Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

I memoriał Zdzisława Schneidera

07.11.19

27 października o godz. 15:00 rozpoczął się turniej drużynowy w zapasach - I memoriał Zdzisława Schneidera. KS Sobieski Poznań, Ceramik Krotoszyn, Husarz Gniezno / Tęcza Środa Wielkopolska oraz gospodarze Unia Swarzędz rywalizowali o miano najlepszej drużyny i cenne nagrody!

Turniej został rozegrany w formule drużynowej. W 11 kategoriach wagowych na przemian w stylu klasycznym i wolnym walczyli zawodnicy w wieku 10-13 lat.  Formuła turnieju nie jest przypadkowa. Zdecydowaliśmy na taką formułę ku pamięci Zdzisława Schneidera wielokrotnego Mistrza Polski w stylu klasycznym i w stylu wolnym, który przez 13 lat reprezentował Unię w rozgrywkach ligowych w latach 50 i 60.

Przed oficjalnym otwarciem zawodów, wspólnie z delegacjami z  pozostałych klubów, udaliśmy się na cmentarz złożyć kwiaty i zapalić znicz na grobie Zdzisława.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz - Marian Szkudlarek, który po prezentacji drużyn oraz wspomnieniu Schneidera dokonał uroczystego otwarcia zawodów.

W parach półfinałowych spotkali się: Ceramik Krotoszyn - KS Sobieski Poznań oraz Unia Swarzędz - Husarz Gniezno / Tęcza Środa Wielkopolska.

Mecz pomiędzy Ceramikiem i Sobieskim był dość jednostronny i zdecydowanie wygrany 9-2 przez Sobieski Poznań, który dzięki temu zwycięstwu awansował do finału.

Drugi półfinał (Unia - Husarz/Tęcza) dostarczył niesamowitych emocji. Bardzo wyrównane pojedynki od samego początku i więcej szczęścia po stronie gości sprawiły, że po 6 walkach stan mecz wynosił 1-5 dla gości. Wystarczył jeden zwycięski pojedynek do wygrania meczu i awansu do finału, Unia była w ogromnych tarapatach. Na szczęście w 5 kolejnych pojedynkach to Unia wyszła zwycięsko i ostatecznie wygrała mecz 6-5.

Drużyna Husarza/Tęczy nie miała w każdej wadze zawodnika.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Ceramikiem Krotoszyn a Husarzem/Tęcza to również jednostronne widowisko. 7-2 wygrywa Husarz/Tęcza i zdobywa 3 miejsce w turnieju!!

Finał: Unia Swarzędz - Sobieski Poznań

Od samego początku meczu bardzo zacięta rywalizacja pomiędzy drużynami doprowadziła do stanu 2-2 po 4 meczach. Następnie 3 pojedynki kolejne wygrała Unia i prowadząc 5 do 2 w całym meczu, w walce Alex Mendel - Michał Anioł, gdy do drugiej rundy zawodnicy wychodzili z rezultatem 8-0 dla Mendla (do zwycięstwa Unii w meczu wystarczyły tylko dwa punkty techniczne Alexa) Michał Anioł odwrócił losy swojej walki wygrywając 9-12!! Całe piękno zapasów można było dostrzec w tej walce. Następnie kolejny wygrany pojedynek przed Sobieskiego o stan meczu 5-4 dla Unii. Na szczęście kolejne dwa pojedynki wygrali nasi zawodnicy i ostatecznie zwyciężyliśmy 7-4 w całym meczu.

Dużo kibiców, mnóstwo emocji i zwrotów akcji, zwycięstwo Unii - to wszystko pięknie uświetniło memoriał naszego trenera.

Drużyna Unii prowadzona przez Trenera Piotra Leonarczyka wystąpiła w składzie:

Piotr Socha, Patryk Remlein, Oliwier Białasik, Patryk Krobski, Alex Szatkowski, Hubert Żak, Michał Kałużny, Tymoteusz Czarnota, Hubert Sobkowiak, Alex Mendel, Albert Tylski, Mateusz Zeiske, Szymon Gibasiewicz, Michał Gracz oraz Mateusz Wierzbiński

Dekoracji zawodników i drużyn dokonali Pan Burmistrz - Marian Szkudlarek, Pani Sekretarz Gminy - Agata Kubacka, oraz v-ce prezes Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego - Pani Agata Mikulska.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali cenne nagrody.

Nagroda za I miejsce ufundowana przez MB Biuro Rachunkowe

Nagroda za II miejsce ufundowana przez Dynamix Logistics

Nagroda za III miejsce ufundowana przez Kancalerię Radcy Prawnego - Annę Tylską

Podziękowania również dla rodziców i zaangażowanych dobrych ludzi w organizacje zawodów!

Grzegorz Mazurek