Logo PR
Logo UE

Piotr Chełek Mistrzem Polski Młodzików!

07.11.18

W Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.. Nasza skromna 3-osobowa reprezentacja, pod wodzą trenera Piotra Leonarczyka, wywalczyła dwa medale i 5 miejsce.

Zwycięzcą kategorii wagowej do 62kg został Piotr Chełek, który wygrał wszystkie swoje pojedynki! W finale przez przewagę techniczną pokonał zawodnika z Radomia.

Brązowy medal dla Unii w kategorii wagowej do 57kg wywalczył Olaf Cierzniewski. Wygrał 4 pojedynki, uległ tylko w półfinale zawodnikowi z Wałbrzycha. W walce o brązowy medal, jak profesor, wypunktował 7-1 zawodnika z Piotrkowa Trybunalskiego.

Bardzo dobrze zaprezentował się najmłodszy w stawce Unita - Aleks Mendel. W kategorii do 41kg w pierwszej walce uległ późniejszemu triumfatorowi kategorii. Jednak po następnych pięknych walkach awansował do małego finału, gdzie o brązowy medal walczył z zawodnikiem z Kartuz, po zaciętym pojedynku przegrał ma punkty 3-1 i zajął ostatecznie piąte miejsce.

- Świetne walki i wyniki naszych zawodników, jestem bardzo dumny z postawy każdego z nich! Niewiele zabrakło, aby wszyscy wrócili z medalami. Ciężka i systematyczna praca na treningach przynosi efekty - podsumował start na MP trener Piotr Leonarczyk.

Jest Moc w tej drużynie! Dziękujemy naszym sponsorom i przyjaciołom!