Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

XXVI Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

15.05.23

Piękna, słoneczna pogoda powitała nas w piątek 12 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, w której to odbyły się XXVI Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Wzięło w nich udział prawie 100 zawodników z terenu całej gminy.

Dyrektorki pani Arleta Łukasik i pani Agnieszka Ewertowska przywitały wszystkich zaproszonych gości, wolontariuszy i przede wszystkim zawodników i zaprosiły na część artystyczną.

Przepiękne układy taneczne i wokalne zaprezentowały klasa 1b i klasy specjalne. Hymn Igrzysk odśpiewała Sandra Petz. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek wraz z Martą, Mikołajem i Jakubem, którzy reprezentowali zawodników, zapalili znicz, czym oficjalnie otwarli Igrzyska.

Pozostała już tylko prezentacja sportowych konkurencji, a zmierzyć trzeba było się z dwunastoma zadaniami. Zawodnicy z towarzyszącymi im wolontariuszami z ochotą podjęli sportowe wyzwania. Można było sprawdzić swoją celność podczas rzutów piłką do kosza, obręczami na pachołki, bilami do buli, kijem do unihokeja do bramki oraz piłką do ruchomego celu. Sprytu i uważności wymagało przejście po wysepkach z rybką, pokonanie długiego tunelu oraz slalomu zręcznościowego i skoku do obręczy. Wiele radości wzbudzało łapanie kulki loda do rożka oraz wbijanie gwoździ do zbijaka. Natomiast dreszczyku emocji dostarczyło zgadywanie na podstawie dotyku, co znajduje się w środku pudełka. Nie zawsze było łatwo, ale za to radośnie i wesoło. Każdy uczestnik, zaliczając poszczególne konkurencje, zdobywał punkty na swojej karcie zadań.

Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek, malowanie buzi i tańce przy skocznej muzyce. Oczekiwanie na medale umilił występ szkolnego zespołu Dance Hearts, który zaprezentował energiczny taniec z pomponami.

Wreszcie nadeszła chwila wręczenia nagród dla wytrwałych sportowców. Jak się okazało wszystkim zawodnikom udało się zdobyć medal i nagrodę. GRATULUJEMY!

Igrzyska poza tym, że popularyzują sport i ruch wśród osób niepełnosprawnych, były doskonałym czasem na integrację. Wolontariusze towarzyszyli naszym sportowcom wspierając ich, dopingując i dzieląc radości z sukcesów. Dziękujemy uczniom z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu, klasie policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Swarzędzu oraz uczniom klas ósmych z SP4.

Julita Kisiel

fot. Jerzy Kot