Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia już w najbliższy weekend

17.10.19

Świeżo upieczeni srebrni medaliści Pucharu Świata, brązowi medaliści Mistrzostw Europy i Ligi Narodów oraz Mistrzowie Świata zaprezentują swoje siatkarskie umiejętności w rozpoczynającym się w piątek XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Wlazły, Szalpuk, Kwolek, Wojtaszek czy Nowakowski to tylko niektórzy Reprezentanci Polski, których podziwiać będą kibice w Zalasewie.

Topowe drużyny w pełnych garniturach

Siatkarskie święto w Zalasewie zbliża się wielkimi krokami. PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz ONICO Warszawa zmierzą się w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia w najbliższą sobotę i niedzielę. Imprezę w piątkowe popołudnie zainaugurują warsztaty dla ponad 150 dzieci i młodzieży z Gminy Swarzędz. - Wszystkie kluby przesłały już listy meczowe - mówi Anna Sumelka - organizatorka imprezy. - Drużyny przyjadą w niemalże najmocniejszych składach, nie zabraknie Reprezentantów Polski - nawet tych - którzy wczoraj rywalizowali jeszcze w Japonii w Pucharze Świata - zaprasza.

Dla kibiców w Wielkopolsce to jedyna okazja w roku żeby zobaczyć na żywo takich graczy jak Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski czy Artur Szalpuk. W drużynie PGE Skry Bełchatów zabraknie jedynie Milada Ebadipoura, a w Aluron Vitru CMC Zawiercie nieobecni będą Taichiro Koga oraz Arshdeep Dosanjh. W składzie Jurajskiej Armii zadebiutuje Nikołaj Penczew, który dołączył do drużyny w tym tygodniu. Bułgarski przyjmujący był najlepszym zagrywającym ubiegłorocznego Memoriału.

Rewanż za półfinał Plus Ligi

Jastrzębski Węgiel i ONICO Warszawa w minionym sezonie siatkarskiej ekstraklasy stoczyły zażarty bój o awans do finału. W decydującym meczu o dwie piłki w tie-breaku lepszy był wtedy zespół ze stolicy. Na XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia faworytami będą zawodnicy ze Śląska. Konarski, Kampa, Lyneel czy Popiwczak nie będą mieli jednak łatwego zadania. Po drugiej stronie siatki staną Kwolek, Wojtaszek, Nowakowski czy Wrona. Jastrzębianie do Zalasewa przyjadą w pełnym składzie. W ekipie z Warszawy zabraknie Łukasika i van den Driesa, którzy tuż przed rozpoczęciem sezonu zmienili barwy klubowe.

Volley Bajka

Przez cały czas trwania Memoriału kibice będą mieli możliwość podziwiania siatkarskich pamiątek zebranych przez Volley Bajkę. Koszulka reprezentacyjna Arkadiusza Gołasia, Puchar Mistrzów Świata z 1974 roku czy wszystkie medale zdobyte w historii polskiej siatkówki to tylko niektóre eksponaty, które przyjadą do Zalasewa. Jest to niepowtarzalna okazja przyjrzenia się - krajowej, ale także i zagranicznej - historii siatkówki przez pryzmat oryginalnych gadżetów, zebranych przez Pana Grzegorza Szewczyka. Kolekcję będzie można podziwiać bez dodatkowych opłat, w ramach biletu na imprezę. W serwisie Ticketos.pl są jeszcze dostępne ostatnie wejściówki na Memoriał.

Program XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Piątek, 18 października

godz. 15.30 Warsztaty dla dzieci z Gminy Swarzędz z Aluron Virtu CMC Zawiercie

Sobota, 19 października

półfinały

godz. 12.00  ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel

godz. 16.00 PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu CMC Zawiercie

Niedziela, 20 października

godz. 12.00 mecz o 3 miejsce

godz. 16.00 mecz o 1 miejsce

/nad/

fot. A Rekas

* * *

W związku z organizacją w dniach 19 i 20 października XV Agrobex Memoriału im. Arkadiusza Gołasia przygotowaliśmy specjalne kursy autobusów komunikacji miejskiej.

Na turniej będzie można dojechać z przystanków przy Dworcu PKP w Swarzędzu (w tym korzystając z połączeń kolejowych z Poznania). Regularne kursy linii autobusowych nr 484 i 494 będą przejeżdżać przez przystanki zlokalizowane w rejonie miejsca organizacji turnieju (Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie - przystanek ZALASEWO/TRANSPORTOWA):

  • w godz. od 09:00 do 16:00 na trasie do Garbów/Zalasewa,
  • w godz. od 16:00 do 19:30 na trasie do Węzła PKP w Swarzędzu.

Ponadto w dniach 19 i 20 października uruchomione zostaną specjalne kursy linii 484 na trasie: Węzeł PKP - ul. Kościuszki - ul. Średzka - ul. Tysiąclecia - ul. Graniczna - ul. Kupiecka - ul. Planetarna - os. Leśne w Zalasewie, wg następującego rozkładu jazdy:

  • Odjazdy z os. Leśnego: 13:50; 14:35; tylko w sobotę 17:50 (odjazd pociągu ze Swarzędza do Poznania 18:19); tylko w niedzielę 18:10 (Pociąg 18:40) i 19:04 (Pociąg 19:33)
  • Odjazdy z Węzła PKP: 09:31; 13:15; 14:12; 14:54; tylko w niedzielę 18:35

UWAGA! Przejazd wszystkimi liniami Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej na podstawie ważnego na dany dzień biletu na TURNIEJ jest BEZPŁATNY!

Ponadto, we współpracy z poznańskim ZTM, w dniach 19 i 20 października, w godz. 9.30 - 19.00 wszystkie kursy linii 155 zostaną wydłużone do os. Leśnego. Na tej linii obowiązuje normalny cennik ZTM Poznań!

Przypominamy, że 20 października (drugi dzień turnieju) zmieni się kolejowy rozkład jazdy, a wraz z nim rozkład jazdy linii 494!