Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zajęcia twórcze w "Stolarni"

05.11.19

Twoje dziecko całymi godzinami siedzi przed telewizorem lub komputerem? Nie masz pomysłu na zorganizowanie  czasu wolnego? Jest na to rada: udział w zajęciach organizownych w STOLARNI - Pracowni Działań Twórczych w Swarzędzu. Poszukiwanie pasji, poprawa i rozwijanie motoryki i koordynacji ruchowej,  rozwijanie talentów a przede wszystkim zabawa  to główne cele naszego działania. Projekt  dofinansowany ze środków  Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz.

Przez cały rok prowadzone były regularne zajęcia z ceramiki i rysunku. Obecnie  zapraszamy do zapisywania się na zajęcia w nowym cyklu trwającym od listopada 2019 do października 2020. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją zajęć twórczych  przygotowaną przez Fundację ARTiFAKT oraz  Pracownię Działań Twórczych. W czasie spotkań uczestnicy poznają specjalistyczne techniki oraz ciekawe narzędzia i materiały. Podczas zajęć z malarstwa i rysunku uczestnicy   dowiedzą się czym jest kompozycja, kadr, jak ważny jest dobór techniki do realizowanego tematu.

W zajęciach ceramicznych znajdą odpowiedzi na pytania: czym jest magia tworzenia w glinie? w jaki sposób wypala się prace wykonane w glinie? Ile czasu trwa wypał prac? W jaki sposób ozdabia się prace i co można wyczarować z kawałka gliny?

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w roku 2019/2020:

poniedziałki 17:00 - ceramika

środy 17:00 - ceramika i koło garncarskie

czwartki 17:30 - ceramika i rzeźba

soboty 10:00 - rysunek i malarstwo

soboty 11:30 - ceramika i rękodzieło

Dla dorosłych 2019/2020:

wtorki 18:30 - ceramika i rzeźba

piątki 18:00 - ceramika i rzeźba

Dla nauczycieli, instruktorów, opiekunów, liderów ośrodków opiekuńczo -wychowawczych

W listopadzie już po raz  ostatni w tym roku zapraszamy chętnych na zajęcia prowadzone przez artystów, skierowane do instruktorów, opiekunów, liderów ośrodków opiekuńczo -wychowawczych (WTZ, DPS i innych) oraz chętnych pragnących doświadczyć magii tworzenia w materiale, jakim jest glina.

Program  poznawczo-edukacyjny, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat twórczości samorodnej oraz praktycznych umiejętności z zakresu rzeźby i ceramiki, rozwijanie swoich umiejętności

Terminy zajęć: 12,13,14 listopada,  godz. 18:00-21:00 (liczba miejsc ograniczona, konieczne wcześniejsze zgłoszenia). Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy również do ydziału w 2 konkursach:

VII Edycja Konkursu Ceramiki i Rzeźby, do którego zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych - 4 grudnia  2019  roku o godz. 17:00 w SP 2 w Swarzędzu, ul. Polna 21.

Konkurs ma charakter czynny tzn. w jednym czasie i miejscu, wspólnie tworzymy  prace w  materiale jakim jest glina. Prace zostaną w tym samym dniu ocenione, nagrodzone i zaprezentowane. W oczekiwaniu na wyniki i wręczenie nagród dla dzieci przygotowaliśmy spotkanie z bajarką poznańską, Panią Xsenią Starzyńską oraz słodkości.

Nabór do konkursu prowadzony jest do 30.11.2019 r. Prosimy o wysłanie sms: Konkurs 2019

Konieczne wcześniejsze zgłoszenia, ograniczona liczba miejsc.

Ogólnopolski Konkurs dla Twórców Samorodnych

Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie osoby dorosłe, niewykształcone, które tworzą z potrzeby serca i dla których wyrażanie siebie poprzez różne formy wypowiedzi, czy to plastycznej, instalacji czy innych zjawisk twórczych, jest ważną częścią życia. Zapraszamy  do  nadsyłania zdjęć, krótkich filmów prezentujących twórczość oraz parę słów o sobie. Termin zgłoszeń od 28.10.2019 do 31.12.2019. Z nadesłanych zgłoszeń zostaną zaproszone wybrane osoby do zaprezentowania prac.W finale Komisja Konkursowa dokona wyboru spośród zgłoszonych uczestników  wyjątkowej osobowości . Powstaje film profesjonalny prezentujący całokształt dziań

Szczegóły na stronie:http://www.artifakt.org.pl/konkurs.html

www.artifakt.org.pl

Serdecznie zapraszam!

Ewa Wanat

Pracownia Działań Twórczych "Stolarnia''

Swarzędz, Rynek 21

kom. 501 428 903