Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
17 08 2018 (piątek)

XX Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego

Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu zapraszają na XX Jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który odbędzie się w dniach 17 - 18 sierpnia 2018 roku.

Podczas Festiwalu zagrają: Complesso Bandistico Arcobaleno z Włoch (Triest), Dechovy Orchestr ZUS z Czech (Zábřeh), Miejska Orkiestra Dęta w Gostyninie, Krotoszyńska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta im. Edmunda Korybalskiego z Rogoźna, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń i Swarzędzka Orkiestra Dęta.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 17 sierpnia o godz. 18:00 pokazem musztry paradnej w wykonaniu gospodarzy wydarzenia, czyli Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Następnie swarzędzkiej publiczności zaprezentuje się Complesso Bandistico Arcobaleno z włoskiego Triestu. Koncert odbędzie się na Placu Niezłomnych.

Główne obchody XX Jubileuszowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego odbędą się w sobotę, 18 sierpnia. Punktualnie o godz. 12:30 w Kobylnicy, Zalasewie oraz na os. Dąbrowszczaków, os. Raczyńskiego i os. Kościuszkowców w Swarzędzu rozpoczną się koncerty osiedlowe, podczas których wystąpią orkiestry z: Krotoszyna, Gostynia, Gostynina, Rogoźna, czeskiego Zábřehu i Swarzędza.

Dwie godziny później, o 14:30 wszystkie orkiestry przejdą ulicami miasta kierując się na Rynek. Tam też nastąpi oficjalne otwarcie XX Jubileuszowego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Po wspólnym wykonaniu dwóch marszy - „Orkiestry Dęte" i „Happy marching band", wszyscy artyści oraz zaproszeni goście skierują się w stronę pływalni Wodny Raj. Uroczysty, muzyczny przemarsz przejdzie przez Plac Niezłomnych i dalej ulicami Piaski, Strzelecką, Św. Marcina i Kosynierów.

Koncert główny z udziałem wszystkich orkiestr, który odbędzie się na Scenie nad Jeziorem rozpocznie się o godzinie 16:00.

W  niedzielę, 19 sierpnia ok. godz 13:00 (po mszy św.) przed kościołem pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu odbędzie się koncert w wykonaniu Dechovy Orchestr ZUS z Czech (Zábřeh).

/ok/

 

 

 

19 08 2018 (niedziela)

Koncert finałowy Festiwalu „Integracje”

19 sierpnia na Rynku w Swarzędzu odbędzie sie koncert finałowy Festiwalu „Integracje”. Wystąpią zespoły z Panamy, Chorwacji, Hiszpanii, Kanady, Słowacji, Polski. Więcej informacji TUTAJ.

21 08 2018 (wtorek)

Posiedzenie Komisji Spraw Społecznych

Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu, które odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2018 r., godz. 14:30 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, ul. Rynek 1, pok.105.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. RODZINA - Karta Dużej Rodziny, Niebieskie Karty oraz inne sprawy związane z funkcjonowaniem rodziny.

4. Sprawy bieżące.

5. Zakończenie.

Teresa Rucińska

 

21 08 2018 (wtorek)

Posiedzenie Komisji Gospodarki

Przewodniczący Komisji Gospodarki zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu,  które odbędzie się w dniu 21 sierpnia, godz. 8:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz ul. Rynek 1, pok.207, I p.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. Stan zaawansowania realizacji zadań inwestycyjnych w ramach programu Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka".

4. Sprawy bieżące.

5. Zakończenie.

Adrian Senyk

 

22 08 2018 (środa)

Posiedzenie Komisji Środowiska i Rozwoju Wsi

Przewodniczący Komisji Środowiska i Rozwoju Wsi  zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu, które odbędzie się w dniu 22 sierpnia 2018 r., godz. 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, pok. 207, I p.

Godz.13.00 - „Bezpieczna gmina, bezpieczny mieszkaniec"

spotkanie sołtysów z przedstawicielami Policji .

Godz.13.30 - Spotkanie sołtysów z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz.

Godz.14.00.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. Przegląd inwestycji majątkowych zrealizowanych w sołectwach w I połowie 2018 roku, inwestycje w toku.

4. Stan drzewostanu na terenie wiejskim, przepisy związane z wycinką drzew oraz nasadzeniami.

5. Sprawy bieżące.

6. Zakończenie.

Rafał Słupiński

 

23 08 2018 (czwartek)

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu

Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu, które odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2018 r., godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, ul. Rynek 1, pok.105.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. Działalność świetlic na terenie Miasta i Gminy.

4. Propozycje do projektu budżetu na 2019 rok w zakresie oświaty, kultury i sportu.

5. Przygotowanie placówek oświatowych do nowego roku szkolnego.

6. Sprawy bieżące.

7. Zakończenie.

Magdalena Buchholz

 

25 08 2018 (sobota)

Gminne Dożynki

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 25 sierpnia pod namiotem przy Pływalni „Wodny Raj" w Swarzędzu. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 14:30 mszą św., która odbędzie się w kościele pw. św. Marcina w Swarzędzu. Występy na scenie poprzedzi korowód dożynkowy, który przejdzie z kościoła do Sceny nad Jeziorem.

O godz. 16:00 Zespół Pieśni i Tańca „Łany" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Jako pierwsza na scenie - o godz. 17:00 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. Pół godziny później przed publicznością wystąpi dobrze znana swarzędzanom „Olszyna". Tę część tegorocznych Dożynek Gminnych zakończą pokazy sekcji tańca i piosenki Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

O godz. 19:30 rozpocznie się koncert zespołu Basta, założonego w 2007 roku przez Evę, współpracującą wcześniej z grupą Viper. Obecnie zespół Basta tworzą: Eva, Boguś, Mariusz oraz Asia. W 2008r. grupa otrzymała statuetkę "Debiut roku" na corocznym festiwalu muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. Na swoim koncie mają takie przeboje jak: takie przeboje jak "Speed", "Zatrzymać czas", "To nie tak", "Zakazana", "Niepokorna i szalona".

Gwiazdą wieczoru będzie grupa Sound'N'Grace - zespół, w którym każdy z wokalistów to doskonale oszlifowany diament, dzięki czemu razem tworzą bogactwo muzycznych możliwości.  Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego:  Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego. Od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka. W ich repertuarze można znaleźć gospel, soul, r&b, jazz, czy funk. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Atom". Płyta promowana była przez single: „Dach" „Możesz wszystko",  „Nadzieja" i „Na pewno". W listopadzie 2017 roku na rynku ukazała się płyta „Życzenia". Album zapowiadały dwa single: "100", który został nagrany z Filipem Lato oraz "Idealnie", goszczący w największych stacjach radiowych oraz czołówkach list przebojów.

Tegoroczne Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzą DJ Radi S i David Leibthal.

Serdecznie zapraszamy!

/ok/

 

26 08 2018 (niedziela)

Piknik Trzech Pokoleń

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu zaprasza 26 sierpnia 2018 roku w godzinach od 14.00 do 18.00 na Piknik Trzech Pokoleń. Gwiazdą tegorocznego Pikniku będzie Gosia Andrzejewicz, która pojawi się na Scenie nad Jeziorem ok. godziny 15.30.

Podczas tegorocznego Pikniku zapraszamy do mobilnego planetarium, do obserwacji słońca przez teleskop i wirtualnego pokazu stacji kosmicznej,  a także na naukowe niespodzianki dla dużych i małych miłośników nauki m.in: odkrywanie kosmosu, budowanie rakiety i mapy nieba, do strefy plazmy, iluzji, chemicznej prosto z kuchni. Już kolejny rok z animacjami i zabawami towarzyszyć nam będą animatorzy z grupy „Ubarwieni". Nieodłączna atrakcją będzie zabawa w pianie, kule wodne oraz szalone pontony.  Serdecznie zapraszamy!

PLAKAT

/ops/

 

 

27 08 2018 (poniedziałek)

Posiedzenie Komisji Budżetowej

Przewodniczący Komisji Budżetowej zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu, które odbędzie się w dniu 27 sierpnia 2018 r., godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, ul. Rynek 1, pok. 207.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. Ocena skuteczności ściągalności podatków i opłat lokalnych za 2017r.

4. Sprawy bieżące.

5. Zakończenie.

Ryszard Dyzma

 

28 08 2018 (wtorek)

LIV Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na LIV Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2018 r., o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14.

Program:

1.  Otwarcie LIV Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2.  Przedstawienie porządku obrad.

3.  Przyjęcie protokołu z LII i LIII sesji.

4.  Informacja o stanie realizacji planów zagospodarowania przestrzennego.

5.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2018.

6.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2018 -2036.

7.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ulgi w podatku rolnym na rok 2018.

8.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Poznańskiemu.

9.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie utworzenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nasz Gruszczyn".

10.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej i nadania jej statutu.

11.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Statutu Gminy Swarzędz.

12.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.

13.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Swarzędzu

Nr XLVI/451/2018 z dnia 23 stycznia 2018r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie

z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Swarzędz.

14.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LIV/398/2006 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 29 marca 2006r. w sprawie ustalenia cen urzędowych za usługi przewozowe środkami swarzędzkiej komunikacji autobusowej, opłat dodatkowych, określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami transportu zbiorowego, a także podziału linii na strefy.

15.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz -

ul. Krótka.

16.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - ul. gen. Tadeusza Kutrzeby.

17.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz -

ul. Stanisława Kwaśniewskiego.

18.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XV/147/2015 Rady Miejskiej

w Swarzędzu z dnia 27 października 2015r. w sprawie nadania nazwy ulicom w miejscowości Gortatowo i Łowęcin (Dz.U.Woj. Wlkp. z 2015r., poz. 6180) - Piękna.

19.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Gortatowo - Sielanka.

20.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Zalasewo - Jana Keplera.

21.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Tereny rekreacyjne - plaża miejska i okolice ulicy Kosynierów w Swarzędzu"

22.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Swarzędz, obejmującego wieś Łowęcin, część północną obrębu Jasin i część wschodnią obrębu Gortatowo oraz część Paczkowa - CZĘŚĆ POŁUDNIOWA B1.

23.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników.

24.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zasięgnięcia od Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu informacji o kandydatach na ławników.

25.  Przedstawienie protokołu Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli wydatkowania środków funduszu sołeckiego w wybranych sołectwach na terenie gminy Swarzędz w roku 2017.

26.  Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym

27.  Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.

28.  Zapytania i wolne głosy.

29.  Komunikaty.

30.  Zakończenie  LIV sesji.

 

2 09 2018 (niedziela)

Każdy może pomóc

2 września odbędzie się wydarzenie charytatywne mające na celu pomoc Bartkowi Opielskiemu. Jest to 27-letni mieszkaniec Swarzędza, który w lipcu zeszłego roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Otwarte złamanie nogi zakończyło się po paru dniach amputacją. Koszty leczenia, rehabilitacji i protezy są bardzo wysokie.

SSNC Meblorz Swarzędz postanowił wesprzeć swojego wiernego kibica i zorganizować bieg na 5 km, turniej piłkarski oraz maraton zumby. Maraton Zumby poprowadzi Krzysztof Nowak.

Zapisy na bieg odbywają się na stronie: http://swarzedz.pl/dlabartasa/. Wpisowe: 25 złotych.

Zgłoszenia do turnieju piłkarskiego i wszelkie pytania w tej kwestii prosimy kierować do prezesa Marcina Szramkowskiego na adres: marcin.szramkowski@gmail.com.

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu został współorganizatorem tego wydarzenia, a Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz objął imprezę honorowym patronatem.

/nad/

 

 

3 09 2018 (poniedziałek)

79. rocznica wybuchu II wojny światowej - uroczystość na Rynku

3 września o godz. 12:00 na swarzędzkim Rynku odbędzie się uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy!

/umig/

 

9 09 2018 (niedziela)

Zawody wędkarskie honorowych krwiodawców

Klub HDK PCK przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, przy współpracy Powiatu Poznańskiego Gminy Swarzędz, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Gospodarstwa Rybackiego "Bogucin" Spółka z o.o. oraz  PZW Koło Miasto Swarzędz zaprasza na XV Ogólnopolskie zawody w wędkarstwie spławikowym dla członków Klubów HDK PCK i Stowarzyszeń. Miejsce i czas: Swarzędz - Jezioro Swarzędzkie, 9.09.2018 r. w godz. 6.15 - 14.00.

Oto REGULAMIN.

/ej/

 

 

9 09 2018 (niedziela)

III Półmaraton Szpot Swarzędz

Do startu III Półmaratonu Szpot Swarzędz pozostaje coraz mniej dni. Na liście startowej jest już ponad 500 biegaczek i biegaczy, a to oznacza, że jeszcze niespełna  1000 osób może liczyć na udział w tej - od początku bardzo dobrze ocenianej przez uczestników - imprezie. W niedzielę, 9 września 2018 roku na swarzędzkim Rynku - miejscu startu półmaratonu - Organizatorzy spodziewają się około 1500 uczestników. Dla przypomnienia w pierwszej edycji do mety dobiegło 867 biegaczy, a w roku ubiegłym 1122. Tegoroczny Półmaraton Szpot Swarzędz jest o tyle szczególny, bowiem odbywa się w ramach obchodów 380-lecia lokacji  miasta i znajduje się w oficjalnym programie rocznicowych uroczystości oraz imprez . Zapewne zatem  380-ty na mecie może sie spodziewać okolicznościowej niespodzianki.

Co spowodowało tak znaczący wzrost liczby uczestników? Zapewne - co wynika z otrzymanych od biegaczy opinii - bardzo dobra organizacja, ciekawe nagrody, sporo, bo aż 10 kategorii wiekowych oraz szybka, urozmaicona trasa . Założenia Regulaminu, podobnie jak trasa , nie ulegają zmianom. Limit czasu nadal wynosi 180 minut, a meta zlokalizowana będzie na zmodernizowanym Stadionie Miejskim przy ulicy Święty Marcin 1 w Swarzędzu . Zapisy prowadzone są poprzez stronę www.biegi.szpot.pl, a wpisowe wynosi 60 złotych . Wśród nagród rzeczowych znajdzie się miedzy innymi skuter,  5 Voucherów od Biura Podróży „ITAKA", każdy o wartości 500 złotych. Półmaraton Szpot Swarzędz, to jedna z nielicznych imprez biegowych, w których nagrody otrzymują w kategoriach wiekowych nie pierwsza trójka, a pierwsza szóstka - zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Oznacza to, że na podium po odbiór nagród finansowych i rzeczowych łącznie zaproszonych zostanie 132 biegaczek i biegaczy. Zwycięzcy oprócz okazałych pucharów zainkasują po 1 200 złotych. Rekordy trasy należą od roku 2016 do Andrzeja Starzyńskiego 1:09:17 wśród panów i od roku 2017 do Patrycji Talar 1:18:20 wśród pań. Co prawda ubiegłorocznemu zwycięzcy - Krzysztofowi Hadasowi do nowego rekordu trasy zabrakło... tylko 4 sekund, ale zabrakło. Kto w tym roku pokusi się o pobicie rekordów, jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że warto, bo to satysfakcja, a może nie tylko ?

Przypominamy: start 9 września 2018 roku, a zapisy poprzez stronę www.biegi.szpot.pl

Zapraszamy w imieniu Organizatorów - firmy Szpot oraz Miasta i Gminy Swarzędz. Kontakt: biegi@szpot.pl

/waj/

 

 

5 10 2018 (piątek)

XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia

Poznaliśmy obsadę czternastego Memoriału Arkadiusza Gołasia. Kazijski, Kurek, Toniutti czy Deroo to tylko niektórzy topowi siatkarze świata, których podziwiać będzie publiczność w Swarzędzu-Zalasewie. Pierwsza pula biletów jest już dostępna w sprzedaży.

W dniach 5-7 października odbędzie się kolejna edycja Memoriału Arkadiusza Gołasia. To już czternasty raz, kiedy najlepsi siatkarze i trenerzy świata upamiętnią tragicznie zmarłego Reprezentanta Polski. Ze względów logistycznych organizatorzy imprezy postanowili przenieść ją do Swarzędza-Zalasewa. - Jestem dumny z tego, że tak wspaniałe wydarzenia odbywają się na terenie naszej Gminy - mówi Marian Szkudlarek - Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. - Po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to kolejne sportowe święto, które odbędzie się w swarzędzkiej hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie - zaprasza.

ZAKSA, Stocznia, Onico i Zawiercie uczestnikami memoriału

Organizatorzy potwierdzili już komplet zespołów, które wezmą udział w memoriale. W pierwszym półfinale zmierzą się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ze Stocznią Szczecin. Po jednej stronie siatki staną Bieniek, Zatorski i Kaczmarek, ich rywalami będą między innymi Żygadło, Kurek czy Kazijski. Wielu kibiców uważa, że jest to przedwczesny finał, ale los połączył te drużyny już na samym początku turnieju. Po zakończeniu tego spotkania na boisko wybiegną vipy i sztaby szkoleniowe. Sponsorzy i partnerzy memoriału sprawdzą czy Antiga, Stojczew i Gacek nadal są w wysokiej formie.  - Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia - mówi Sebastian Świderski, prezes zarządu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. - Turniej traktujemy bardzo poważnie - w końcu to ostatni sprawdzian formy przed rozpoczynającą się chwilę później PlusLigą - dodaje wybitny siatkarz.

W drugim półfinale zmierzą się Onico Warszawa i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Klub ze stolicy triumfował w ubiegłorocznym memoriale i z pewnością będzie chciał powtórzyć ten sukces. Natomiast ich rywale słyną z najlepszych kibiców w Polsce i już dzisiaj zapowiadają przyjazd do Swarzędza-Zalasewa kilkoma autokarami. - W tym roku postawiliśmy na najlepszy możliwy zestaw drużyn. Transfery, jakie przeprowadziły zaproszone kluby, ich poziom oraz fenomenalni fani gwarantują wielkie sportowe emocje - mówi Anna Sumelka, organizatorka imprezy. - Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy na początku października - dodaje królowa polskiej siatkówki.

Warsztaty, licytacje i koncert Conrado Yaneza

Nieodłączną częścią Memoriału Arkadiusza Gołasia są warsztaty siatkarskie prowadzone przez siatkarskie gwiazdy. Ponad 100 dzieci z Gminy Swarzędz będą miały okazję uczyć się sportowego rzemiosła od najlepszych. Jak co roku - nie zabraknie również aukcji, z których dochód przeznaczony jest na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Sprzęt AGD, piłka z autografami Skry Bełchatów czy kalendarz z podpisami drużyny Lecha Poznań to tylko wybrane gadżety, jakie licytowano na ubiegłoroczej imprezie. Emocje sportowe to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali dla kibiców organizatorzy turnieju. W harmonogramie znalazł się również koncert Conrado Yaneza - zwycięzcy polskiej edycji Must Be The Music.

Bilety i harmonogram imprezy

Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia. Najkorzystniejszą opcją jest karnet dwudniowy, ale można  również nabywać wejściówki na pojedyncze dni. Dostępne są one pod linkiem: www.ticketos.pl/memorialgolasia. Poniżej prezentujemy wszystkie możliwe opcje.

Ceny biletów:

  • bilet jednodniowy sobota (2 mecze): 40 zł normalny, 35 zł ulgowy
  • bilet jednodniowy niedziela (2 mecze): 50 zł normalny, 45 zł ulgowy
  • karnet dwudniowy (4 mecze): 80 zł normalny, 60 zł ulgowy
  • bilety grupowe powyżej 20 osób: biuro@memorialgolasia.pl

Zniżki:

Bilety ulgowe przysługują uczniom urodzonym po 01.01.2004 r. posiadającym ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Wstęp dla dzieci do 3 roku życia bez zajmowania osobnego miejsca - bezpłatny. Weryfikacja biletów ulgowych będzie następować przy wejściu na halę w dniu imprezy. Osoby nie posiadające zniżek będą zobowiązane do stosownej dopłaty.

Program XIV Memoriału im. Arkadiusza Gołasia

Sobota, 6 października

półfinały

godz. 13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stocznia Szczecin

godz. 17.00 ONICO Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie

Niedziela, 7 października

godz. 12.00 mecz o 3 miejsce

godz. 16.00 mecz o 1 miejsce

/nad/