Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE
Wszystkie wydarzenia
5 06 2023 (poniedziałek)

"Pakistan - poznać nieznane" - wystawa

Od 5 czerwca do końca lipca w Bibliotece Publicznej na os. Czwartaków 1 można oglądać wystawę zdjęć z Pakistanu autorstwa Pani Magdy Pannert-Bobrowskiej pt. "Pakistan - poznać nieznane".

 

Zapraszamy!

6 06 2023 (wtorek)

LXXIII Sesja Rady Miejskiej

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu zaprasza na LXXIII Sesję Rady Miejskiej w Swarzędzu, zwołaną na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, która odbędzie się w dniu 6 czerwca 2023 r., o godz. 13:00 w formie zdalnej.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie LXXIII Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Swarzędz na lata 2023 - 2043.

4. Zakończenie LXXIII sesji

 

10 06 2023 (sobota)

„Korbowód" zaprasza na rajd

10 czerwca br., zgodnie z „Kalendarzem imprez na rok 2023", Klub Turystyki Motorowej „Korbowód" organizuje I część Rajdu Motorowego „Szlakiem kościołów drewnianych Puszczy Zielonka". Impreza składa się z trzech części; podczas każdej z nich poznamy cztery kolejne kościoły Szlaku.  Część II zaplanowana jest na 14 października br., część III na rok 2024. Wielkopolska jest regionem, w którym znajduje się najwięcej kościołów drewnianych w Polsce, więcej niż np. na Podhalu. Kościoły Puszczy Zielonka posiadają niezwykle cenną wartość historyczną i architektoniczną.

Trwają ostatnie uzgodnienia z administratorami parafii; po ich zakończeniu-za kilka dni-powstanie szczegółowy regulamin rajdu. Warto jednak już teraz zapisywać się i wysyłać zgłoszenia na adres mailowy Oddziału PTTK „Meblarz" biuro@meblarz.pttk.pl W zgłoszeniach prosimy podawać nazwiska i imiona uczestników i ewent. instytucję zgłaszającą.

Start rajdu ok. godz. 10.00 ze Swarzędza, powrót ok. godz. 15.00-16.00, wpisowe w wysokości nieprzekraczającej 10,00 zł/osobę.

Regulamin rajdu zostanie zamieszczony na stronie internetowej Oddziału (https://www.meblarz.pttk.pl/) najpóźniej do końca maja br.

Do udziału w imprezie gorąco zapraszają organizatorzy: Klub Turystyki Motorowej „Korbowód" i Zarząd Oddziału PTTK „Meblarz" w Swarzędzu.

/po/

 

 

 

11 06 2023 (niedziela)

Piknik w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie zaprasza 11 czerwca na „Międzypokoleniowy Piknik Przyrodniczy - Razem Bliżej Natury". Impreza w godzinach 10.30 - 16.00.

Podczas pikniku nie zabraknie pokazów i warsztatów, na których będzie można zapoznać się z roślinami zapachowymi i metodami tworzenia wyciągów aromatycznych, kompozycji zapachowych oraz przyrządzić swoją indywidualną miksturę zapachową. Chętni mogą przygotować własną porcję przyprawową czy skosztować potraw opartych o dzikie rośliny jadalne, a także dowiedzieć się, jak skutecznie i bezpiecznie korzystać z bogactw natury. Warsztaty rękodzielnicze i artystyczne poprowadzą także seniorzy z Poznania i sześciu gmin: Pobiedziska, Stęszew, Luboń, Swarzędz, Kostrzyn Wielkopolski i Czerwonak. Przedstawiciele służb mundurowych przedstawią nowoczesne metody walki z zatruwaniem powietrza, wody i gleby, jak bezpiecznie poruszać się po polskich drogach. Opowiedzą także o próbach przemytu przez granicę Polski gatunków zwierząt chronionych.

Prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis pomoże nam w zrozumieniu starości, a także postara się odpowiedzieć na pytanie, komu pisana jest długowieczność. Dowiemy się również, jak stosować zioła we wsparciu zdrowia u dzieci i seniorów.

Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy warsztaty przyrodnicze, etnograficzne, historyczne i plastyczne, na których dowiedzą się nieco więcej o historii oraz sposobach wytwarzania mąki i kaszy, o roli przyrody w dawnych zwyczajach ludowych, o panujących wówczas o relacjach międzypokoleniowych, o ekosystemach leśnych oraz wodnych, czy o inspiracjach, jakie można czerpać z natury, a które można wykorzystać podczas tworzenia prac plastycznych. Interesującym punktem programu będzie ekologiczny spektakl lalkowy skierowany zarówno do dzieci jak i całych rodzin, podejmujący tak ważne kwestie jak: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem. Zawodowy bajarz uraczy nas opowieściami powiązanymi tematycznie z przyrodą. Bajaniom towarzyszyć będzie  muzyka i śpiew w wykonaniu meksykańskiego artysty Romana Mendeza. Dla najmłodszych przygotowaliśmy także sensoryczny quiz przyrodniczy dla dzieci, rodzinne malowanie twarzy w motywy przyrodnicze, „klasyczne" gry i zabawy integracyjne oraz gry terenowe.

W trakcie pikniku będzie możliwość zwiedzania stałych oraz czasowych ekspozycji muzealnych.

Impreza jest realizowana dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Bilety wstępu od 8 zł do 10 zł. Dzieci do 7 lat - wstęp bezpłatny.

Zbigniew Kowalski

Muzeum Przyrodniczo - Łoweickie w Uzarzewie

 

 

 

 

12 06 2023 (poniedziałek)

Promocja książki Antoniego Kobzy

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Antoniego Kobzy: "Polacy i Niemcy, szlachta i włościanie. Ziemia swarzędzka w XIX wieku". Warto poszukać w spisie ludności swoich przodków!

12 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu os. Czwartaków 1. Wstęp wolny.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę z autografem autora.

/bibl/

 

14 06 2023 (środa)

O Meksyku w bibliotece...

Meksyk. Chcecie się tam znaleźć? Biletu Wam nie kupimy, ale Pani Magdalena Głowińska zabierze nas wszystkich w fascynującą podróż. Opowie o podróżowaniu na własną rękę, o kulturze, kuchni i dziwnych (dla nas) zwyczajach mieszkańców Meksyku. Zapraszamy na spotkanie 14 czerwca (środa) do Biblioteki Publicznej w Swarzędzu o godz. 18.00 na os. Czwartaków 1. Wstęp - oczywiście - bezpłatny.

/bibl/

 

16 06 2023 (piątek)

V Memoriał im.Zenona Baranowskiego

Koło Unia -100  zaprasza na V Memoriał im. Zenona Baranowskiego dla dzieci i młodzieży w konkurencjach biegowych. Impreza rozpocznie się 16 czerwca o godz. 10:30 na stadionie miejskim im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu przy ul. Św. Marcin 1.

Zapraszamy!

16 06 2023 (piątek)

Piknik czytelniczy

W piątek 16 czerwca  w godzinach od 17:30-22:00 na polanie nad Jez. Swarzędzkim odbędzie się "Piknik czytelniczy". W programie: m.in. wymianan książek, słuchanie legend, warsztaty bębniarskie oraz ognisko. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje TUTAJ

16 06 2023 (piątek)

Kino letnie:" Wystrzałowe wesele"

Od 16 czerwca startują seanse filmowe w ramach Swarzędzkiego Kina Letniego (co drugi piątek w miesiącu lipcu i sierpniu, oprócz 30 czerwca).

Szczegółowe informacje TUTAJ

18 06 2023 (niedziela)

X Bieg Integracyjny „Biegnę dla Was"

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy, Fundacja Dzieciaki Czwórki oraz Rada Rodziców SP4 serdecznie zapraszają na X Bieg Integracyjny „Biegnę dla Was", który odbędzie się 18 czerwca godz. 12.00 na boisku SP4. Wydarzenie objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. Po biegu w godz. 12.00-15.00 czeka na Państwa festyn rodzinny z licznymi atrakcjami.

Cegiełki o wartości 10 zł do nabycia w sekretariacie SP4 lub w sali 1a SP4. Na stronie FB Dzieciaki Czwórki w utworzonym wydarzeniu umieszczane są szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/975006353524301/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

/jk/

 

24 06 2023 (sobota)

Dni Swarzędza

25 06 2023 (niedziela)

Dni Swarzędza

29 10 2023 (niedziela)

Spektakl "Kolacja na cztery ręce"

Stacja Art. wraz z Ośrodkiem Kultury w Swarzędzu serdecznie  zapraszają na spektakl z nutami komediowej farsy pt.: „Kolacja na cztery ręce".

Hotel Turyński w Lipsku. Jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy: Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach...Historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze wszystko jest możliwe, dlatego zapraszamy na premierę spektaklu „Kolacja na cztery ręce" Paula Barza.

Paul Barz to niemiecki pisarz, muzykolog i dziennikarz, zyskał sławę właśnie dzięki tej sztuce, która, przetłumaczona na czternaście języków, wędruje po scenach całego świata.

Nuty komediowej farsy dodaje przedstawieniu partnerujący im w roli lokaja Sławomir Popławski, który gdy tylko się pojawia, kradnie swoimi błyskotliwo-zgryźliwymi spostrzeżeniami całą uwagę widza.

Obsada:

Mirosław Zbrojewicz, Piotr Dąbrowski, Sławomir Popławski

29 października 2023 o godz. 17:00 Zalasewo

Swarzędzka Sala Koncertowa,

ul. Jana Heweliusza 26

Bilety w cenie 85 zł do nabycia poprzez portal kupbilecik.pl

Zapraszamy!

/ok/