Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Pożegnalne zawody Krzysztofa Szmyta

16.05.22

W dniu 14 maja 2022 roku podczas zawodów pływackich na Termach karierę pływacką zakończył Krzysztof Szmyt, na co dzień trenujący w UKS Fala Swarzędz. Wystartował symbolicznie, tylko w jednej konkurencji, 50 m żabą zajmując 5 miejsce w kategorii seniorów i wygrywając swoją serię. Ostatni start umiliły mu burzliwe wiwaty i okolicznościowy transparent przygotowany przez kolegów z Klubu. Dla niezorientowanych - żabką Krzysztof startował 9 lat temu, podczas sprawdzianu zawodników 10 letnich w czterech konkurencjach pływackich. Zajął wtedy 6 miejsce wśród 605 chłopców z całej Polski biorących udział w tym przedsięwzięciu. Później specjalizował się w pozostałych stylach pływackich, unikając startów w stylu klasycznym.

Krzysztof to dziesięciokrotny finalista Mistrzostw Polski, bezprecedensowy lider tabel rekordów Klubu. Co roku minimalnie brakowało mu do spełnienia wymogów regulaminu nagród i stypendiów sportowych przyznawanych przez Burmistrza Swarzędza.

Był znany i ceniony wśród wielkopolskich zawodników. Do pożegnania przyłączyli się w szczególności zawodnicy poznańskich klubów Posnanii i AZS UAM. Dziękujemy Krzyśkowi, za lata wspólnych treningów oraz dostarczonych emocji na zawodach. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, życzymy powodzenia i wysokich wyników na studiach.

Na zawodach najlepiej zaprezentował się Jan Wermiński, dwukrotnie zajmując miejsca w pierwszej trójce (1 i 2 miejsce) oraz  dwukrotnie 4. Dało mu to 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz drugi najwyżej punktowany start wśród mężczyzn (50m klas. - 706 pkt). Na 4 miejscach plasowali się również Dmytro Brazhnyk (zawodnik z Ukrainy - 50m klas.), Wiktoria Guzik (200m klas.). Zdecydowanie rekord życiowy na 50m dow. poprawił Brajan Kroczyński. Świetne występy we wszystkich trzech startach mimo odległych miejsc zanotował Maks Kulawski, po raz pierwszy łamiąc barierę 30 sek. na 50m stylem dowolnym.  W pierwszych dziesiątkach miejsca zajmowali również Mateusz Polityło (50m dow), Łukasz Westfal (100m grzb.) oraz Maria Świerczyńska (50m grzb. i 100m klas.).

Klub ma 100% obłożenie miejsc i nadliczbowo trenujących 3 zawodników - uchodźców z Ukrainy. Zapisy tylko na listę rezerwową.

/Zdzisław Radosz/