Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Koncert finałowy XX Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje”

28.07.22

Po raz trzeci w historii Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje" koncert finałowy odbędzie się w Swarzędzu. Tym razem 21 sierpnia Polana przy ul. Strzeleckiej stanie się urokliwym, naturalnym tłem do spektaklu utkanego z barw, tańca, muzyki i śpiewu.

Organizatorzy starają się, by festiwalowe koncerty były niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników. Przez cały festiwalowy tydzień (od 13 do 19 sierpnia) artyści odwiedzą Poznań oraz kilka innych wielkopolskich miast. Całość zwieńczy plenerowy, magiczny koncert finałowy pt. "Historia jak z obrazka", podczas którego prezentowane będą najlepsze punkty programu zespołów, a do jego organizacji buduje się kilka scen, wykorzystuje kilkadziesiąt reflektorów oraz ponad sto mikrofonów. Koncert rozpocznie się o godz. 21:00.,a wystąpią zespoły z Turcji, Ekwadoru, Kolumbii. Serbii, Słowenii i Polski.

Dzień wcześniej nad Jeziorem Swarzędzkim, przy ścieżce spacerowej za budynkiem pływalni "Wodny Raj" odbędą się warsztaty haftu koralikowego, w trakcie których poznamy tę piękną technikę i zobaczymy jak prezentuje się ona na strojach ludowych. Warsztaty rozpoczną się o godz. 16:00 i potrwają ok. godziny.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie Państwo tutaj

Organizatorami koncertu finałowego są: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Stowarzyszenie Kulturalno - Sportowe "Integracje" oraz Gmina Swarzędz.

Serdecznie zapraszam

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

Na finałowy koncert XX Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE (Swarzędz, polana przy ul. Strzeleckiej, godz. 21:00) można będzie bezpłatnie dojechać liniami Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej (z Ronda Śródka w Poznaniu: 401 (do przystanku Swarzędz/Skansen lub Swarzędz/Poznańska (Piaski)) oraz 405 i 412 (do przystanku Swarzędz/Rynek). Uruchomiony zostanie także dodatkowy kurs linii 405 o 23:30 z pl. Niezłomnych (przystanek RYNEK) do Ronda Śródka.