Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Druh Wojciech Zagaj odszedł na Wieczną Wartę...

02.08.19

W dniu 30 lipca 2019 roku, w wieku 29 lat odszedł na Wieczną Wartę druh WOJCIECH ZAGAJ - nasz przyjaciel, członek Harcerskiego Klubu Turystycznego „Azymut" w Swarzędzu.

Wojtek wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego 20 maja 2000 roku. W dniu 27 lipca 2001 roku na Zamku Mirów - na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - złożył Przyrzeczenie Harcerskie. Był harcerzem 27 Swarzędzkiej Drużyny Harcerskiej HKT „Azymut" „CONTRA", gdzie pełnił funkcję zastępowego Zastępu II „Zawisza", a później również przybocznego. Przez pewien czas działał także w 28 Swarzędzkiej Drużynie Harcerskiej HKT „Azymut" „WIGRY", gdzie był zastępowym Zastępu IV „Grot". Zdobył stopień harcerski ćwika. Był uczestnikiem wielu obozów wędrownych, Zlotów Grunwaldzkich oraz Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa „Kraków 2010". Był również członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego - Oddziału „Meblarz" w Swarzędzu. W 2018 roku został wyróżniony przez Zarząd Główny PTTK dyplomem za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa.

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2010 roku związany z mediami: współpracował z Radiem Merkury - dzisiejszym Radiem Poznań, później ze studenckim Radiem Afera. Od 2013 roku pracował w Polskim Radiu Szczecin. W organizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie" 27. edycji konkursu „Dziennikarz Roku" zdobył wyróżnienie w kategorii debiut roku.

Pomimo, że od kilku lat mieszkał w Szczecinie, Wojtek cały czas utrzymywał harcerskie kontakty z HKT „Azymut". Był zawsze pomocny i uśmiechnięty, przyjacielsko nastawiony do każdego człowieka. Żadne słowa nie oddadzą i nie wyrażą bólu, jaki wypełnia nasze myśli i przenika harcerskie serca po odejściu Wojtka.

Czuwaj!

Instruktorki i instruktorzy

Harcerskiego Klubu Turystycznego „Azymut" w Swarzędzu