Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Złota Żaba 2018/19 na start!

08.10.18

W roku szkolnym 2018/19 przeprowadzona zostanie 26. edycja „Złotej Żaby", konkursu dla uczniów, którego organizatorem jest swarzędzka Fundacja Edukacji Społecznej EKOS. Corocznie w konkursie biorą udział tysiące gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych.

Zamiarem organizatorów jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i  gotowością szukania niebanalnych rozwiązań. Konkurs eksponuje też dobrą pracę nauczycieli w szkołach z uczniami zdolnymi.

Zadania konkursowe układa zespół złożony z nauczycieli szkół społecznych prowadzonych przez Fundację, pracowników Instytutu Filologii Polskiej UAM i Katedry Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Owocem wielu lat ich współpracy jest wydany w tym roku zbiór zadań Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą, stanowiący pomoc dla startujących w Konkursie (nie tylko!) w rozwijaniu potrzebnych kompetencji i umiejętności.

Do 24 października nauczyciele języka polskiego i matematyki mogą zgłaszać uczniów do udziału w wybranej dziedzinie Konkursu: język polski i literatura lub matematyka. Etap wewnątrzszkolny zostanie przeprowadzony 22 i 23 listopada 2018 r. Do udziału zaproszeni są uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w województwach: wielkopolskim i lubuskim. Zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział w etapie drugim, który odbędzie się w Swarzędzu 30 marca 2019 r. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali 11 maja 2019 r.

Laureatom (do 20. miejsca) i wyróżnionym (kolejnych 20 miejsc) zostaną przyznane prestiżowe statuetki Złotej Żaby, nagrody rzeczowe i prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu, szkoły prowadzonej przez Fundację EKOS.

Konkursy są współfinansowane przez  Województwo Wielkopolskie oraz przez samorządy powiatów, miast i gmin. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Radio Poznań. Do najwierniejszych sponsorów „Złotej Żaby" należy Drukarnia Swarzędzka panów Stanisława i Marcina Witeckich.

/wp/