Logo PR
Logo UE

Sukcesy pływaków "Fali"

02.06.22

Świetne występy naszych zawodników na "Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży" w dniu 28 maja 2022 roku. Zajęliśmy 13 miejsce w klasyfikacji medalowej, na które złożyło się 9 medali, po 3 z każdego koloru. Najwyżej sklasyfikowany został Dmytro Brazhnyk (zawodnik z Ukrainy), który wygrał rywalizację na 100m dowolnym i był drugi na 50m klasycznym, dwukrotnie pokonując barierę 600 pkt FINA. Takie same miejsca zajęła Lena Juryta, pierwsze na 50m grzbietem i drugie na 50m dowolnym. Dwukrotnie na miejscach medalowych został sklasyfikowany również Mateusz Polityło na 100m grzbietowym (1) oraz 50 motylkowy (3). Raz na podium stawali Filip Adamczyk (50 motylkowym - 3 miejsce), Tymek Kierzek (50 klasycznym - 3 miejsce), Lea Różańska (100 klasycznym - 2 miejsce). Bardzo dobrze popłynęła 100m stylem dowolnym Maria Błaszczyk, łamiąc barierę 2 minut i ustanawiając swój pierwszy rekord życiowy na tym dystansie.

Swoje pierwsze starty na zawodach zaliczyli: Marianna Bartczak, która na 50m stylem dowolnym z czasem 56,30s. zajęła 4 miejsce, a co ważniejsze pokonała barierę 60 s. na tym dystansie. Marianna ma 8 lat i trenuje dopiero od stycznia tego roku. Trochę dłużej trenuje Oskar Zloch, ale dopiero teraz zdecydował się na start w mocno obsadzonej konkurencji 50 m dowolnym zajmując 27 miejsce.