Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Budżet Obywatelski - lista projektów

27.09.19

Szanowni Państwo! Przedstawiamy Państwu listę projektów do Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz na rok 2020, na które będą mogli Państwo oddać głos od 8 października do 8 listopada 2019 roku.

Projekty główne:

1. ACTIV PARK w Zalasewie

Budowa parku (możliwość modułowego wykonania prac w zależności od kosztów): -Postawienie siłowni zewnętrznej dla dorosłych,-Postawienie street workout dla młodzieży,-Wydzielenie terenu na wybieg dla psów,-Postawienie masztu z kamerą,-Budowa 10 miejsc parkingowych,-Postawienie ławek, ławostołów i grilli-Przygotowanie terenu do wybudowania ścieżek rowerowych i ich budowa,-Przygotowanie terenu oraz posianie trawy i nasadzenia krzewów, drzew-Postawienie znaków drogowych, sygnalizatorów

2. Szatnie i zaplecze sanitarne na boisku w Zalasewie

Obiekt podobny do szatni w Szkole Podstawowej nr.2 w Zalasewie. Posiadający 4 szatnie , węzeł sanitarny i 2 pomieszczenia gospodarcze.

Projekty lokalne:

3. II etap zagospodarowania terenu Gruszczyn

Obecnie znajduje się we wskazanym miejscu niebezpieczna górka z piasku i kamieni. Rodzice wielokrotnie zwracali się z prośba o usunięcie jej. We wskazanym miejscu zgodnie z wcześniej wykonaną koncepcją zagospodarowania usytuowane byłyby zestaw zabawowo sprawnościowy(kombinacja wspinaczkowa) i tor rowerowy. Zagospodarowanie zarośniętych terenów poprawią estetykę miejsca i stworzy warunki dla całych rodzin na zdrowe i aktywne spędzanie czasu wolnego.

4. Plac rekreacyjno-wypoczynkowy w Garbach

Projekt zakłada stworzenie miejsca zabaw i wypoczynku dla całych rodzin . Polega on na uporządkowaniu terenu objętego inwestycją, wydzieleniu poszczególnych stref wypoczynku, doposażeniu w przyrządy rekreacyjne i małą architekturę: rozbudowanie placu zabaw dla najmłodszych w elementy zabawowe, stworzenie kameralnych stref integracji wprowadzenie elementów rekreacyjnych dla nieco starszych dzieci i młodzieży uzupełnienie wyposażenia sportowego wprowadzenie elementów małej architektury.

5. Plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 5

Projekt zakłada budowę nowego, funkcjonalnego placu zabaw dla dzieci. Składał się on będzie z zestawu zabawowego ze zjeżdżalniami oraz ściankami do wspinaczki, huśtawki wagowej podwójnej, huśtawki - bocianie gniazdo, huśtawki sprężynowej konika. Pod urządzeniami, zamontowane zostanie podłoże bezpieczne. Ponadto na placu zabaw zamontowane zostaną minimum 4 ławki przeznaczone dla dzieci i opiekunów, zadaszone ławostoły.

6. Stwórzmy sobie letnie kino

Celem inicjatywy jest integracja społeczności lokalnej oraz popularyzacja kultury poprzez stworzenie miejsc spotkań w postaci plenerowych pokazów filmowych w różnych częściach m.in. Kino letnie będzie miejscem, w którym można złapać oddech, usiąść wygodnie na leżaku, otulić się ciepłym kocem i oglądać wspólnie z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu ulubione filmy. Niewątpliwą zaletą letniego kina plenerowego będzie starannie wyselekcjonowany repertuar poprzedzony internetową ankietą.

7. Instalacja nagłośnienia Sali w SP2 w Zalasewie

Zaprojektowanie, zakup i montaż nagłośnienia: wykonanie projektu wraz z uzyskaniem niezbędnych zgód (w razie konieczności ich uzyskania), zakup i montaż konstrukcji, na której zostanie zamontowane wyposażenie - kratownicy. Zakup i montaż wyposażenia, tj. głośników , mikrofonów bezprzewodowych i statywów, zakup stołu mikserskiego i końcówek mocy, wykonanie okablowania.

8. Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Rabowicach

Usuwane stare ocieplenie, nakładany nowy styropian, malowanie i wymiana parapetów na nowe.

Projekty dodatkowe:

9. Swarzędzki Rower Miejski - koncepcja

Promocja alternatywnego źródła transportu w mieście oraz popularyzacja wśród mieszkańców rezygnacji z samochodów przy przemieszczaniu się po mieście przyczyni się m.in. do zmniejszenia korków w godzinach szczytu. Będzie to także ciekawa propozycja dla osób spędzających aktywnie czas - docelowo po rozbudowie systemu będą mogli wypożyczyć rower w różnych miejscach gminy, a zostawić np. przy strefie rekreacyjnej przy Jeziorze Swarzędzkim.

10. Wykonanie projektu wodociągu wzdłuż ulic w Rabowicach

Rabowice są wsią prężnie rozwijającą się pod względem mieszkaniowym, jest duży przyrost mieszkańców. Istniejące studnie nie zaopatrują mieszkańców w wodę. Wodociąg wzdłuż tych ulic jest niezbędny.

11. Oświetlenie ma znaczenie

W ramach projektu planowana jest wymiana opraw dziewięciu lamp w kształcie kuli przy skwerze i placu zabaw na Os. Mielżyńskiego w Swarzędzu na oprawy parkowe ze źródłem światła LED o barwie ciepłej (3000K). Przy wymianie opraw decydujące będą następujące parametry: energooszczędność, żywotność, niski stopień zanieczyszczenia światłem, estetyka. Podany szacunkowy koszt realizacji jest sumą brutto cen opraw renomowanych producentów wraz z montażem oraz demontażu i utylizacji opraw starych.

12. Budowa rowerowej stacji naprawczej z wiatą i stojaków na rowery w SP1 Zalasewo

Rozbudowa miejsc postojowych dla rowerów: zakup i montaż samoobsługowej stacji napraw rowerów do podłoża za pomocą kotw wraz z niezbędnym wyposażeniem. Budowa wiaty dla rowerów. Zakup stojaków na rowery. Zakup i montaż zabawki na placu zabaw dla dzieci

13. Zielony Bogucin

Realizacja projektu będzie polegała na sporządzeniu projektu nasadzeń zieleni, a następnie jego realizację w najbardziej newralgicznych i reprezentacyjnych miejscach Bogucina, które jednocześnie stanowią ramę wsi (ulica Słocińskiego, Olchowa oraz Grzybowa), a więc będą pełniły funkcję zielonej bariery przed szkodliwym wpływem tras DK 92 i DW 194 oraz linii kolejowej nr353 jednocześnie poprawiając estetykę wsi.

Żeby wziąć udział w głosowaniu należy: W głosowaniu będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy gminy Swarzędz, którzy są zarejestrowani na portalu „e-urząd". Odbywać się będzie ono drogą internetową na stronie www.swarzedz.pl/bogs. Stanowisko do głosowanie będzie znajdowało się również w budynku ratusza.

Już dziś zarejestruj się na portalu www.eurzad.swarzedz.pl