Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
28 06 2019 (piątek)

XXI Festiwal Orkiestr Dętych

Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu zapraszają na XXI Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który odbędzie się w dniach 28 - 30 czerwca 2019 roku.

Podczas Festiwalu zagrają: Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Chludowo, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, Orkiestra Vivat ! z Sierakowa Wielkopolskiego, Orkiestra Dęta OSP w Skokach i Swarzędzka Orkiestra Dęta.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 28 czerwca o godz. 18:00 pokazem musztry paradnej w wykonaniu gospodarzy wydarzenia, czyli Swarzędzkiej Orkiestry Dętej. Następnie swarzędzkiej publiczności zaprezentuje się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kłomnice. Koncert odbędzie się na Placu Niezłomnych.

Główne wydarzenia XXI Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego odbędą się w sobotę, 29 czerwca. Punktualnie o godz. 12:30 na os. Dąbrowszczaków, os. Raczyńskiego, os. Kościuszkowców, Rejon ulic Tortunia i Staszica, Zalasewo - os. Zamoyskiego  rozpoczną się koncerty osiedlowe, podczas których wystąpią orkiestry z: Chludowa, Kłomnic, Sierakowa Wielkopolskiego oraz ze Swarzędza.

Dwie godziny później, o 14:30 wszystkie orkiestry przejdą ulicami miasta kierując się na Rynek. Tam też nastąpi oficjalne otwarcie XXI Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Po wspólnym wykonaniu jednego z utworów, wszyscy artyści oraz zaproszeni goście skierują się w stronę pływalni Wodny Raj. Uroczysty, muzyczny przemarsz przejdzie przez Plac Niezłomnych i dalej ulicami Piaski, Strzelecką, Św. Marcina i Kosynierów.

Koncert główny z udziałem wszystkich orkiestr odbędzie się na Scenie nad Jeziorem  o godzinie 16:00.

W niedzielę 30 czerwca o godzinie 14:00 odbędzie się Koncert Orkiestry z Kłomnic przy świetlicy w Zalasewie.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

/ok/

 

 

 

 

 

29 06 2019 (sobota)

„Turniej 4 Wsi" w Łowęcinie

Zapraszamy na „Turniej 4 Wsi", który odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, na boisku w Łowęcinie. Początek o godz. 16:00. Do rywalizacji staną mieszkańcy Łowęcina, Rabowic, Jasina i Sarbinowa. Dobra zabawa gwarantowana!

/Rada Sołecka/

 

2 07 2019 (wtorek)

Wspólne Posiedzenie Komisji Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na Wspólne Posiedzenie, które odbędzie się w dniu 2 lipca 2019 r., o godz. 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu, ul. Rynek 1, I piętro, sala 207.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie wspólnego posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

 2. Polityka senioralna w Gminie Swarzędz.

 3. Sprawy bieżące.

 4. Zakończenie.


  Przewodniczący Komisji Budżetowej - Adrian Senyk

  Przewodniczący Komisji Gospodarki, Środowiska i Rozwoju Wsi - Tomasz Majchrzak

  Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Oświaty Kultury i Sportu - Mateusz Matuszak

   

   

 

7 07 2019 (niedziela)

Wystawa psów (nie)rasowych

28 07 2019 (niedziela)

"Dawnych wspomnień czar"

18 08 2019 (niedziela)

Światowy festiwal folkloru "Integracje" - finał

24 08 2019 (sobota)

Gminne Dożynki

25 08 2019 (niedziela)

Piknik Trzech Pokoleń

18 10 2019 (piątek)

Memoriał Arkadiusza Gołasia

Kurek, Toniutti, Deroo czy Kazijski to tylko niektóre gwiazdy światowej siatkówki, których podziwiali kibice w Swarzędzu-Zalasewie podczas XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Poznaliśmy datę i miejsce piętnastej edycji tej imprezy.

Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza jaka odbywa się w Wielkopolsce. W październiku kibice w Swarzędzu-Zalasewie podziwiali świeżo upieczonych mistrzów świata, olimpijczyków, reprezentantów między innymi Francji, Belgii, Japonii czy Australii. Warsztaty dla grupy 150 dzieci prowadzili Giba, Antiga, Nowakowski i Wrona. Na boisku zmierzyły się drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Aluron Virtu Warta Zawiercie oraz Stocznia Szczecin. Największą popularnością wśród tłumnie zgromadzonych fanów cieszył się Bartosz Kurek - najlepszy siatkarz Europy 2018 roku, MVP mistrzostw świata, wygranych przez Reprezentację Polski. Wraz z Łukaszem Żygadło, Matejem Kazijskim i kolegami z drużyny stworzył konstelację gwiazd, która w cuglach wygrała XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Jak się później okazało - było to jedyne trofeum wygrane przez Stocznię Szczecin, która musiała wycofać się z rozgrywek PlusLigi. - Trzy z czterech zaproszonych przez nas drużyn zakończyło rundę zasadniczą w pierwszej czwórce - wspomina Anna Sumelka, organizatorka tego wydarzenia. - W zeszłym roku mieliśmy przysłowiowego nosa do wybranych zespołów, zapewniam, że w październiku kibice znów będą zachwyceni - dodaje tajemniczo.

XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

Ubiegłoroczna edycja imprezy została uhonorowana tytułem najlepszego wydarzenia 2018 roku podczas gali Sportowiec Miasta i Gminy Swarzędz. Odbierając nagrodę, organizatorzy Memoriału poinformowali, że tegoroczny turniej odbędzie się w dniach 18-20 października. Ku uciesze mieszkańców Gminy Swarzędz najlepsi siatkarze świata ponownie zmierzą się w hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie. - Gwiazdy światowego sportu, oklaskiwane przez pełne trybuny to obrazek, który na długo zapisał się w pamięci mieszkańców - podsumowuje Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. - Jesteśmy dumni, że jubileuszowa - piętnasta edycja również odbędzie się na terenie Gminy Swarzędz - dodaje. 

/nad/