Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

DOŻYNKI GMINNE w Rabowicach - zapraszamy!

04.08.22

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 27 sierpnia na terenie przy świetlicy wiejskiej w Rabowicach. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 15:20 wejściem uroczystego korowodu i Mszą Świętą.

O godz. 16:20 Zespół Poligrodzianie zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Jako pierwsza na scenie - o godz. 17:30 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. O godz. 18:15 przed publicznością wystąpi dobrze znana swarzędzanom „Olszyna". Tę część tegorocznych Dożynek Gminnych zakończy występ Chóru Vivace Canto.

O godz. 19:15 rozpocznie się stand-up Tadeusza Drozdy, znanego szerokiej publiczności prowadzącego i twórcy popularnych programów telewizyjnych.

Dodatkowo o godz. 20:15 usłyszymy koncert wyjątkowego artysty - Piotra Garwolińskiego

O godz. 21:00 zobaczymy główną gwiazdę tegorocznych Dożynek - zespół Shantel. To polska grupa muzyczna z gatunku disco-dance. Ich pierwszym hitem okazał się spontanicznie napisany utwór pod tytułem „A Ty daj". Debiutanckie single przyniosły zespołowi dużo możliwości i otworzyły drzwi w branży muzycznej.

O godz. 22:00 wystartuje zabawa taneczna - DJ ZET

Dodatkowe atrakcje:

- każdy będzie mógł postrzelać na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i wziąć udział w konkursie

- dmuchany plac zabaw dla dzieci

- wiele innych !

/ok/