Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Święto Kół Gospodyń Wiejskich

14.09.21

W sobotę 11 września, na Scenie nad Jeziorem odbył się finał wojewódzki Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich “Polska od kuchni”. Do tego etapu zgłosiły 42 koła gospodyń z województwa wielkopolskiego.

Panie zmagały się w czterech konkursach: Kulinarnym, Artystycznym, Miss Wdzięku, Miss Wdzięku 45 +,Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa - opowiedz swoją historię. Zwyciężczynie staną w szranki 25 września podczas finału na PGE Narodowym. Swarzędzka publiczność także mogła posmakować dań przygotowanych przez koła, a ich wybór był przebogaty. Na stoiskach gospodynie prezentowały swoje wyroby rękodzielnicze natomiast scena stała się miejscem występów artystycznych. Sporo emocji wzbudziły wybory Miss Wdzięku i Miss Wdzięku 45+. W oczekiwaniu na wyniki konkursów festiwalowi goście częstowali się strawą przygotowaną przez Kubę Steuermarka podczas pokazu kulinarnego.

Swoje stoiska mieli: Cech Stolarzy Swarzędzkich oraz Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki.W ich wspólnym pawilonie zobaczyć można było nowocześnie zaprojektowane meble wykonane przez swarzędzkich stolarzy, a także piękne intarsjie oraz zabytkowy warsztat stolarski. Fachowcy udzielali porad ma temat renowacji mebli, prezentowali jak tworzy się intarsje, czy rzeźbi w drewnie.Pawilon stolarski był także metą questu “O swarzędzkich meblach” - nowej atrakcji Swarzędzkiego.

Było gwarno, kolorowo i smakowicie!

Zapraszamy do GALERII

/mmm/

fot. A. Młynarczak