Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Jubileusz 25 - lecia Szkoły Podstawowej nr 5 im. prof. Adama Wodziczki

19.06.18

15 czerwca 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki obchodziła jubileusz 25 - lecia. Aż trudno uwierzyć, że od pierwszego dzwonka, który zabrzmiał 1 września 1993 roku minęło ćwierć wieku. Wśród zaproszonych gości obok włodarzy miasta z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem na czele, wicekuratora Zbigniewa Talagi,  znaleźli się Ci,  dzięki decyzji których ta szkoła powstała - ówcześni burmistrzowie Jerzy Gruszka wraz ze swoim ówczesnym zastępcą Jackiem Szymczakiem oraz Paweł Pawłowski prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, która budowała pierwszy segment szkoły. Nie zabrakło także pierwszego dyrektora „Piątki" Mariety Soińskiej i jej zastępcy Zbigniewa Adamczaka. Dyrektor szkoły Danuta Czosnowska wręczyła listy gratulacyjne 11. pracownikom, którzy stanowili pierwszą kadrę szkoły i pracują w niej do dziś. Sama  też pracuje w tej szkole od 1993 roku.

Blisko 60 osobowa grupa  uczniów i absolwentów szkoły w przeplatanym piosenkami, pokazami  i prezentacją multimedialną przedstawieniu zaprezentowała historię szkoły i dokonania jej uczniów. Serdeczna, ciepła atmosfera towarzysząca całemu spotkaniu potwierdza to co mówi się o Piątce - jest bardzo dobrą szkołą przyjazną zarówno dzieciom jak i wszystkim w niej zatrudnionym. Życzymy,  by opinia ta towarzyszyła szkole przez następne lata jej funkcjonowania. Jubileusz SP 5 włączony został w obchody 380 - lecia Swarzędza, stąd całą akademię obejrzeli św. Józef i patron szkoły prof. Adama Wodziczko.

Piątka swój jubileusz obchodziła przez trzy dni. W sobotę 16 czerwca nauczyciele i pracowniany spotkali się z Absolwentami szkoły - przez te wszystkie lata uzbierało się ich 3091 i spora ich grupa przybyła na Spotkanie Pokoleń. W poniedziałek natomiast świętowali wszyscy uczniowie biorąc udział w przedstawieniu, którego z przyczyn logistycznych  nie mogli obejrzeć w piątek 15 czerwca.

Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów: fundatorom tortów - Urzędowi Miasta i Gminy Swarzędz, Małgorzacie Nowak właścicielce cukierni Magdalenka i Radzie Rodziców, Ośrodkowi Kultury - za pomoc w nagłośnieniu imprezy, nauczycielom Dorocie Witeckiej i Agnieszce Wójcik oraz  uczniom klasy gastronomicznej z ZS nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu - za wypożyczenie naczyń, przygotowanie stołów i obsługę gości oraz państwu Katarzynie i Wojciechowi Mateckim za wykonanie i podarowanie szkole krzesła - rekwizytu z przedstawienia. Dziękujemy również Rodzicom naszych uczniów za smaczne placki przygotowane na Spotkanie Pokoleń.

/D. Cz./

fot. Tomasz Rybarczyk