Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
7 12 2019 (sobota)

Mikołajki na lodowisku

W sobotę 7 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na Mikołajki na lodowisku przy Pływalni Wodny Raj, które poprowadzi grupa UBARWIENI. W świątecznym klimacie wśród kolorowych balonów czeka na Was wspaniała zabawa. Na wejściu dla wszystkich dzieci będą czekały balonowe prezenty. W programie między innymi: animacje taneczne, konkursy sportowe, slalomy na łyżwach i wiele innych atrakcji. Na lodowisku nie zabraknie Świętego Mikołaja, który będzie bawił się z dziećmi, rozdawał upominki oraz pozował do wspólnych zdjęć. Wstęp według cennika (Mikołajki na lodowisku trwają jedną sesję - 1,5 h).

/scsir/

 

8 12 2019 (niedziela)

Mikołajki na Rynku - zapraszamy!

Zapraszamy na coroczne Mikołajki, które odbędą się w niedzielę, 8 grudnia, na swarzędzkim Rynku. Wielka świąteczna zabawa rozpocznie się o godz. 15:00 i trwać będzie do godz. 18:00

Tegoroczne Mikołajki  przeniosą nas do Finlandii - krainy Świętego Mikołaja. Zapraszamy bowiem dzieci do przejścia tradycyjnej fińskiej ścieżki św. Mikołaja - Joulupolku. Na ścieżce spotkać będzie można prawdziwego renifera, odwiedzić elfią pocztę, zobaczyć mini przedstawienie teatralne, zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Nie zabraknie także polskich zwyczajów - śpiewania kolęd i szopki bożonarodzeniowej. Tradycyjnie wspólnie rozpalimy naszą swarzędzką choinkę.

Każde dziecko, które odwiedzi wszystkie punkty i zdobędzie potwierdzające to pieczątki, dostanie słodki upominek.

Poza ścieżką czekają na dzieci inne atrakcje: parada szczudlarzy, elfów, zimowa zumba, wspólne rysowanie. Nie zabraknie także świątecznych stoisk handlowych, na których będzie można kupić ozdoby świąteczne i rękodzieło. Świąteczna gastronomia zaprosi nas na grzańca, rozgrzewającą zimową herbatę, pierogi, pyszną zupę grzybową oraz fińskie smakołyki.

Wszystko to sprawi, że 8 grudnia na swarzędzkim rynku zapanuje magiczna, świąteczna atmosfera.

Organizatorami Mikołajek są: Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, Ośrodek Kultury oraz Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów".

Magdalena Malińska Murek

Filip Przepióra

 

9 12 2019 (poniedziałek)

Zimowa wyprawa do krainy Samów

Wiecie, że w Laponii jest 8 pór roku, a Samowie mają ponad 200 nazw na określenie śniegu i ponad 400 słów nazywających renifery? Opowie Wam o tym podróżniczka Katarzyna Augustyn. Zapraszamy na spotkanie - 9 grudnia o godz. 11:00, czytelnia Biblioteki Publicznej na os. Czwartaków 1 w Swarzędzu.

/wpr/

 

 

10 12 2019 (wtorek)

DKF zaprasza na film

Zapraszamy na kolejne, tym razem grudniowe, spotkanie swarzędzkiego DKFu.

Jeśli grudzień, to tematyka nie może być inna jak tylko świąteczna. Tytuł filmu niech pozostanie tajemnicą, natomiast śmiało można się przygotować na rodzinną, ciepłą opowieść, wprowadzającą w dobry grudniowy nastrój.

Po projekcji oczywiście dyskusja, a przed tradycyjnie pytanie filmowe, z nagrodą.

Do zobaczenia, we wtorek 10 grudnia, o godzinie 19:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu!

/ok/

 

14 12 2019 (sobota)

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wierzonce

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wierzonce serdecznie zaprasza na „Jarmark Bożonarodzeniowy". Jarmark rozpocznie się w sobotę, 14 grudnia 2019 r., rodzinnym biegiem charytatywnym na rzecz fundacji IWKOT. Zapisy od godz. 15:30, start biegu o godz. 16:15. Oficjalne otwarcie jarmarku nastąpi o godz. 16.00. Dla gości przygotowaliśmy szereg atrakcji. Na stoiskach będzie można nabyć piękne dekoracje, ozdoby, stroiki świąteczne oraz prezenty pod choinkę. Będzie też stoisko gastronomiczne z potrawami bożonarodzeniowych (i nie tylko), a kawiarenka zaprosi na gorącą, świąteczną herbatkę oraz pyszne ciasta upieczone przez rodziców. Na najmłodszych czekać będzie sala zabaw i ... spodziewamy się wizyty GWIAZDORA!!!

A wszystko to w miłej, świątecznej atmosferze, przy dźwiękach muzyki. Serdecznie zapraszamy!

Rada Rodziców

 

 

 

17 12 2019 (wtorek)

XVII Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na XVII Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się w dniu 17 grudnia 2019 r., o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zalasewie, ul. Heweliusza 26.

Porządek obrad:

1.   Otwarcie XVII Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2.   Przedstawienie porządku obrad.

3.   Przyjęcie protokołów z XVI sesji.

4.   Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia wykazu niezrealizowanych wydatków zamieszczonych w budżecie miasta i gminy Swarzędz na rok 2019, które nie wygasają z upływem roku budżetowego.

5.   Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2019.

6.   Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2019 - 2043.

7.   Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2020 - 2043.

8.   Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Miasta i Gminy Swarzędz na 2020 rok:

a/ przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem,

b/ odczytanie opinii Komisji Budżetowej,

c/ odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej,

d/ przedstawienie stanowiska Burmistrza w sprawie opinii Komisji Budżetowej,

e/ dyskusja nad wniesionymi poprawkami i ich przegłosowanie,

f/ głosowanie projektu uchwały budżetowej.

9.   Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XI/99/2015 Rady Miejskiej

w Swarzędzu z dnia 23 czerwca 2015r. w sprawie: przyjęcia od Powiatu Poznańskiego zadań

związanych z zarządzaniem publicznymi drogami powiatowymi zlokalizowanymi w granicach administracyjnych miasta Swarzędza.

10.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Swarzędzu LIV/569/2018 z dnia 28 sierpnia 2018r. zmienionej uchwałą VIII/127/2019 dotyczącej udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Poznańskiemu.

11.  Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Swarzędz na rok szkolny 2019/2020.

12.  Przyjęcie planu pracy Rady Miejskiej w Swarzędzu na rok 2020.

13.  Przyjęcie planu pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2020.

14.  Przedstawienie planu pracy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji na rok 2020.

15.  Przedstawienie planu pracy Komisji Budżetowej na rok 2020.

16.  Przedstawienie planu pracy Komisji Gospodarki, Środowiska i Rozwoju Wsi na rok 2020.

17.  Przedstawienie planu pracy Komisji Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu na rok 2020.

18.  Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

19.  Informacja o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz o odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

20.  Wolne głosy.

21.  Komunikaty.

22.  Zakończenie XVII sesji.

 

 

27 12 2019 (piątek)

101. Rocznica Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia o godz. 12:00 na Rynku w Swarzędzu odbędzie sie uroczystość z okazji 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zapraszamy!

31 12 2019 (wtorek)

Sylwester na Rynku

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu serdecznie zapraszają na muzyczne, taneczne i huczne powitanie nowego 2020 roku!  Sylwestrowa zabawa na Swarzędzkim Rynku rozpocznie się 31 grudnia, o godz. 23:30.

W programie nie zabraknie konkursów z nagrodami, zabawy tanecznej oraz oczywiście pokazu sztucznych ogni, dlatego też prosimy o nie zabieranie ze sobą własnej pirotechniki.

O oprawę muzyczną Nocy Sylwestrowej zadba DJ Ando - doświadczony poznański konferansjer i DJ, na co dzień występujący w duecie Music Bros. DJ Ando przez wiele lat pracował jako prezenter w kultowych stajach radiowych: RMI FM, Planeta FM oraz ZET Gold. Jego sylwestrowy występ będzie wyjątkowo taneczną, energetyczną i muzyczną mieszanką starych, dobrych przebojów przeplatanych najnowszymi hitami.

Imprezę poprowadzi prezenter radiowy, Leszek Łukomski.

W związku z pokazem sztucznych ogni prosimy NIE PARKOWAĆ samochodów na parkingu przy PLACU  NIEZŁOMNYCH.

/ok/

 

5 01 2020 (niedziela)

♫ ♪ ♫ Koncert Kolęd i Pastorałek

Zespół Septem działający przy parafii św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek - 5 stycznia 2020 roku o godzinie 20.00, zaraz po wieczornej mszy świętej, która jest o 19:00.

/nad/

 

 

 

12 01 2020 (niedziela)

Finał WOŚP

12 stycznia 2020 roku odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem temat finału brzmi: „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Podobnie jak w latach ubiegłych, Swarzędz przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka.

Tradycyjnie finał odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Sygnał do rozpoczęcia finałowego grania da Swarzędzka Orkiestra Dęta. Przez cały dzień trwania imprezy nie zabraknie koncertów, wspólnej, orzeźwiającej kąpieli swarzędzkich morsów, a także loterii fantowej i licytacji - przede wszystkim Złotego Serduszka, Swarzędzkiego Biegu WOŚP i Światełka do Nieba.