Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Do Seniorów gminy Swarzędz!...

09.10.19

Jako przewodnicząca Rady Seniorów chciałabym podzielić się z Państwem wynikami naszej działalności. Odbyło się 5 sesji, na które zaprosiliśmy przedstawicieli różnych profesji. Byli u nas: radca prawny pani Anna Mieczyńska, kierownik Wydziału Infrastruktury Drogowej pani Hanna Ostant-Jaskuła, kierownik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Transportu pan Mariusz Szrajbrowski oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej pani Anna Renda. Przybyłym gościom zadawaliśmy pytania oraz przekazywaliśmy nasze uwagi dotyczące przejść dla pieszych, braku ławek przy placu zabaw dla dzieci na os.Czwartaków, zwiększenia częstotliwości autobusów, ułatwienia korzystania z komunikacji seniorom oraz małym dzieciom poprzez utwardzenie przystanków na wsiach np. w Paczkowie. Prosiliśmy aby powiększyć cyfry na rozkładach jazdy.

Z panią dyrektor Anną Rendą rozmawialiśmy o sytuacji seniorów w naszej gminie. Jak się okazuje jest nas 9700 osób. Możemy  korzystać z różnych form aktywności. Brać udział w gimnastyce, śpiewać, malować, uczyć się na komputerze, grać w gry planszowe, spotkać się z przyjaciółmi. Osoby opiekujące się chorymi mogą skorzystać  z opieki wytchnieniowej. Nową formą pomocy są opaski na rękę z przyciskiem, które umożliwiają wezwanie pomocy. Prowadzona jest także akcja, aby esemesem powiadamiać nas seniorów o różnych inicjatywach oraz programach prowadzonych w naszej gminie. Trzeba tylko podać numer telefonu i w ten sposób zarejestrować się. Szczegóły dostępne są OPS.

Przekazuję te informacje, bo komunikacja między seniorami a instytucjami pomagającymi nam, jak się przekonałam, nie jest doskonała.

Rada Seniorów działa w oparciu o statut. Jest ciałem doradczym. Nasz adres e-mail radaseniorow@swarzedz.pl

Prosimy o przekazywanie informacji o dostrzeganych przez Państwa problemach.

Przewodnicząca Rady Seniorów

Hanna Grabowska