Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Horror bez "HAPPY ENDU"

03.03.23

Drużyna juniorek młodszych Swarka wywalczyła srebrne medale w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych. W meczu finałowym dziewczyny uległy Politechnice Poznańskiej 8:9.

Takich emocji, jakie dostarczył mecz finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych nie obserwowano już dawno. W hali POSiR Chwiałka w Poznaniu zmierzyły się dwie zdecydowanie najlepsze drużyny w kraju. Mecz rozpoczął się dla Swarka dobrze, bo od strzelonej bramki. Rywalki odpowiedziały dwoma trafieniami, a za chwilę Swarek wyrównał. W drugiej kwarcie lepiej zagrały akademiczki z Poznania, które strzeliły dwie bramki, nie tracąc żadnej. Z kolei w kwarcie trzeciej miała miejsce wymiana ciosów, która zakończyła się wynikiem 6:7. Ostatnia kwarta to szaleńcze ataki swarzędzanek, które strzeliły dwa gole i na dwie minuty przed końcem prowadziły już 8:7. Niestety przedwczesna radość kosztowała je bardzo drogo, bo rywalki wykorzystały moment dekoncentracji i najpierw wyrównały, by na 10 sekund przed końcem strzelić gola na 9:8.

Po ostatnim gwizdku sędziego swarkowe dziewczęta zalały się łzami. Złoty medal był przecież tak blisko...

Skład drużyny Swarka: Oliwia Konieczka, Amelia Kujawa, Dominika Bucher, Natalia Bucher, Jagoda Arciszewska, Julia Rymer, Oliwia Tujdowska, Weronika Piguła, Zofia Chudzyńska. Trener: Oriana Bratkowska. Kierownik: Dawid Kujawa.

/Robert Rymer/