorat Sanitarny zaprojektował nowy wzór znaku zakazu palenia.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w trybie bezprzetargowym30 11 2016

Uwaga, oszust!22 11 2016

Ostrzegamy Rodziców i Firmy, prowadzące działalność gospodarczą na terenie Gminy Swarzędz przed nieuczciwymi przedstawicielami handlowymi, którzy podszywają się pod Zespół Szkół w Paczkowie i wyłudzają pieniądze na zakup książek, pomocy dydaktycznych dla szkoły. Sprawa została przekazana Policji.

/-/

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów - FLORIANY21 11 2016

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów

FLORIANY!

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko

pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości

życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania

wykluczeniu.

Więcej informacji TUTAJ

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2016/20179 11 2016

UMiG w Swarzędzu informuje, że zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2016/2017 na terenie Gminy Swarzędz będzie realizowane w następujący sposób:

1) Dla drogi krajowej nr 92- „akcję zima” prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

nr tel. 61 866 58 34 (Osoba dyżurująca całodobowo)

2) Dla byłej drogi nr 5- „akcję zima” prowadzi Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, RDW Gniezno

nr tel. 61 426 56 23, tel. 603 559 169

-była droga nr 5:

ul. Gnieźnieńska (Bogucin, Janikowo, Wierzenica, Kobylnica)

ul. Poznańska (Kobylnica, Uzarzewo)

3) Dla dróg powiatowych na terenie miasta i gminy Swarzędz (wg poniższego zestawienia) „akcję zima” prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu:

nr tel. 508 236 315 (osoba dyżurująca całodobowo)

-na terenie miasta Swarzędz:

ul. Rabowicka

-na terenie gminy Swarzędz:

Polna/ Średzka/ Kórnicka/ Tulecka (była droga nr 433)

2407P- Koziegłowy-Swarzędz

2408P- Wierzonka-Pobiedziska

2410P- Swarzędz-Środa Wielkopolska

2432P- Sarbinowo-Tarnowo

2435P- Swarzędz-Biskupice

2436P- Swarzędz-Sarbinowo

2437P- Biskupice-Paczkowo

2439P- Paczkowo-Trzek

2449P- Wierzenica-Kobylnica

2512P- ul. Rabowicka

4) Dla dróg gminnych

W sezonie 2016/ 2017 zimowe utrzymanie przejezdności ulic na terenie miasta i gminy Swarzędz prowadzone będzie przez konsorcjum firm:

Technika Sanitarna Sp. z o. o., ul. Jasielska 7 B, 60-476 Poznań

Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. sp.k.,ul. Świerkowa 48, 62-020 Rabowice

Poniżej podajemy numery telefonów do osób przyjmujących Państwa zgłoszenia:

- Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu - Agata Matusiak, Sandra Wichłacz tel. 61 65 12 410

poniedziałek 8.00 - 16.00

wtorek - piątek 7.30 – 15.30

- Straż Miejska telefon interwencyjny tel. 61 65 10 986

poniedziałek – piątek 6.00 – 22.00

Poza godzinami pracy urzędu oraz w soboty, niedziele i święta zgłoszenia przyjmować będzie:

- Swarzędzkie Centrum Ratunkowe dyspozytor tel. 500 250 998

Opracowany plan obejmuje wykaz poszczególnych ulic miasta i gminy Swarzędz, objętych zimowym utrzymaniem z podziałem na 3 standardy utrzymania zimowego

I standard ( sieć strategiczna )

to drogi i ulice na których odbywa się ruch komunikacji autobusowej oraz na terenie utwardzonych przystanków autobusowych, obejmuje on:

 • posypywanie profilaktyczne przed wystąpieniem zjawiska śliskości zimowej

 • w przypadku wystąpienia nagłego bądź niespodziewanego zjawiska przystąpienie do akcji odśnieżania i usuwania śliskości zimowej w czasie 30 minut licząc od momentu wydania polecenia telefonicznego przez Zamawiającego bądź jednostki przez niego upoważnionej

SWARZĘDZ:

Armii Poznań,

Bronisława Geremka,

Graniczna,

prof. Stanisława Kirkora,

Kosynierów,

Kórnicka,

Kupiecka,

Adama Mickiewicza,

Plac Niezłomnych,

Nowowiejska,

Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej,

Nowy Świat,

Plac Powstańców Wielkopolskich,

Jakuba Przybylskiego,

Rynek,

Stawna,

Henryka Szumana,

Tysiąclecia,

Zapłocie,

Pętla Kościuszkowców,

Droga do ogródków działkowych- odcinek od ulicy Kirkora wzdłuż wiaduktu (ul. Poznańska)

Droga dojazdowa do Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich na Os.Mielżyńskiego

Polna-Cieszkowskiego,

Kwaśniewskiego,

Średzka,

Cmentarna,

Dworcowa,

Kościuszki,

Piaski,

Wrzesińska,

Jesionowa,

Św. Marcina,

Grudzińskiego,

Zamkowa,

Strzelecka;

ZALASEWO:

Armii Poznań,

Transportowa,

Planetarna;

GARBY:

Podleśna (odcinek od ul. Tuleckiej do pętli autobusowej),

Transportowa,

Działka nr ewid. 74;

PACZKOWO:

Dworska,

Sokolnicka (od ul. Dworskiej do Sokolnik Gwiazdowskich);

JASIN:

Bliska;

BOGUCIN:

  Władysława Słocińskiego (zjazd z dr. nr 5 + pętla autobusowa);

RABOWICE:

Bliska,

Bukowa,

Olszynowa,

Świerkowa;

KRUSZEWNIA:

Czarnoleska,

Spółdzielcza;

GORTATOWO:

Swarzędzka;

UZARZEWO:

Akacjowa;

WIERZENICA:

Wierzenicka;

WIERZONKA:

Działkowa;

KARŁOWICE:

Topolowa;

JANIKOWO:

Asfaltowa,

Podgórna,

Swarzędzka;

SOKOLNIKI GWIAZDOWSKIE:

Łubinowa (Sokolnicka- Truskawkowa),

Sokolnicka (Sokolnicka- Truskawkowa);

II standard ( sieć podstawowa)

to drogi ulice gminne o nawierzchni bitumicznej bądź z kostki brukowej

Standard ten obejmuje:

 • posypywanie profilaktyczne przed wystąpieniem zjawiska śliskości zimowej

 • przystąpienie do usuwania śliskości zimowej oraz odpłużenie musi nastąpić w czasie 2 godziny licząc od momentu wydania polecenia telefonicznego przez Zamawiającego bądź jednostki przez niego upoważnionej

 • podczas opadu może wystąpić warstwa zajeżdżonego śniegu nie utrudniająca ruchu

 • podczas ciągłych opadów działania muszą być ponawiane, aż do czasu ustania opadu z częstotliwością zapewniającą przejezdność drogi

SWARZĘDZ:

Gen. Józefa Bema

Boczna

Bramkowa

Jana Brzechwy

Brzoskwiniowa

Cechowa

Marii Curie Skłodowskiej

Cybińska

Czereśniowa

Jarosława Dąbrowskiego

Działkowa

Aleksandra Fredry

Jurija Gagarina

Gołębia

Grunwaldzka

Gruszczyńska

Gryniów

Gwiaździsta

plac Handlowy

Harcerska

Jasińska

Teofila Kaczorowskiego

Jana Kasprowicza

Jana Kilińskiego

Kobylnicka

Jana Kochanowskiego

Marii Konopnickiej

Wojciecha Kossaka

Krańcowa

Ignacego Krasickiego

Józefa Kraszewskiego

Kręta

Krótka

Księżycowa

Gen.Tadeusza Kutrzeby

Kwiatowa

Malinowa

Mała Rybacka

Karola Marcinkowskiego

Jana Matejki

Meblowa

Miła

Miodowa

Morelowa

Mylna

Napoleońska

Nowa

Ogrodowa

Okrężna

Elizy Orzeszkowej

Osiedlowa

Ignacego Paderewskiego

Piaskowa

Józefa Pieprzyka

Podgórna

Pogodna

Południowa

Józefa Poniatowskiego

Promykowa

Bolesława Prusa

Mikołaja Reja

Władysława Reymonta

Rolna

Różana

prof. Jana Rutkowskiego

Rzemieślnicza

Henryka Sienkiewicza

Władysława Sikorskiego

Piotra Skargi

Skryta

Słoneczna

Juliusza Słowackiego

Sosnowa

Spokojna

Sporna

Tadeusza Staniewskiego

Stanisława Staszica

Jędrzeja i Jana Śniadeckich

Leonida Teligi

Tortunia

Romualda Traugutta

Warszawska

Warzywna

Ks.Piotra Wawrzyniaka

Wąska

Wiankowa

Wielka Rybacka

Pauliny i Augusta Wilkońskich

Wiśniowa

Wschodnia

Józefa Wybickiego

Zacisze

Zwycięstwa

Stefana Żeromskiego

Żwirki i Wigury

Żytnia

Osiedle Hipolita Cegielskiego

Osiedle Czwartaków

Osiedle Dąbrowszczaków

Osiedle Tytusa Działyńskiego

Osiedle Kościuszkowców

Osiedle Macieja Mielżyńskiego

Osiedle Edwarda Raczyńskiego

Osiedle Zygmunta III Wazy

3 Maja

Obwodnica Śródmieścia

Łąkowa

BOGUCIN:

Janikowska

Jodłowa

Olchowa

Władysława Słocińskiego (poza pętlą i zjazdem z dr. Nr 5)

Sosnowa

Wiśniowa

Wrzosowa

GARBY:

Podleśna

GORTATOWO:

Cicha

Fabryczna

GRUSZCZYN:

Katarzyńska (Swarzędzka- Krańcowa)

Kolejowa

Leśna

Łąkowa

Mechowska (Zielińska- Katarzyńska)

Okrężna (Swarzędzka- Kolejowa)

Polna

Spadochronowa

Wieżowa

Zielińska

Żwirki i Wigury

JANIKOWO:

Leśna

Ogrodnicza

Pilotów

JASIN:

prof. Jana Rutkowskiego

Sadowa

Sołecka

Stolarska

Szklarniowa

Wiosenna

Droga dojazdowa-Spiral,Szpot i in.

KOBYLNICA:

Szkolna (Poznańska- przejazd kolejowy)

Żwirki i Wigury

PACZKOWO:

Polna i prostopadłe drogi dojazdowe do ul. Polnej

Szkolna

RABOWICE:

Dębowa

ZALASEWO:

Jeżynowa

prof. Józefa Kostrzewskiego

Osiedle Leśne

Osiedle Wielkopolskie

Józefa Rivoliego (Hewelisza- Armii Poznań)

Tadeusza Staniewskiego

WIERZONKA:

Gminna-domy

WIERZENICA:

Dębowa

SARBINOWO:

Dobra-Zaborska

III standard ( sieć lokalna) -wszystkie pozostałe ulice niewymienione w standardach I i II

to drogi ulice gminne o nawierzchni nieutwardzonej, utwardzone gruzobetonem bądź kruszywem kamiennym:

W zakresie III strategii przewiduje się:

 • usunięcie śliskości zimowej wyłącznie poprzez odpłużenie i uszorstnienie piaskiem w ciągu 3 godzin od momentu zgłoszenia telefonicznego przez Zamawiającego bądź jednostki przez niego upoważnionej

 • zlecenie dla firmy odpowiedzialnej za utrzymanie zimowe dróg będzie uruchamiane po potwierdzeniu nieprzejezdności drogi.

* * * * * * * * *

Mieszkańcom przypominamy, iż obowiązek odśnieżania i zabezpieczania chodników należy do właściciela nieruchomości, do której przylega chodnik. Śnieg zalegający na chodnikach winien być gromadzony na chodniku wzdłuż krawędzi jezdni. Prosimy nie składować śniegu na jezdni- skutkuje to zaistnieniem niebezpieczeństwa w ruchu drogowym sankcjonowanym ponadto mandatem ze strony Straży Miejskiej.

Pamiętajmy także o obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych. Na właścicielach, zarządcach i administratorach obiektów ciąży obowiązek monitorowania pokrywy śnieżnej lub lodowej zalegającej na dachach, stropodachach, tarasach użytkowych, balkonach lub tym podobnych elementach budynków, mających znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania.

/umig/

FaniPay – pierwszy w Polsce serwis płatności online dla NGO5 10 2016

Fundacja FaniMani wprowadza nową usługę FaniPay – pierwszy w Polsce serwis płatności dedykowany trzeciemu sektorowi. Dzięki temu rozwiązaniu każda zarejestrowana w KRS fundacja czy stowarzyszenie będzie mogła zbierać darowizny online w niezwykle łatwy sposób, bez wypełniania zbędnych formalności.

Więcej informacji TUTAJ.

Mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – harmonogram dla naszej gminy26 09 2016

Informacja w sprawie prowadzenia Mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz zorganizowania punktów odbioru przeterminowanych leków z aptek wraz z odbiorem i zagospodarowaniem zebranych odpadów.

Związek Międzygminny „GOAP" rozstrzygnął przetarg na prowadzenie Mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz zorganizowania punktów odbioru przeterminowanych leków z aptek wraz z odbiorem i zagospodarowaniem zebranych odpadów na terenie gminy Swarzędz. Prowadzenie MPSZOK oraz odbiór przeterminowanych leków z aptek będzie realizowany od 26 września 2016 roku do 31 grudnia 2017 roku. Powyższe usługi . na terenie gminy Swarzędz świadczone będą przez Zakład Zagospodarowania odpadów w Poznaniu sp. z o.o.

Dane kontaktowe: do firmy organizującej MPSZOK oraz odbiór przeterminowanych leków z aptek:

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o., al. Marcinkowskiego 11, 61-827 Poznań, tel. 61 853 08 13,15, sekretariat@odpady.poznan.pl

Prowadzenie MPSZOK (Mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych)

Informacje ogólne o MPSZOK dla mieszkańców zostaną zamieszczone na stronie internetowej Wykonawcy (www.odpady.poznan.pl) oraz Związku (www.goap.org.pl). Ponadto, do publicznej wiadomości zostaną podane harmonogramy postoju MPSZOK w postaci przekazanych mieszkańcom ulotek oraz plakatów zawieszonych na terenie gminy.

MPSZOK będą kursować według harmonogramu ustalonego na dany rok kalendarzowy na terenie danej gminy. Postój MPSZOK będzie się odbywał w soboty w godzinach od 7:00 do 15:00 z czego minimalny czas postoju w jednym miejscu wynosił będzie 30 minut. Odbiór odpadów prowadzony przez MPSZOK odbywać się będzie średnio raz na kwartał. Zgodnie z umową MPSZOK przyjmuje odpady bezpłatnie bezpośrednio od mieszkańców, natomiast nie odbiera odpadów pozostawionych przed ich nieruchomościami.

Do MPSZOK można oddać:

 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
 • zużyte baterie i akumulatory przenośne,
 • przeterminowane leki pochodzące z gospodarstw domowych (można również oddać bezpłatnie do aptek),
 • odpady niebezpieczne, w tym chemikalia: farby, rozpuszczalniki, opakowania po środkach ochrony roślin pochodzące z gospodarstw domowych.

Nie oddajemy:

 • materiałów zawierających azbest,
 • odpadów w ilościach wskazujących na pochodzenie z działalności gospodarczej odpady w beczkach, workach, skrzynkach np. zawierające kilkanaście butelek tego samego odpadu,
 • odpadów nieoznaczonych bez możliwości wiarygodnej identyfikacji (brak etykiet),
 • odpadów, których odebranie może naruszać przepisy,
 • odpadów w opakowaniach cieknących oraz spoza listy odpadów wymienionych w informacji o zbiórce,
 • jakichkolwiek odpadów wskazujących na źródło pochodzenia inne niż z gospodarstwa domowego np.chemikalia nietypowe dla prac domowych (kwasy, zasady, sole chemiczne, odczynniki),
 • odpadów wielkogabarytowych, odpadów budowlanych, opon, odpadów zielonych, odpadów komunalnych zmieszanych, papieru, szkła i tworzywa sztucznego.

Pamiętać należy o tym, że:

 • Odpady wymagające opakowania muszą być umieszczone w szczelnych tzn. niecieknących inieuszkodzonych opakowaniach oraz aby posiadały oryginalną informację (etykietę) umożliwiającą identyfikację odpadu wchwili przekazania.
 • Pracownik firmy ma prawo odmówić przyjęcia odpadu jeśli byłoby to sprzeczne z przepisami prawa oraz mogłoby zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi.

Prowadzenie punktów odbioru przeterminowanych leków z aptek

Punkty odbioru przeterminowanych leków znajdują się w aptekach działających aktualnie w ramach poszczególnych części zamówienia, zgodnie z danymi uzyskanymi z Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Poznaniu. Odbiór ten dotyczy tylko aptek ogólnodostępnych, ich spis można znaleźć na stronie www.wif.poznan.ibip.pl à rejestry i ewidencje.

Aby apteka mogła zostać objęta odbiorem przeterminowanych leków musi podpisać z Wykonawcą umowę oraz musi się znajdować w wykazie Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Poznaniu. Odbiór przeterminowanych leków z aptek jest bezpłatny i odbywać się będzie średnio raz na kwartał. Zgodnie z umową odbiór ten może również nastąpić po telefonicznym zgłoszeniu do firmy o wypełnieniu pojemnika, bez dodatkowego wynagrodzenia. Firma w ciągu 1 dnia od otrzymania zgłoszenia zobowiązana jest do odbioru przeterminowanych leków.

Pojemniki na przeterminowane leki zapewnia Wykonawca. Jeżeli w aptekach znajdują się już pojemniki, Wykonawca może je wykorzystać, po wcześniejszym uzgodnieniu z właścicielem tego pojemnika.

Harmonogram odbioru przeterminowanych leków zostanie dostarczony bezpośrednio obsługiwanym aptekom przez Wykonawcę - jest on tylko do wiadomości dla aptek, które podpisały umowę z Wykonawcą.

Do pojemników na przeterminowane leki będzie można wrzucać:

 • przeterminowane i niepotrzebne tabletki, kapsułki, czopki, proszki, syropy, maści, żele, roztwory, krople zamknięte w szczelnych opakowaniach.

Nie wrzucamy:

 • zużytych igieł, strzykawek i opatrunków,
 • aerozoli, termometrów, glukometrów (odpady te można oddać do PSZOK lub MPSZOK).

Mieszkańcy mogą oddawać do aptek przeterminowane leki bezpłatnie.

Załączniki:

► Harmonogram postoju MPSZOK zorganizowany przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o.

► Harmonogram odbioru przeterminowanych leków z aptek zorganizowany przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o.

► Miejsca postoju MPSZOK - Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o.

► Odpady komunalne objęte usługą odbioru przez MPSZOK.

► Regulamin przyjmowania odpadów do MPSZOK.

/goap/

 

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób 50+23 09 2016

W imieniu Zarządu Przychodni "EDICTUM" Sp. z o.o. uprzejmie informuję, że zostaliśmy wybrani przez Starostwo Powiatowe na realizatora "Profilaktycznego programu szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców powiatu poznańskiego". Tym samym rusza kolejna już edycja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób zameldowanych na terenie Powiatu Poznańskiego. Program polityki zdrowotnej finansowany ze środków budżetowych Powiatu Poznańskiego skierowany jest do osób w wieku od 50 roku życia (tj. urodzonych nie później niż 31 grudnia 1966 r.), zameldowanych na terenie powiatu poznańskiego. Szczepienia realizowane są w 17 przychodniach na terenie gmin powiatu poznańskiego. Program będzie trwał do końca grudnia 2016 r. lub do wyczerpania przewidzianego limitu szczepionek.

Julita Redlak-Szukalska

Przychodnia „EDICTUM" Sp. z o.o.

Poniżej przedstawiamy wykaz przychodni wykonujących szczepienia:

GMINA SWARZĘDZ

Zespół Przychodni Lekarza Rodzinnego „DIAGTER" Sp. z o.o.

ul. Piaski 8, 62-020 Swarzędz

tel. 61 817-25-33

GMINA  BUK

NZOZ Vigilax Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Kościuszki 5, 64-320 Buk

tel. 61 814-00-91

GMINA CZERWONAK

Zespół Lekarza Rodzinnego „ PRO FAMILIA"

ul. Działkowa 2, 62-004 Czerwonak

tel. 61 812 04 00

GMINA DOPIEWO

Przychodnia Zespołu Lekarzy Rodzinnych

ul. Łąkowa 2, 62-070 Dopiewo

tel. 61 8148-321

GMINA KLESZCZEWO

NZOZ „Twój Lekarz" w Tulcach

ul. Poznańska 23, 63-004 Tulce

tel. 61 8703-350

GMINA KOMORNIKI

VITA-MED

ul. Komornicka 192, 62-051 Wiry

tel. 732 515 515

GMINA KOSTRZYN

Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „SANUS" S.C.

ul. Braci Drzewieckich 1, 62-025 Kostrzyn

tel. 61 817-89-99

GMINA KÓRNIK

Przychodnia Lekarzy Rodzinnych „ZDROWIE" S.C.

ul. Poznańska 34 A, 62-035 Kórnik

tel. 61 8170-043

GMINA LUBOŃ

Przychodnia Lekarza Rodzinnego

Luboń Żabikowo S.C.

ul. Poniatowskiego 20

62-030 Luboń

tel. 61 810 48 31

GMINA MOSINA

MEDICOMPLEX

ul. Dworcowa 3, 62-050 Mosina

Tel. 570 43 43 43

GMINA MUROWANA GOŚLINA

Przychodnia Lekarza Rodzinnego w Murowanej Goślinie

ul. Kręta 58, 62-095 Murowana Goślina

tel. 61 8122-931

GMINA POBIEDZISKA

Ośrodek Lekarza Rodzinnego „PRONUS"

ul. Różana 1F, 62-010 Pobiedziska

tel. 61-817-70-60

GMINA PUSZCZYKOWO

„MEDICOR" Sp. z o.o.

Specjalistyczne Poradnie Lekarsko - Stomatologiczne

ul. Kraszewskiego 11, 62-041 Puszczykowo

tel. 61 8133-203

GMINA ROKIETNICA

Poradnia Lekarza Rodzinnego i Specjaliści "Familia" S.C.

ul. Chojnicka 58, 60-480 Poznań- Kiekrz

tel. 609 883 315

GMINA STĘSZEW

Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego „MEDICUS" S.C.

ul. Piotra Skargi 22, 62-060 Stęszew

Tel. 61 8134-261

GMINA SUCHY LAS

Przychodnia Sucholeska

ul. Obornicka 85, 62-002 Suchy Las

tel. 61 8125-221

GMINA TARNOWO PODGÓRNE

Przychodnia Lekarzy Rodzinnych „ VITA LONGA" S.C.

ul. Ogrodowa 13, 62-081 Przeźmierowo

tel. 61 814-20-41

 

 

 

Bezpłatny kurs komputerowy22 09 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Podnieś swoje cyfrowe kompetencje – to takie proste!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 8.2 Uczenie się przez całe życie.

Więcej informacji dotyczących projektu znajdą Państwo na plakacie oraz stronie dobrakadra.pl

Proces Certyfikacji Inicjatyw Klastrowych w Województwie Wielkopolskim19 09 2016

Zapraszamy funkcjonujące inicjatywy klastrowe z terenu Województwa Wielkopolskiego do udziału w procesie certyfikacji, polegającym na weryfikacji stopnia rozwoju zawiązanego partnerstwa. Celem certyfikacji jest dopasowanie wsparcia realizowanego przez Departament Gospodarki UMWW do poziomów zaawansowania poszczególnych inicjatyw klastrowych. Ponadto planowane jest uszczegółowienie i aktualizacja danych w celu promocji za pomocą strony internetowej www.iw.org.pl.

Nabór wniosków trwa do końca grudnia br. Zachęcamy Państwa do udziału.

Organizatorem działania jest Województwo Wielkopolskie z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Do dyspozycji pozostaje Biuro Organizatora znajdujące się w Departamencie Gospodarki: tel.: 61 626 62 40, e-mail: drg.sekretariat@umww.pl

Regulamin Procesu znajduje się na stronie internetowej pod adresem www.iw.org.pl

Pliki do pobrania:

Komunikat w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2016/201719 09 2016

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2016/2017 - TUTAJ.