Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Umowa na budowę kanalizacji w ramach Programu POLSKI ŁAD podpisana!

23.06.22

22 czerwca 2022 w siedzibie Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka"  w Murowanej Goślinie, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania „Budowa Strategicznej infrastruktury kanalizacyjnej na terenie gmin Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka"".

Sygnatariuszami umowy byli: ze strony Związku - Przewodniczący Zarządu Związku Marian Szkudlarek (Burmistrz Swarzędza) i Członek Zarządu Marcin Wojtkowiak (Wójt Czerwonaka) oraz Sławomir Raniszewski - Prezes Zarządu WUPRINŻ SA z siedzibą w Poznaniu - Generalnego Wykonawcy inwestycji.

Zakres inwestycji to budowa około 5 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gmin Związku: Czerwonak, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki oraz Swarzędz. Łączna wartość umowy to 6 412 985,73 zł brutto. Zakończenie realizacji przewiduje się na grudzień 2023 roku.

Realizacja zadania możliwa jest dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu w wysokości 4,75 miliona złotych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja 1).

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Wysokość dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

Inwestycja Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka" realizowana jest w ramach Priorytetu 1 - „budowa lub modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym oczyszczalni".

Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-pierwsza/#c21535

Opracowała:

Olga Godynicka - Kubiak, Dyrektor Biura ZM PZ

* * *

Dzięki tej umowie w naszej gminie zbudowana zostanie kanalizacja sanitarna w ulicach: Sołeckiej w Jasinie, Królewskiej i Kanclerskiej w Gortatowie oraz Falistej w Paczkowie.