Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Sukces ucznia SWARZĘDZKIEJ JEDYNKI

26.04.22

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu Mateusz Nowicki zajął 4 miejsce, uzyskując tytuł Laureata oraz tytuł Najlepszego Logistyka w VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno Logistycznej.

W dniach 7-8 kwietnia 2022 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyły się zawody finałowe VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Olimpiada jest organizowana dla uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do pierwszego etapu obecnej edycji zgłosiło się 5462 uczniów z 275 szkół). Do zawodów drugiego stopnia zakwalifikowało się 812 uczestników ze wszystkich województw.

Rangę tego osiągnięcia podkreśla fakt, że Mateusz Nowicki  znalazł się w gronie 48 finalistów wyłonionych w trybie trójstopniowych eliminacji.

Krzysztof Schoepe