Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
26 04 2024 (piątek)

Koncert piosenek Marka Grechuty

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na koncert - Piosenki Marka Grechuty w wykonaniu Zespołu ARETE. Koncert odbędzie się 26.04.2024 r. o godz. 19:00 w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury (ul. Poznańska 14, Swarzędz). Bilety w cenie 25 zł dostępne na portalu www.kupbilecik.pl

Wśród wielu propozycji artystycznych ARETE od maja 2023 roku proponuje koncerty z piosenkami Marka Grechuty w autorskiej aranżacji. To wyjątkowy projekt gorąco przyjęty przez słuchaczy, poświęcony twórczości jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku. Koncert autorski obejmuje największe przeboje Mistrza Piosenki Poetyckiej jak również mniej znane utwory, by ukazać wszechstronność wybitnego kompozytora. Artyści zapraszają publiczność do wspólnego zaśpiewania takich przebojów jak „Będziesz moją Panią", „Nie dokazuj", „Dni, których nie znamy", „Świecie nasz" czy „Wiosna, ach to Ty!". Podczas koncertu można usłyszeć kilka utworów autorskich powstałych z inspiracji twórczością wspaniałego Krakowskiego Artysty. Piosenki przeplatane są interesującymi opowieściami, wydarzeniami i anegdotami z życia Marka Grechuty.

/ok/

 

1 05 2024 (środa)

Józefinki i apel na Rynku - zapraszamy!

Szanowni Państwo! Na tegoroczną majówkę proponujemy Państwu udział w miejskich „Józefinkach”, które odbędą się 1 maja. (ich program podajemy TUTAJ). Piknik tradycyjnie poprzedzony będzie uroczystym apelem na Rynku. O godz. 12 zapraszamy Państwa, by wspólnie uczcić majowe święta: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicę Konstytucji 3 Maja.

 

6 05 2024 (poniedziałek)

I sesja Rady Miejskiej

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Poznaniu 6 maja 2024 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie (ul. Heweliusza 26) odbędzie się I sesja Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Oto treść postanowienia i program I sesji.

/wpr/

11 05 2024 (sobota)

Koncert „Komeda-Inspiracje"

Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Komeda-Inspiracje" w wykonaniu kwartetu:  Buczkowski, Kałużny, Przybyłowicz, Wrombel. W programie koncertu znajdą się znane i mniej znane kompozycje Krzysztofa Komedy.

Sala Kameralna Ośrodka Kultury w Swarzędzu, sobota, 11 maja 2024 r., godz. 18:00

Bilety w cenie 40 zł dostępne na www.kupbilecik.pl

/ok/

 

11 05 2024 (sobota)

"W królestwie przyrody" - wernisaż wystawy w Uzarzewie

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie zaprasza na wernisaż wystawy czasowej „W KRÓLESTWIE PRZYRODY - Malarstwo prof. dr. hab. Tomasza Motyla". Wydarzenie odbędzie się w pałacu w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie, 11 maja (sobota) 2024 r. o godz. 17:00.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 71 pasteli, na których będziemy mogli podziwiać malowniczość pejzaży, piękno i bogactwo roślin, różnorodność i niezwykłość świata zwierząt. Autorem prac jest prof. dr hab. Tomasz Motyl, który był m. in. wieloletnim kierownikiem Katedry Nauk Fizjologicznych i prodziekanem ds. nauki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Za swą wielostronną działalność prof. dr hab. Tomasz Motyl został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Świętego Huberta, Złotym i Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej oraz nagrodzony licznymi nagrodami krajowymi i zagranicznymi.

Profesor swoje prace prezentował na kilku wystawach, m.in. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie, Oddziale Muzeum Podlaskiego w Tykocinie, Galerii „U Panien" w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum SGGW w Warszawie, Natolińskim Ośrodku Kultury. Zbiory swoich prac wydał w czterech albumach: „Pastelowe barwy przyrody", „Pastelowe wspomnienia: mój makro- i mikro- świat", „Pastelowy pamiętnik: z lasu i z pola" oraz „Szkice przyrody - cztery pory roku". Pastele wykorzystywał także jako ilustracje do książek beletrystycznych swojego autorstwa, m.in. „Wspomnienia nie tylko myśliwskie".

Wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja książki prof. dr. hab. Tomasza Motyla „Malarstwo myśliwskie Juliana Fałata na kartach pocztowych" oraz albumu pod nazwą „W królestwie przyrody".

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Zgłoszenia mailowe: uzarzewo@muzeum-szreniawa.pl lub telefoniczne - 503 173 980 do 9 maja br. godz. 16.00.

Wystawa będzie dostępna od 11 maja do 30 czerwca 2024.

/nad/

 

18 05 2024 (sobota)

Zlot pojazdów zabytkowych

Zapraszamy na III Swarzędzki Zlot Pojazdów Zabytkowych, na którym będzie można zobaczyć samochody, motocykle i motorowery z minionej epoki.

Właściciele zaprezentują pojazdy, które rzadko się spotyka na naszych drogach. Pojazdy będą polskiej produkcji oraz te, które wyszły z fabryk poza granicami kraju.

Wśród takich maszyn będzie można cofnąć się w czasie, skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji oraz posłuchać dobrej muzyki.

Wśród atrakcji: pokaz cięcia auta, pokaz pierwszej pomocy, rzut oponami do celu, strzelnica Bractwa Kurkowego, bezpłatny dmuchany plac zabaw. Podczas zlotu odbędzie się wręczenie pucharów w kategorii: najładniejszy samochód, najładniejszy pojazd wojskowy, najładniejszy maluch, najładniejszy motor i najładniejszy motorower.

Swarzędzki Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się 18 maja 2024 od godz. 10.00 na Polanie Miejskiej przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu.

Chętnych by zaprezentować swój pojazd podczas zlotu prosimy o kontakt pod nr tel. 502 157 929 lub e-mail: bzykraiderswarzedz@gmail.com

Zapraszamy wszystkich, wstęp wolny!

Oto PLAKAT.

/ok/