Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Juniorki Swarka najlepsze w Polsce

30.05.23

Drużyna UKS Swarek Swarzędz po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł Mistrzyń Polski juniorek. Tym samym potwierdziła dominację w tej kategorii wiekowej.

W dniach 27-28.05.2023 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbywały się finały Mistrzostw Polski juniorek w hokeju na trawie. Do tej fazy turnieju zespół Swarka przystępował jako aktualny Mistrz Polski oraz zdecydowany faworyt. W sezonie zasadniczym bowiem pewnie wygrał wszystkie mecze.

W sobotę w meczu półfinałowym swarzędzanki nie dały szans drużynie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania posiadały inicjatywę, którą zamieniły na 7 goli. Rywalki zdołały odpowiedzieć skutecznym strzałem tylko raz.

W drugim półfinale zespół KS Hokej Start Brzeziny niespodziewanie łatwo pokonał AZS Politechnikę Poznańską 3:0, powtarzając tym samym sukces z rozgrywek halowych.

W meczu finałowym zespół z Brzezin potrafił nawiązać równorzędną walkę tylko przez jedną kwartę. Swarzędzanki posiadały co prawda optyczną przewagę, ale dwa kontrataki drużyny z województwa łódzkiego mogły zakończyć się golami. W drugiej kwarcie wreszcie sposób na pokonanie bramkarki rywalek znalazła Paulina Antoniewicz. Wykorzystała zamieszanie w półkolu strzałowym i sprytnym strzałem umieściła piłkę w siatce. W trzeciej kwarcie drużyna ze Swarzędza zagrała jeszcze lepiej. Maria Drozda, najskuteczniejsza snajperka sezonu, strzeliła dwa gole, przybliżając zespół Swarka do sukcesu. W czwartej kwarcie rywalki próbowały jeszcze poderwać się do walki, zmieniły taktykę i zaczęły stosować tzw. „wysoki pressing". Swarzędzanki grały jednak bardzo uważnie w defensywie nie pozwalając rywalkom na oddanie chociażby jednego strzału.

Warto wspomnieć, że Swarek wywalczył tytuł mistrzowski na boiskach otwartych już po raz drugi z rzędu. W rozgrywkach halowych mistrzowska seria trwa dłużej, bo już 3 lata. Przed zawodniczkami Swarka kolejne ważne wydarzenia, najpierw walka o pierwszy historyczny medal w rozgrywkach Seniorek na boiskach otwartych, a potem Mistrzostwa Europy do lat 18, na które ma szanse pojechać aż 8 swarzędzanek.

Skład drużyny Swarka: Wiktoria Noculak, Karolina Rozkres, Amelia Kujawa, Dominika Bucher, Dagmara Czerniak, Julia Rymer, Maria Drozda, Marta Czujewicz, Jagoda Arciszewska, Natalia Bucher, Weronika Majder, Paulina Antoniewicz, Oliwia Tujdowska, Marlena Mostowska. Trener: Oriana Bratkowska, kierownik: Przemysław Czujewicz.

/Robert Rymer/