Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
3 05 2019 (piątek)

Majowe święta - zapraszamy!

Władze Miasta i Gminy Swarzędz zapraszają na oficjalne połączone obchody Święta Pracy, Dnia Flagi Narodowej i Święta Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w piątek 3 maja o godzinie 12:00 na Rynku w Swarzędzu.

/-/

3 05 2019 (piątek)

Józefinkowy Samochodowy Rajd Flagi

Serdecznie zapraszamy na Józefinkowy Samochodowy Rajd Flagi, który odbędzie się w 3 maja 2019 r.

4 05 2019 (sobota)

Józefinki - Święto Patrona Miasta

Józefinki - Święto Patrona Miasta, tradycyjnie odbędą się w weekend majowy, 4-5 maja 2019 r na rynku w Swarzędzu.

18 05 2019 (sobota)

Spotkanie Zespołów Seniorskich

19 05 2019 (niedziela)

VII Smyczomarsz

Pod patronatem burmistrza Mariana Szkudlarka, we współpracy ze Schroniskiem dla Zwierząt w Skałowie, Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu organizuje VII Smyczomarsz Swarzędzki, który odbędzie się 19 maja o godzinie 10.00.

Impreza ma na celu integrację mieszkańców, promocję właściwych postaw społecznych właścicieli psów, edukację z zakresu zachowań naszych czworołapych przyjaciół i przybliżenie oferty schroniska, m.in. możliwości i przebiegu adopcji.

 

Przemaszerujemy nową ścieżką pieszo-rowerową nad jeziorem Swarzędzkim trasa - około 4 km. Na mecie marszu, pod namiotem Sceny nad Jeziorem, odbędą się krótkie prelekcje specjalistów, znawców zwierząt. Tam również będzie woda dla uczestników wszelkich gatunków.

 

Żeby wziąć udział w marszu – prosimy wysłać nam imię i nazwisko na adres: smyczomarsz@swarzedz.pl do 10 maja (organizator będzie potwierdzał zgłoszenia od 23 kwietnia).

W mailu prosimy napisać jak wabi się Państwa czworołapy przyjaciel.

Liczymy na Państwa liczny udział i świetną zabawę!

 

Wszelkie pytania proszę kierować do koordynatora:

Tomasz Rybarczyk

rybarczyk.tomasz@umig.swarzedz.pl

telefon: 502 576 555

 

 

REGULAMIN:

VII SMYCZOMARSZU w Swarzędzu

 

I. Cel imprezy:

 

1. Promocja adopcji zwierząt ze schronisk.

2. Popularyzacja zdrowego stylu życia.

 

II. Organizator

 

1. Paweł Kubiak i Tomasz Rybarczyk

 

III. Patronat

 

1. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek

 

IV. Termin i miejsce

 

1. Marsz odbędzie się 19 maja 2019 roku na terenie Swarzędza. Zbiórka uczestników o godzinie 09.45 w namiocie koło pływalni. Rozpoczęcie marszu o godzinie 10.00. Planowane zakończenie – godzina 12.00. Prelekcje będą odbywały się w namiocie koło pływalni. W namiocie znajduje się również miejsce startu.

 

V. Uczestnictwo

 

1. W marszu biorą udział właściciele wraz z psami.

 

 

VI. Przepisy

 

1. Podczas marszu należy stosować się do zaleceń organizatorów.

2. Pies musi iść na smyczy.

3. Każdy właściciel bierze odpowiedzialność za swojego psa. Polecamy kagańce.

4. Każdy właściciel musi zadbać o czystość po swoim psie. Organizatorzy dostarczą po 2 worki na psie kupy dla każdego uczestnika.

 

 

 

ZAPRASZAMY W NIEDZIELĘ 19 MAJA!!!

24 05 2019 (piątek)

Koncert „Marek Piekarczyk akustycznie"

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na koncert „Marek Piekarczyk akustycznie", który odbędzie się 24 maja 2019 roku (piątek) o godzinie 20:00  w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie przy ul. Jana Heweliusza 26.

Bilety w cenie 55 zł do nabycia w Ośrodku Kultury w Swarzędzu ul. Poznańska 14 (wjazd od ul. Jesionowej), na stronie www.ok-swarzedz.pl - zakładka BILETY lub www.kupbilecik.pl

► Marek Piekarczyk jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video w Polsce i w innych krajach świata. 16. kwietnia 2016 roku, na Stadionie Miejskim w Poznaniu, odbyło się przedstawienie Rock-Opery: „Jesus Christ SuperStar" z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski z udziałem Marka Piekarczyka w roli głównej dla 34 tysięcznej widowni.  Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech. Przez dwa lata, co niedzielę Marek prowadził swoją audycję radiową w RMFFM pt: "Marek Piekarczyk - Buntownik z wyboru". Obecnie, jest to audycja „Rock&rollowa Historia Świata", która prowadzi z Marcinem Jędrychem.  Występuje też z nowym projektem: „Marek Piekarczyk Symfonicznie" oraz „U2 Symfonicznie".

/ok/

 

 

1 06 2019 (sobota)

Festyn z okazji Dnia Dziecka

1 06 2019 (sobota)

Igrzyska Dzieci i Młodzieży "Walka z uzależnieniami"

2 06 2019 (niedziela)

Bieg 10 km Szpot Swarzędz

8. edycja jednego z największych biegów ulicznych w Wielkopolsce – 10 km Szpot Swarzędz.

 

Bieg odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2019 roku, a start nastąpi o godzinie 11:00 z ulicy Cieszkowskiego w Swarzędzu.

Wpisowe wynosi:

- do 10 maja - 49 zł

- po 10 maja - 55 zł.

 

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.biegi.szpot.pl.

 

Limit uczestników został ustalony na 3 000 biegaczy.

Do wylosowania wśród wszystkich, którzy ukończą bieg w czasie 90 minut, będzie tradycyjnie samochód osobowy. W tym roku mamy dla Was SUZUKI CELERIO.

 

Kategorie wiekowe są co 5 lat ( od 16 do 75 i więcej), a nagrody otrzyma pierwszych sześć zawodniczek i sześciu zawodników w każdej z 13 kategorii.

 

Bieg Główny poprzedzi 1 Bieg Rodzinny Szpot Swarzędz - dystans ok 1,2 km, limit czasu 1h, start 2 czerwca o godzinie 10:00. Każdy z uczestników otrzyma medal okolicznościowy. zapisy na www.biegi.szpot.pl. cena 15 zł/osoby

 

Ewentualne zapytania prosimy przesyłać na adres biegi@szpot.pl

8 06 2019 (sobota)

Festyn rodzinny "Aeropiknik"

14 06 2019 (piątek)

Dni Swarzędza 2019

Dni Swarzędza 2019 odbędą się w dniach 14,15 i 16 czerwca na polanie nad jeziorem.

Podczas Dni Swarzędza 2019 wystąpią:

Piątek, 14.6.2019

Power Play

Sławomir

Dance Nation

GROMEE

Gregory DJ

 

Sobota, 15.6.2019

Luxtorpeda OFFICIAL

COMA

 

Niedziela, 16.6.2019

Filip Lato

Big Cyc

28 06 2019 (piątek)

XXI Festiwal Orkiestr Dętych

7 07 2019 (niedziela)

Wystawa psów (nie)rasowych

28 07 2019 (niedziela)

"Dawnych wspomnień czar"

18 08 2019 (niedziela)

Światowy festiwal folkloru "Integracje" - finał

24 08 2019 (sobota)

Gminne Dożynki

25 08 2019 (niedziela)

Piknik Trzech Pokoleń

18 10 2019 (piątek)

Memoriał Arkadiusza Gołasia

Kurek, Toniutti, Deroo czy Kazijski to tylko niektóre gwiazdy światowej siatkówki, których podziwiali kibice w Swarzędzu-Zalasewie podczas XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Poznaliśmy datę i miejsce piętnastej edycji tej imprezy.

Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza jaka odbywa się w Wielkopolsce. W październiku kibice w Swarzędzu-Zalasewie podziwiali świeżo upieczonych mistrzów świata, olimpijczyków, reprezentantów między innymi Francji, Belgii, Japonii czy Australii. Warsztaty dla grupy 150 dzieci prowadzili Giba, Antiga, Nowakowski i Wrona. Na boisku zmierzyły się drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz Stocznia Szczecin. Największą popularnością wśród tłumnie zgromadzonych fanów cieszył się Bartosz Kurek - najlepszy siatkarz Europy 2018 roku, MVP mistrzostw świata, wygranych przez Reprezentację Polski. Wraz z Łukaszem Żygadło, Matejem Kazijskim i kolegami z drużyny stworzył konstelację gwiazd, która w cuglach wygrała XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Jak się później okazało - było to jedyne trofeum wygrane przez Stocznię Szczecin, która musiała wycofać się z rozgrywek PlusLigi. - Trzy z czterech zaproszonych przez nas drużyn zakończyło rundę zasadniczą w pierwszej czwórce - wspomina Anna Sumelka, organizatorka tego wydarzenia. - W zeszłym roku mieliśmy przysłowiowego nosa do wybranych zespołów, zapewniam, że w październiku kibice znów będą zachwyceni - dodaje tajemniczo.

XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Ubiegłoroczna edycja imprezy została uhonorowana tytułem najlepszego wydarzenia 2018 roku podczas gali Sportowiec Miasta i Gminy Swarzędz. Odbierając nagrodę, organizatorzy Memoriału poinformowali, że tegoroczny turniej odbędzie się w dniach 18-20 października. Ku uciesze mieszkańców Gminy Swarzędz najlepsi siatkarze świata ponownie zmierzą się w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie. - Gwiazdy światowego sportu, oklaskiwane przez pełne trybuny to obrazek, który na długo zapisał się w pamięci mieszkańców - podsumowuje Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. - Jesteśmy dumni, że jubileuszowa - piętnasta edycja również odbędzie się na terenie Gminy Swarzędz - dodaje. 

/nad/