Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Bezpłatna sterylizacja i kastracja kotów wolno żyjących

13.04.22

Gmina Swarzędz w dniu 14 kwietnia 2022 roku rozpoczyna realizację Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Swarzędz w 2022 roku, który ma na celu zapobieganie bezdomności zwierząt oraz ograniczenie ich niekontrolowanego rozrodu. Wolno żyjące koty i kotki z terenu naszej gminy mogą zostać poddane sterylizacji lub kastracji w jednej ze wskazanych przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu lecznic. Osoby, które chciałyby się podjąć tego zadania i stać się społecznym opiekunem zwierzęcia muszą w pierwszej kolejności zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz wypełnić wniosek o uzyskanie skierowania na zabieg kastracji/sterylizacji. Następnie, wraz z otrzymanym z urzędu skierowaniem, należy udać się do wybranej lecznicy (jednej z wskazanych na skierowaniu), gdzie zwierzę zostanie poddane zabiegowi. Po krótkiej rekonwalescencji, opiekun wypuszcza kota lub kotkę w miejscu ich pochwycenia.

Opiekunowie społeczni mogą również składać wnioski o wydanie karmy przeznaczonej na dokarmianie kotów wolno żyjących w okresie zimowym (tj. od października do marca). Wnioski o wydanie karmy należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu w terminie do 30 czerwca bieżącego roku.

Ponadto właściciele psów i kotów mogą bezpłatnie wykonać zabieg elektronicznego znakowania zwierząt (tzw. czipowania) bez skierowania u jednego z weterynarzy wskazanych w Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Swarzędz w 2022 roku. Ilość bezpłatnych czipowań jest limitowana ilością środków zabezpieczonych w budżecie Miasta i Gminy Swarzędz.

Całość akcji finansowana jest z budżetu Miasta i Gminy Swarzędz.

/wos/