Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ks. Lewandowski - mistrz Polski księży w ping-pongu

07.11.19

4 listopada 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Koła Przyjaciół i Sympatyków klubu Unia Swarzędz - „Unia 100" Tym razem w progach Eurohotelu zagościł wielokrotny mistrz Polski księży w ping-pongu oraz mistrz Europy księży z 2019 r. w tej dyscyplinie - proboszcz z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Swarzędzu - ks. Łukasz Lewandowski. Opowiedział nam o początkach kariery sportowej, o wielkim wpływie swojego ojca na sukcesy sportowe, o dylemacie - co wybrać drogę kapłana czy sportowca (miał propozycje grania w klubie niemieckim) i wreszcie o swoich sukcesach sportowych na arenie Polski i poza Nią. W trakcie spotkania obejrzeliśmy również krótki film z mistrzostw Europy księży, w których to zawodach ks. Lewandowski zdobył złoty medal (film można obejrzeć na stronie internetowej parafii). Oglądaniu filmu towarzyszył komentarz Jego bohatera.

Następnie ks. Lewandowski wskazał na swoją „obecną pasję", czyli rozbudowę kościoła pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika. Jak zaznaczył, do Swarzędza przybył w dniu 2 maja 2016 r. i już po dwóch miesiącach rozpoczął rozbudowę kaplicy, która pierwotnie służyła wiernym z terenu „starej części" Nowej Wsi do odprawiania mszy. Na slajdach pokazał nam etapy tej rozbudowy oraz wizualizacje tego kościoła, jak on ma wyglądać po zakończeniu prac.

Oczywiście nie obyło się bez sprawdzenia umiejętności „mistrza" w bezpośredniej grze w ping-ponga. Zadania podjęli się tego dwaj członkowie Koła. Zdaniem oglądających to widowisko, gra ks. Lewandowskiego była na wysokim poziomie.

Dzięki temu spotkaniu mogliśmy poznać kolejnego człowieka związanego ze Swarzędzem, który realizuje swoje pasje w życiu.

Spotkaniu towarzyszyły bardzo miłe akcenty, bowiem członkowie naszego koła obchodzili w ostatnim czasie wspaniałe jubileusze małżeńskie - koledzy Marian Roś „złote gody", natomiast Marian Pokorski może pochwalić się 40-letnim stażem małżeńskim. Nadto kolega Zbigniew Zawada za kilka dni będzie obchodził okrągłą rocznice urodzin. Wszystkim złożyliśmy życzenia, a koledze Zawadzie - miłośnikowi przyrody - wręczyliśmy drzewo - „ozdobną jabłoń".

Eugeniusz Dobiński