Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędzcy zapaśnicy na Mistrzostwach Polski U15

17.05.23

W miniony weekend w Woli Krzysztoporskiej odbyły się Mistrzostwa Polski U15, które sa bezpośredniom eliminatorem na wyjazd na Mistrzostwa Europy w tej grupie wiekowej.

Swarzędzką Unię reprezentowało 3 zawodników. Najlepiej zaprezentował się Patryk Remlein, który wywalczył srebrny medal. Uległ po bardzo kontrowersyjnych decyzjach sędziów zawodnikowi Leonowi Rudnikowi z ZKS Miastko.

Patryk, rok temu reprezentował Polskę na ME i zajął tam bardzo wysokie 5 miejsce.Niestety nie udało się w tym roku, natomiast Patryk potwierdził, że jest w absolutnej czołówce w kraju w swojej kategorii. Brązowy medal w swojej kategorii wagowej wywalczył Oliwier Białasik, który już w pierwszej walce po bardzo zaciętym pojedynku, przegrał na pkt 12-9 z triumfatorem tej wagi. Następnie wygrywając wszystkie kolejne pojedynki zapewnił sobie 3 miejsce. Z racji tego, że kategorie wagowa wygrał zawodnik z Ukrainy, (mieszkający i trenujący w Polsce, natomiast nie może reprezentować Polski) rywalizacja o wyjazd na Mistrzostwa Europy pozostaje otwarta - Oliwier ma duże szanse na wyjazd!! Na dalszej pozycji w swojej kategorii wagowej uplasował się Konrad Sobkowiak.

/Grzegorz Mazurek/