Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Polna nr 21 - to już 60 lat!

09.04.18

„Odwiedzajmy wspomnienia, patrząc w przyszłość" - pod takim hasłem odbyły się obchody Jubileuszu 60-lecia istnienia budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu przy ulicy Polnej 21.

Dwudniowe obchody rozpoczęły się 23 marca o godz. 11:00 w sali gimnastycznej uroczystością, na której obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz władze Miasta i Gminy Swarzędz, absolwenci, przedstawiciele rodziców, dzieci i młodzieży. Uczniowie przedstawili program artystyczny nawiązujący do myśli przewodniej jubileuszu. Przypomnieli dzieje powstania budynku, dramatyczne losy przedwojennego sztandaru, patronów i dyrektorów placówki, hymnu szkolnego, fundatorów Złotej Korony Królowej Jadwigi, a także zaprezentowali wspomnienia uczniów z okresu funkcjonowania placówki jako Gimnazjum nr

Najważniejszym elementem było przekazanie na ręce dyrektora  nowego sztandaru Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu. W obecności przedstawicieli Rady Miasta dokonał tego Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz  Marian Szkudlarek, na wniosek którego radni podjęli  wcześniej decyzję o ufundowaniu go dla szkoły w związku z reformą oświaty.

W drugiej części  uczniowie na wesoło przedstawili problemy i nowoczesne sposoby edukacji, jakie ma do dyspozycji współczesna szkoła, a także ich marzenia o ich rozwoju i zdobywaniu wiedzy. Niespodzianką było wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom, bowiem burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek wraz z przedstawicielami władz miasta wręczyli projekt rozbudowy szkoły, który przewiduje budowę dodatkowych sal lekcyjnych oraz sali gimnastycznej z pełnym zapleczem sportowym, co świadczy o tym, iż edukacja jest ważnym ogniwem w zarządzaniu gminą. Okazuje się, że marzenia przy dobrej woli  i zaangażowaniu mogą się spełniać.

Po uroczystości  goście mogli zobaczyć przygotowane w salach lekcyjnych wystawy prac uczniów, pamiątek, kronik i zdjęć. Na wszystkich czekał kawałek tortu z wizerunkiem patronki szkoły, pocztówka z jubileuszową pieczątką i księga pamiątkowa  Przy herbatce lub kawie można było powspominać szkolne czasy.

W sobotę, 24 marca, absolwenci i przyszli uczniowie mogli również zobaczyć przygotowane prezentacje w salach i uraczyć się słodkim poczęstunkiem.

Dyrektor szkoły Marlena Adolp dziękuje wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom i rodzicom za przygotowanie tego święta szkoły. Władzom miasta, gościom za udział  w tych historycznych wydarzeniach.

/SP nr 2/