Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Active Park w Zalasewie już otwarty

23.08.21

Active Park w Zalasewie powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego naszej gminy. W niedzielę 22 sierpnia obiekt został oficjalnie otwarty. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele lokalnej władzy: Marian Szkudlarek - Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz wraz z I zastępcą Grzegorzem Taterką i Sekretarz Gminy Agatą Kubacką, sołtys Zalasewa Adrian Senyk, wraz z przedstawicielami Rady Sołeckiej oraz Marzena Bryk - Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zalasewa.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy. Animatorzy zadbali, by nikt się nie nudził. Wreszcie można było wypróbować liczne urządzenia zabawowo - rekreacyjne. Do dyspozycji mieszkańców na dużym, monitorowanym, ogrodzonym i oświetlonym terenie oddano m.in.: plac zabaw, siłownię, urządzenia do street workout'u, grill, wybieg dla psów, parking dla samochodów i stojaki rowerowe. W Active Parku czekają również: przestrzeń do organizowania imprez plenerowych, plac na gry uliczne, tor do gry w bule, elementy małej architektury jak ławki, czy stoliki piknikowe. Miłośnicy dwóch kółek mogą ćwiczyć swoje umiejętności i sprawdzać znajomość zasad ruchu drogowego w mini miasteczku rowerowym.

W najbliższej przyszłości teren będzie wypełniony zielenią, głównie drzewami, żywopłotami i krzewami odpornymi na trudne warunki miejskie. Nasadzenia zaplanowano w kolejnym etapie i potrwają one trochę dłużej, zgodnie z wymogami dla poszczególnych grup roślin.

/WPR/