Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dni Swarzędza 2022


Dni Swarzedza 2022 - plakat

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Z dużą radością zapraszam na Dni Swarzędza  – największe święto naszej gminy. To tradycyjnie dwa dni muzyki i rozrywki. Mnóstwo atrakcji dla dzieci, ciekawa oferta gastronomiczna, a przede wszystkim występy gwiazd zachęcają do wspólnego, rodzinnego świętowania. Polana przy ul. Strzeleckiej w dniach 9 – 10 lipca  stanie się miejscem radości i dobrej zabawy. Poza występami znanych i lubianych gwiazd oraz lokalnych artystów, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników Dni Swarzędza.

Zapraszam serdecznie! Do zobaczenia na Polanie nad Jeziorem!

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

Tommy Guns


Tommy Guns to kwintet napędzany energią rockowej klasyki. Założony w Swarzędzu zespół wykonuje przeboje wielkich rockowych sław takich jak Nirvana, Pearl Jam, Mick Jagger, Lenny Kravitz czy Alice In Chains

B. Capello


Zespół ze Swarzędza kontynuujący myśl artystyczną kultowych zespołów rockowych, wplatając w to swoje świeże, nowoczesne brzmienie. Przyświeca mu połączenie dobrego tekstu z krzykiem oburzonego dziecka. Muzycy wywodzą się z różnych środowisk muzycznych. Muzyka B. Capello to oryginalne brzmienie oraz ciekawe aranżacje zawarte we własnych kompozycjach. W stacjach radiowych znane są piosenki Wujek, Wesele, Wracamy na tron, Żebyś wpadła na mnie.

KULT


Żywa legenda polskiej muzyki rockowej. Zespół powstał w 1982 roku z inicjatywy Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteski. Od wielu lat należy do grona najbardziej znanych zespołów rockowych w Polsce. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika Staszewskiego poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym. Wylansowali takie przeboje jak: Arahja, Czarne słońca, Baranek, Gdy nie ma dzieci i wiele wiele innych utworów.

Nina Suerte


Nina Suerte to polska dj-ka, która występowała w najlepszych klubach i na największych festiwalach. Od 5 lat jest stałą bywalczynią w Azji, gdzie podpisuje kolejne kontrakty i występuje na największych scenach. Obecnie w jej setach można usłyszeć dużą dawkę hardstylowych brzmień.

DJ HAZEL


DJ Hazel – Dj należący do absolutnej polskiej czołówki Dj-ów Żywa legenda muzyki klubowej, laureat wielu nagród i wyróżnień w tym 2-go miejsca na mistrzostwach Europy DJ`ów w Niemczech. Występował z takimi gwiazdami jak DJ Tiesto, DJ Tonka czy ATB. Brał również udział w takich wydarzeniach jak Amsterdam Dance Mission czy też Sunrise With Ekwador.

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa


Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa powstała w lutym 1996 roku z inicjatywy Wojciecha Wietrzyńskiego, animatora Ogólnopolskiego Ruchu Flażoletowego. Od początku istnienia jest związana ze Swarzędzkim Ośrodkiem Kultury. W repertuarze zespołu znajdują się pochodzące jeszcze ze średniowiecza melodie z Irlandii, Bretanii, Francji, Hiszpanii i Polski oraz utwory współczesnych kompozytorów.

RH BLUES 1986


Zespół RHBlues powstał w Swarzędzu w 1986 roku. Po krótkim czasie występował na licznych Przeglądach odbierając wyróżnienia ze strony Jury. Zespół w ciągu niespełna dwóch pierwszych lat zagrał sporo koncertów supportując znane zespoły z całej Polski. W 1988 swarzędzka grupa RHBlues przestała istnieć a większość muzyków brała udział w innych zespołach muzycznych. Po 32 latach – w 2018 roku – byli członkowie RHBlues postanowili reaktywować zespół pod tą samą nazwą dodając do niej rok powstania 1986.

Sylwia Grzeszczak


Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Artystka o niebagatelnym głosie. Utwory takie jak: „Tamta dziewczyna”, „Małe rzeczy”, „Pożyczony”, czy też „Prawda o nas” słyszał niemalże każdy. Sylwia Grzeszczak jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in. Eska Music Awards, Superjedynki, TOPtrendy Czeka nas wyjątkowy koncert, z największymi przebojami oraz mnóstwo pozytywnej energii.


Oprócz ww. zespołów usłyszymy popisy wokalne podopiecznych Sekcji Piosenki oraz zobaczymy pokazy taneczne Sekcji Tańca Ośrodka Kultury! W niedzielę do zabawy w rytmach latino zaprosi nas Jose Osario z klubu Strefa Sportu Tenis & Fitness.

 

Dla najmłodszych:


„Majsterkowo”

Firma Castorama zaprasza na zajęcia z majsterkowania. Podczas zabawy pod hasłem „zrób to sam”, czekają majsterkowe niespodzianki i moc wrażeń!

W programie m.in.:

  • prace z udziałem pędzla, wałka, farb, wkrętarek, młotków i innych narzędzi
  • składanie drewnianych modeli
  • stworzenie własnej zielonej krainy

Pracownicy firmy odpowiedzą także jak dbać o bioróżnorodność.

Swarzędzkie Centrum Rozrywki Maxi Fun i zaprosi do udziału w grach  i zabawach zręcznościowych. Strefa Sportu Tenis & Fitness stworzy strefę tenisa dla najmłodszych. Na mini korcie będą animacje i pokazy tenisowe oraz konkursy z nagrodami.

Partnerzy strategiczni:

Partnerzy:

Partnerzy medialni:

Organizator: