Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dwóch unitów reprezentowało Polskę na ME U15 w Chorwacji!

26.07.22

W Chorwacji odbyły się Mistrzostwa Europy w zapasach U15 ( grupa 14-15 lat). Patryk Remlein zajął ostatecznie bardzo wysokie 5 miejsce przegrywając bój o brązowy medal z reprezentantem Turcji  Baris SOYLU. W drodze do małego finału Patryk pokonał w 1/8 Greka Georgios CHONDRONASIOS (GRE) w 1/4 uległ  Raffaele Saverio Dragutin HIGHT, który awansował do finału i umożliwił walki repasażowe Patrykowi. W repasażu wygrał zdecydowanie z reprezentantem Włoch Nourdine KECHOUN.

Jest to ogromny sukces Patryka, które pierwszy raz reprezentował Polskę na Mistrostwach Europy. Patryk ma 14 lat, więc za rok będzie możliwość wystartowania w tej samej imprezie.

 

Drugim zawodnikiem Unii Swarzędz, który reprezentował Polskę w Chorwacji był Patryk Krobski. Patryk rozpoczął zmagania od wygranej z reprezentantem Francji, w 1/4 uległ niestety bardzo mocnemu zawodnikowi z Azerbejdżanu Ali NAZAROV.

wydawało się, że Azer dojedzie do finału i otworzy drogę do repasaży Patrykowi, ale niestety przegrał z Ormianinem w półfinale i tym samym rywalizację zakończył Krobski. Ostatecznie zajął 10 miejsce, co również jest bardzo dobrym wynikiem.

Grzegorz Mazurek