Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
20 06 2018 (środa)

Posiedzenie Komisji Środowiska i Rozwoju Wsi

Przewodniczący Komisji Środowiska i Rozwoju Wsi zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu, które odbędzie się 20 czerwca 2018 r., o godz. 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, pok. 207, I p.

Godz.13.00 - „Bezpieczna gmina, bezpieczny mieszkaniec" - spotkanie sołtysów z  przedstawicielami Policji .

Godz.13.30 - Spotkanie sołtysów z Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz.

Godz.14.00:

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. Realizacja zadań z zakresu przyjętego Programu Ochrony Środowiska.

4. Przygotowania do EKO - Babiego Lata.

5. Edukacja społeczeństwa w zakresie ekologii.

6. Sprawy bieżące.

7. Zakończenie.

Przewodniczący Komisji  Środowiska i Rozwoju Wsi

Rafał Słupiński

 

21 06 2018 (czwartek)

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu

Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu, które odbędzie się 21 czerwca 2018 r., o godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, ul. Rynek 1, pok.105.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. Akcja LATO.

4. Działalność świetlic na terenie Miasta i Gminy.

5. Sprawy bieżące.

6. Zakończenie.

Przewodnicząca Komisji  Oświaty, Kultury i Sportu

Magdalena Buchholz

 

22 06 2018 (piątek)

Posiedzenie Komisji Budżetowej

Przewodniczący Komisji Budżetowej zaprasza do wzięcia udziału w posiedzeniu,  które odbędzie się 22 czerwca 2018 r., o godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz, ul. Rynek 1, pok.207.

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Omówienie materiałów sesyjnych.

3. Analiza wydatkowania środków finansowych za 2017 r. na rzecz Swarzędzkiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w zakresie komunikacji.

4. Sprawy bieżące.

5. Zakończenie.

Przewodniczący Komisji  Budżetowej

Ryszard Dyzma

 

22 06 2018 (piątek)

Dni Swarzędza - zapraszamy 22, 23 i 24 czerwca!

22, 23 i 24 czerwca zapraszamy na  Dni Swarzędza! Dla wszystkich: koncerty gwiazd reprezentujących różne gatunki muzyczne, wesołe miasteczko, bogata oferta gastronomiczna.

Piątek -  na początek żywiołowe występy zespołów: BOYS oraz Piękni i Młodzi.  Oj, będzie prawdziwie gorrrąco! Wieczór będzie należał do muzyki klubowej. Imprezę rozpocznie C-BOOL a potem atmosferę nocy podgrzeje Dj Tiddey, a na finisz Peran Van Dijk!

Sobota - ponownie fantastyczna muzyka!  Jako pierwszy wystąpi Mrozu. Następnie - wielka gwiazda Dni Swarzędza 2018, wybrana Państwa głosami -  Agnieszka Chylińska, która swoją muzyką potrafi zdumiewać i czarować!

Wieczór zakończymy, kolejny raz, klubowo -  na scenie pojawi się DJ Cez Are Kane

Niedziela - propozycja będzie sportowo -  muzyczna. Już o 18:00 na festiwalowej scenie usłyszymy największe przeboje zespołu Enej. Po koncercie - zapraszamy na wspólne emocje piłkarskie w Strefie Kibica. Na wielkich telebimach oglądać będziemy mecz grupowy Mistrzostw Świata w piłce nożnej  Polska - Kolumbia.

Dni Swarzędza zakończy charyzmatyczna wokalistka - Kayah!

Dni Swarzędza 2018 - wielkie emocje, niezapomniane wrażenia, wspaniała zabawa!

Do zobaczenia!

/wpr, ok/

 

23 06 2018 (sobota)

VII Wycieczka z Włodzimierzem Łęckim „ Szwajcaria Żerkowska”

24 06 2018 (niedziela)

XXVI Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot

Ruszyły zapisy do udziału w XXVI już Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot. Tegoroczny Rajd odbędzie się w niedzielę 24 czerwca, a miejscem startu po kilkuletniej przerwie będzie ponownie Swarzędz. W ogóle tegoroczna impreza , znajdująca się w oficjalnym kalendarzu obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza całą trasę oraz tradycyjnie metę będzie miała zlokalizowaną na terenie gminy Swarzędz.

Właśnie ruszyły zapisy, które przyjmowane są przez stronę www.rajdy.szpot.pl oraz w salonach Firmy Szpot przy ulicy Kaliskiej 2 na poznańskich Ratajach oraz w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 174 i 191. Wpisowe od załogi wynosi jedynie 30 złotych. W imprezie mogą startować samochody osobowe wszystkich marek, a limit startujących wynosi max 100 załóg. O udziale decyduje zatem kolejność zgłoszeń.

Miejscem startu tegorocznego Rajdu będzie parking obok pływalni Wodny Raj w Swarzędzu. Tam też 24 czerwca 2018 roku o godzinie 8.30 rozpocznie pracę Biuro Rajdu, a załoga z numerem 1 wystartuje o godzinie 10-tej. Licząca nieco ponad 50 kilometrów trasa będzie prowadziła przez najciekawsze, naprawdę urokliwe zakątki gminy Swarzędz . Do wykonania załogi będą miały kilkanaście różnorodnych zadań, wśród których znajdą się m.in. pomoc przedmedyczna, test z przepisów ruchu drogowego, wjazd do ciasnego garażu. Na trasie pojawi się policyjny radar , a specjalne, zabawowe zadania czekają także na dzieci. Ponieważ to Rajd odbywający się w ramach obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza, zatem warto przygotować różne kombinacje np. dat urodzin uczestników, numerów rejestracyjnych samochodów, które będą się z liczbą 380 kojarzyły

Kompletna załoga powinna składać się z rodziców i minimum jednego dziecka, acz nie będą sprawdzane koligacje rodzinne. Tradycyjnie meta Rajdu znajdować się będzie w Centrum Obsługi Samochodów Firmy Szpot w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191. Oprócz posiłku, możliwości bezpłatnej kontroli samochodu przed wakacyjnymi wyjazdami przeprowadzona zostanie aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Będzie ogródek zabaw dla najmłodszych, a nagrody tradycyjnie otrzymają wszystkie załogi .Najlepsza załoga w XXVI Rajdzie wyjedzie ze Swarzędza z okazałym pucharem oraz .... To na razie tajemnica.

Zapraszamy do zapisów i przypominamy, że limit załóg wynosi 100 . Zatem o tym, kto wystartuje w XXVI Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot w niedzielę 24 czerwca b.r. decydować będzie kolejność zapisów.

Informacje szczegółowe dostępne są na stronie www.rajdy.szpot.pl oraz pod numerem telefonu 696 429 859. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres rajdy@szpot.pl lub m.wajer@szpot.pl . Zapraszamy !

/waj/

 

 

26 06 2018 (wtorek)

LII Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na LII Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, która odbędzie się w dniu 26 czerwca 2018 r., o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14.

Program:

1. Otwarcie LII Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z LI sesji.

4. Informacja o realizacji Programu Ochrony Środowiska.

5. Informacja o realizacji zadań  współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych.

6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta i Gminy Swarzędz na rok 2018.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2018 -2036.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie emisji obligacji Gminy Swarzędz oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego w 2018r. na wsparcie wykonania kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej i wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie  udzielenia pomocy finansowej powiatowi poznańskiemu na „Projekt koncepcyjny budowy wiaduktu pod linią kolejową nr 353 Poznań Wschód - Skandawa wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 2407P  ul. Swarzędzkiej w m. Kobylnica, gm. Swarzędz, powiat poznański, województwo wielkopolskie".

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie  udzielenia pomocy finansowej powiatowi poznańskiemu na „Projekt koncepcyjny budowy wiaduktu ponad/nad linią kolejową nr 3 Warszawa Zachodnia - Kunowice wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 2439P Paczkowo - Trzek ul. Średzka w Paczkowie, gm. Swarzędz, powiat poznański, województwo wielkopolskie".

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przejęcia od Powiatu Poznańskiego zadania publicznego w zakresie zarządzania publiczną drogą powiatową nr 2439P - ul. Średzka w m. Paczkowo.

13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie prawa użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości położonej w Swarzędzu wraz z własnością wzniesionego na niej budynku.

14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wskazania miejsca realizacji obowiązku szkolnego uczniom obecnych klas szóstych oraz obecnych klas trzecich szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Swarzędz w kolejnym roku szkolnym 2018/2019.

15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Swarzędz - J. Kraszewskiego.

16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XIII/75/2003 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 27 sierpnia 2003r. w sprawie nadania nazw ulicom na terenie miasta Swarzędz (Dz.U. Woj. Wlkp. z 2003r., Nr 150, poz. 2823).

17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Sarbinowo.

18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Swarzędz, obejmującego wieś Łowęcin, część północną obrębu Jasin i część wschodnią obrębu Gortatowo oraz część Paczkowa - CZĘŚĆ POŁUDNIOWA B.

19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Swarzędz, obejmującego tereny położone w miejscowości Zalasewo po wschodniej i zachodniej stronie ulicy Kórnickiej - część II (powierzchnia opracowania ca. 105ha).

20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie utworzenia Rady Seniorów w Gminie Swarzędz i nadania jej statutu.

21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XII/57/2007 Rady Miejskiej w Swarzędzu z dnia 28 sierpnia 2007r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej i nadania jej statutu.

22. Zapoznanie się ze Sprawozdaniem z realizacji uchwały nr XXX/284/2016 Rady Miejskiej

w Swarzędzu z dnia 29 listopada 2016r. w sprawie : Rocznego Programu współpracy Gminy Swarzędz z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy

o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2017. oceną zasobów pomocy społecznej za rok 2017.

23. Przedstawienie wniosków z przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną kontroli prawidłowości stosowanych procedur i działań w zakresie naliczania, poboru i egzekwowania podatku od nieruchomości.

24. Przedstawienie sprawozdania z wykonania uchwał Rady Miejskiej w Swarzędzu za 2017 rok.

25. Sprawozdanie Burmistrza z pracy w okresie międzysesyjnym.

26. Interpelacje i odpowiedzi na interpelacje.

27. Zapytania i wolne głosy.

28. Komunikaty.

29. Zakończenie  LII sesji.

 

 

30 06 2018 (sobota)

XVI Igrzyska Sprawnych Inaczej

30 czerwca o godz. 10:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu przy ul. św. Marcina odbędą się XVI Igrzyska Sprawnych Inaczej. Organizatorzy - Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu - serdecznie zapraszają do kibicowania!

Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek i Starosta Poznański Jan Grabkowski.

/mw/

 

 

 

30 06 2018 (sobota)

Turniej wsi w Jasinie

Rady sołeckie wsi Jasin, Łowęcin, Rabowice i Sarbinowo serdecznie zapraszają na "Turniej wsi", któru odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 r. o godz. 16:00 na terenie świetlicy wiejskiej w Jasinie przy ul. Wrzesińskiej 152.

/mw/

14 07 2018 (sobota)

Festiwal food trucków - zapraszamy!

Zapraszamy na weekendowy „Festiwal food trucków", który odbędzie się w dniach 14-15 lipca na polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu. Wśród wielu smaków, które zagoszczą w Swarzędzu będą te bardziej egzotyczne, jak chociażby kuchnia meksykańska, czy tajska, a także te bardziej regionalne, reprezentowane chociażby przez wielkopolskie bagiety z pysznymi dodatkami. Będzie coś na słodko i coś na słono. Z pewnością każdy smakosz znajdzie coś dla siebie.

Przez cały weekend będziemy bawić się w rodzinnej, piknikowej atmosferze, dlatego też zachęcamy do zabrania ze sobą kocy, leżaków i dużej dawki dobrego humoru.

/ok/