Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Pierwsze złoto mistrzostw Polski w 12-letniej historii UKS Fala Swarzędz

27.07.22

Przez ostatnie tygodnie pasjonowaliśmy się startami 14 i 15 letnich zawodników Fali, którzy zdecydowanie poprawiali swoje rekordy życiowe w czasie Mistrzostw Polski, nie zajmując jednak eksponowanych miejsc. Teraz przyszedł czas na rywalizację najstarszych naszych zawodników podczas Ogólnopolskiej  Olimpiady Młodzieży. Do Oświęcimia wraz z trenerem Marcinem pojechali Filip Adamczyk oraz Jan Wermiński i, krótko mówiąc, nie zawiedl

Ruszyli z kopyta albowiem już pierwszy dzień zapisał się na kartach historii naszego Klubu i Swarzędza. Jan Wermiński już w porannych eliminacjach zaprezentował się świetnie. Na swoim koronnym dystansie na 50m stylem klasycznym, poprawiając rekord życiowy o 32 setne sekundy, zameldował się w finale z 2 czasem. Szybka analiza, korekta błędów na skoku i BOOOM. W popołudniowym finale urwane kolejne 12 setnych sekundy i tytuł MISTRZA POLSKI. Trzeba też pamiętać, że rekordy Janka w żabce za każdym razem są rekordami naszego Wielkopolskiego Okręgu Pływackiego.

Swoją formę zawodnik udowadniał również na 100m klasycznym, po raz pierwszy awansując do finału "A" i ostatecznie zajmując 8 miejsce. Do udanych startów może zaliczyć 100m dowolnym (poprawa o 1.5s) oraz 200m klasycznym (najszybsze ostatnie 50 wśród wszystkich rywalizujących na tym dystansie). Potknięcie zaliczył jednak na 50m motylkowym, gdzie popłynął daleko od życiówki.

Filip dzielnie starał się dotrzymywać kroku Jankowi. Solidnie zaprezentował się na 50m stylem dowolnym i 50m motylkowym. Najlepiej wypadł ostatniego dnia na 100m dowolnym poprawiając rekord życiowy o 0.5s.

Ciekawie wypadła analiza wyników uzyskanych przez Tymona Kierzka w czasie Mistrzostw Polski 14-latków. Na dystansie 100m stylem klasycznym Tymon zanotował lepszy wynik niż rekord Jana Wermińskiego, gdy miał 14 lat. Czy rośnie nam kolejny mistrz Polski?

W planie mamy przeprowadzenie aktywizujących treningów pokazowych od 22 sierpnia. Uzależnione to będzie od pozyskania środków finansowych na ten cel. Chętnych uczniów swarzędzkich szkół zaprosimy, jak już będziemy pewni, że możemy zrealizować to zadanie. Zaproszenie ukaże się na naszej stronie.

Zdzisław Radosz