Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

40-lecie przedszkola „Koszałek Opałek"

04.04.18

21 marca 2018 r. Przedszkole  „Koszałek Opałek" w Kobylnicy obchodziło swoje  40-lecie. W  tym właśnie dniu wg baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi" skrzaty wychodzą na powierzchnię ze swojego  podziemnego królestwa, by pomagać ludziom. Jest to dzień w którym przedszkolacy obchodzą urodziny „Koszałka Opałka" - patrona przedszkola.

Uroczystości rozpoczęła dyrektor Jolanta Kubacka, która przedstawiła w skrócie historię placówki oświatowej, sięgającą początków naszego wieku. W tym miejscu pierwszą siedzibę miała  szkoła, by w styczniu 1978 r. po rozbudowie budynku zostać zaadaptowaną na potrzeby  przedszkola. Dzieci przedstawiły program artystyczny , występując w roli krasnali. Celem przedstawienia było pokazanie jak ważna w naszym życiu jest przyroda i w jaki sposób należy o nią dbać.

Licznie zgromadzeni goście, brawami nagrodzili wykonawców i składając życzenia wręczyli  prezenty urodzinowe. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek przygotował wspaniałą niespodziankę, nasze przedszkole wkrótce wzbogaci się o nowy element wyposażenia placu zabaw-huśtawkę „Orle gniazdo".

Jolanta Kubacka

fot. T.Rybarczyk