Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
6 12 2023 (środa)

Mikołajki na Rynku

Spotkanie z Mikołajem to jedno z najbardziej ekscytujących przeżyć dla każdego dziecka. Siwobrody pan w czerwonym stroju pojawia się tylko raz w roku, dobrze zna wszystkie dzieci i - co ważne - nie zapomina ich odwiedzić w tym przedświątecznym okresie. Właśnie dlatego 6 grudnia br. o godz. 16.30 zapraszamy małych i dużych na swarzędzki rynek.

Podczas naszego spotkania m.in. wspólnie rozświetlimy choinkę, odbędą się gry i zabawy w formie balu mikołajkowego, będziemy pisać list do św. Mikołaja. Zobaczymy szczudlarzy i cyrkowców a chętne dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

Serdecznie zapraszamy!!!

Szczegóły - na PLAKACIE.

8 12 2023 (piątek)

Spotkanie z autorem kryminałów

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Robertem Małeckim, autorem dwóch serii kryminałów o Bernardzie Grossie i Marii Herman oraz kilku innych powieści. Pan Robert pisze mocne i mądre thrillery kryminalne, które pozostają w głowie na długo. Spotykamy się w piątek 8 grudnia o godz. 17.00 w Bibliotece na os. Czwartaków 1. Wstęp wolny, będzie można kupić książki Autora i zyskać dedykację.

/mk/

 

9 12 2023 (sobota)

Mikołajki na lodowisku

Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza na wszystkie dzieci na wspólną zabawę z Mikołajem. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia na sesji o godz. 18:00 na swarzędzkim lodowisku.

Wstęp według cennika.

Szczegóły TUTAJ

10 12 2023 (niedziela)

Niedzielne poranki teatralne

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zapraszam przedstawienie tetralne dla dzieci „Choinka i jej wigilijne kreacje''. Wydarzenie odbędzie 10 grudnia o godz. 11:00 w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

Szczegóły wydarzenia i opis spektaklu:

CHOINKA I JEJ WIGILIJNE KREACJE

Choineczko miła, skądżeś ty przybyła? Z lasku zielonego, z borku szumiącego... A skąd przybyły choinkowe ozdoby? Pytanie to zaprasza nas do wyjątkowej podróży szlakiem zwyczajów i symboli ukrytych w najróżniejszych polskich ozdobach choinkowych. Bombki i łańcuchy... jabłka i cukierki... anioły i serca... Każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie, a często i swoje miejsce na bożonarodzeniowym drzewku. W oparciu o opowieść o pewnym niedźwiedziu i jego niezwykłym pomyśle, poznamy tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów - ubieraniem choinki.

Spektakl był prezentowany m.in. w Bramie Poznania ICHOT w ramach cyklu "Pograjki" oraz w wielu instytucjach kultury na terenie Wielkopolski.Scenariusz i realizacja: zespół Teatru Mozaika

Koncepcja i opracowanie materiału etnograficznego: Karolina Ociepka

Opracowanie materiału muzycznego: Witold Roy Zalewski

Narracja, śpiew, polski bębęn obręczowy: Karolina Ociepka

Skrzypce, śpiew: Dominika Oczepa

Akordeon, śpiew: Witold Roy Zalewski

Scenografia i rekwizyty: Anna Kaźmierak oraz Pracownia Pi

Fotografie/video: Marianna Łakomy MikromomentyCzas trwania: 45 minut

Wiek odbiorców: 3+

Liczba artystów: 3

Forma: teatr opowieści i polska muzyka tradycyjna

Film promocyjnego TUTAJ

Plakat wydarzenia TUTAJ

 

 

 

16 12 2023 (sobota)

Koncert świąteczny

Zapraszamy na koncert świąteczny sekcji wokalnej Ośrodka Kultury, który odbędzie się 16 grudnia o godz. 17:00 w swarzędzkiej sali koncertowej w Zalasewie.

Szczegóły TUTAJ

26 12 2023 (wtorek)

Przyjazd Paderewskiego do Swarzędza

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, w przeddzień  rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, swarzędzki dworzec odwiedzi Ignacy Jan Paderewski.

27 12 2023 (środa)

Rocznica Powstania Wielkopolskiego

Z okazji 105 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 27 grudnia odbędzie się uroczysty apel oraz złożenie kwiatów na swarzędzkim rynku.

8 01 2024 (poniedziałek)

Indie - nie tylko święte krowy...

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Magdaleną Guzik - Głowińską. Tym razem opowie o swojej wyprawie do Indii i Nepalu. Podróżowała po północnych Indiach, zwiedziła m. in. New Delhi, Waranasi nad rzeką Ganges, stolicę Radżastanu Jarpurę, a na koniec Nepal. Miała dużo szczęścia, bo zarówno w Indiach, jak i Nepalu trafiła na okres świąteczny, który pozwolił jeszcze lepiej poczuć miejscowe zwyczaje i kulturę.

Pani Magda chętnie pokaże zdjęcia z tego najbardziej chyba kolorowego zakątka Ziemi i podzieli się praktycznymi wskazówkami, jak za niewielkie pieniądze podróżować tam, gdzie marzenia prowadzą.

Spotykamy się 8 stycznia 2024 r. o godzinie 18.00 w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu na os. Czwartaków 1.

/mk/