Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Pomagamy uchodźcom z Ukrainy - Помагаємо біженцям

12.04.22

Szanowni Państwo! Dotychczas w gminie Swarzędz schronienie przed wojną znalazło w sumie ponad 3000 uchodźców z Ukrainy. Blisko połowa z nich otrzymała już w Swarzędzu nr PESEL. Bardzo Państwu dziękuję za okazaną pomoc - za wszystkie darowizny, wpłaty, za pracę wolontariuszy, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, pracowników UMiG oddelegowanych do obsługi uchodźców, nieocenioną pomoc strażaków i wszystkich, którzy włączają się do codziennych działań.

► Szczególnie dziękuję dziś: Zespołowi Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu - za przygotowywanie posiłków oraz księdzu Dariuszowi Salskiemu z  Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia - za przekazanie darów zebranych przez parafian.

► Nadal bardzo potrzebna jest żywność:

- produkty przydatne do przyrządzania śniadań i kolacji (np. sery, wędliny, pasztety, jaja)

- produkty długoterminowe (preferowana kasza gryczana, pasztety, dżemy i konfitury),

- produkty świąteczne urozmaicające wielkanocny czas,

- świeże warzywa i owoce,

- papier toaletowy i papierowe ręczniki,

- proszki do prania (w małych opakowaniach) oraz proszki do prania odzieży i bielizny dziecięcej (również najlepiej w małych opakowaniach)

W godz. 9:00 - 18:00 przekazywane przez Państwa dary przyjmują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu (ul. Dworcowa 24) i Kobylnicy (ul. Poznańska 4).

► Zapraszamy obywateli Ukrainy do nauki języka polskiego. W tym celu należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu, ul. Poznańska 25, tel. 61 651 26 50.

 

►Uprzejmie proszę, aby zgłoszenia o możliwości zakwaterowania przesyłać do swarzędzkiego „banku ofert pomocy" na adres e-mail: pomoc.ukraina@swarzedz.pl lub telefonicznie pod numerem nr 512 025 820.

Z góry bardzo Państwu dziękuję!

► Na adres mailowy pomoc.ukraina@swarzedz.pl prosimy zgłaszać również wszelkie inne oferty pomocy - materialnej, organizacyjnej, dotyczącej transportu etc. Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 500 250 998.

► Jeżeli ktoś z Państwa potrzebuje pomocy - prosimy zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu, (ul. Poznańska 25) dzwoniąc pod nr telefonu: 512 025 820 - w znalezieniu zakwaterowania dla obywateli Ukrainy. 886 485 561 - w sprawach pomocy żywnościowej i odzieżowej

► Do Państwa dyspozycji jest specjalny nr konta, na które wpłacać można pomoc pieniężną: Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej w Swarzędzu konto nr

16 1090 1450 0000 0001 2301 5561

z dopiskiem „UKRAINA".

► Aby pomóc uchodźcom w znalezieniu zatrudnienia stworzyliśmy „swarzędzką giełdę pracy". Apeluję do wszystkich przedsiębiorców o nasyłanie aktualnych ofert pracy w Swarzędzu i okolicach na adres praca.ukraina@swarzedz.pl

►Wszystkie inne najważniejsze informacje skierowane do uchodźców z Ukrainy znajdziecie pod adresem: www.swarzedz.pl/ukraina

Всі інші важливі інформації для біженців з України Ви найдете за адресою: www.swarzedz.pl/ukraina

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek