Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Olimpiada radości

09.11.21

5 listopada uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu gościli podopiecznych ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka, aby  poznać się, zaprzyjaźnić i współuczestniczyć w konkurencjach sportowo-artystycznych.

Nasze coroczne spotkania mają 19-letnią tradycję - prawie tak długą, jak historia Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie w Swarzędzu i w Kobylnicy.

Nim doszło do oficjalnego otwarcia Olimpiady Radości, uczniowie dobrali się ze swoimi gośćmi w pary, w których potem brali udział w para-sportowych zmaganiach. Po powitaniu zgromadzonych przez panią prezes Stowarzyszenia Barbarę Kucharską oraz przez wicedyrektor liceum panią Annę Białobrzeską goście zaprezentowali program artystyczny, w którym pojawiły się recytacje wierszy oraz wokalne występy z utworami Stanisława Sojki oraz Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz. Następnie zostały rozegrane konkurencje sportowe. Jak zawsze, było przy tym sporo uśmiechu, serdecznego dopingu i satysfakcji z udanych startów.

Na zakończenie spotkania zostały uroczyście wręczone medale Olimpiady oraz drewniane sowy - symbol pracowni stolarskiej Warsztatów Terapii Zajęciowej, którą opiekuje się pan Hieronim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie przedsięwzięcia. Pamiętamy zwłaszcza o nieocenionej roli pani profesor Beaty Szafrańskiej, która przez wszystkie lata pozostaje stałym łącznikiem naszych środowisk.

Gościom dziękujemy za spotkanie i ...widzimy się za rok...

Damian Pałka