Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ul. Transportowa - zmiany w organizacji ruchu i komunikacji autobusowej

06.04.18

9 kwietnia 2018 r. - w związku z realizacją robót związanych z rozbudową ul. Transportowej w Garbach i Zalasewie - zmieniona zostanie organizacja ruchu w tym rejonie.

Nastąpi zamknięcie dla ruchu odcinków ul. Michałówka w Garbach oraz zamknięcie jezdni ul. Transportowej na odcinku od ul. Planetarnej do ul. Kórnickiej zgodnie z schematami.

W tym etapie utrudnienia w ruchu na ul. Michałówka będą polegały na zamknięciu dla ruchu odcinka, na którym będą wykonywane roboty budowlane a objazdy wytyczono ul. Baziową, Łozinową, Akacjową, Kórnicką, Graniczną, Kupiecką, Planetarną. Pojazdy poruszające się ul. Transportową nie będą mogły przejechać odcinka jezdni od ul. Planetarnej do ul. Kórnickiej. Zostaną wytyczone objazdy ul. Kórnicką, Graniczną, Kupiecką, Planetarną.

Dodatkowo wylot na ul. Planetarną na skrzyżowaniu ulic Planetarnej z Transportową zostanie wyłączony z ruchu. Będzie tu wytyczony wjazd na ul. Transportową dotychczasowym lewoskrętem z ul. Planetarnej.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie i przepraszamy za utrudnienia.

Oto:

PLAN ORIENTACYJNY

SCHEMAT OBJAZDÓW 1

SCHEMAT OBJAZDÓW 2

* * *

Jak już informowaliśmy, rozpoczyna się I etap przebudowy ul. Transportowej w Zalasewie (prawie kilometrowy odcinek od ul. Kórnickiej aż do ul. Józefa Rivoliego). Na początek powstanie cała infrastruktura podziemna - kanalizacja deszczowa, rozbudowa kanalizacji sanitarnej, przebudowa sieci gazowej elektro-energetycznej i telekomunikacyjnej, kanał technologiczny oraz oświetlenie ledowe. Jezdnia będzie miała szerokość 7 m, zbudowane zostaną obustronne chodniki o szer 2,2 m, asfaltowa ścieżka rowerowa o szer. 2 m, zatoki autobusowe oraz rondo na skrzyżowaniu z ul. Planetarną.

Wykonawcą jest konsorcjum składające się z firm Budownictwo Drogowe Krug Sp. z o.o. Sp. k. z Rabowic oraz Hydro-Gaz Henryk Wojkiewicz ze Swarzędza. Inwestycja będzie kosztowała 13.818.600 zł i ukończona ma być przed końcem bieżącego roku

W następnym etapie prac ul. Transportowa przebudowana zostanie o kolejne 800 m, aż do granicy administracyjnej Poznania. Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Kórnicką, gdzie również powstanie rondo.

/mw/

UWAGA! Od 9 kwietnia zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie Os. Leśnego i ul. Transportowej!

W związku z wyłączeniem z ruchu od dnia 09.04.2018 odcinka ul. Transportowej od Kórnickiej do Planetarnej, zmianie ulegnie trasa przejazdu linii 484.

Przystanek Zalasewo/os. Leśne dla kursów, w których jest on przystankiem przejazdowym będzie pominięty, a wszystkie kursy realizowane w obu kierunkach przez ten przystanek będą dostosowywać czas przejazdu tak, aby na przystankach za os. Leśnym znaleźć się o dotychczasowym czasie rozkładowym.

Kursy zjazdowe linii 484 realizowane przez Garby Wielkie, dojadą z Garbów Wielkich do os. Leśnego wyznaczonym objazdem, tj. ul. Planetarną, natomiast kursy zjazdowe realizowane bezpośrednio do os. Leśnego, za przystankiem Rondo Raczyńskiego pojadą ul. Kupiecką i Planetarną.

Kursy wyjazdowe z Leśnego realizowane przez Garby Wielkie będą wyjeżdżać z przystanku Zalasewo/os. Leśne odpowiednio wcześniej, aby o czasie znaleźć się na pętli Garby Wielkie, a kursy wyjazdowe nie obsługujące Garbów Wielkich wyjeżdżać będą odpowiednio później, aby o czasie rozkładowym znaleźć się na przystanku "Rolna" przy Rondzie na Kupieckiej/Granicznej.

Kursy z Tulec, które obsługiwały po drodze os. Leśne, celem wyrównania czasu będą przejeżdżać przez Garby Małe, a kurs który normalnie jedzie przez Garby Małe dostosuje czas na przystanku Garbach Wlk/Pętla.

Celem umożliwienia dojazdu do szkoły, wprowadzona zostanie linia 497S (ZOBACZ ROZKŁAD), która, wraz z dotychczasową linią 497 i linią 499 będzie łączyć kursy linii 484 z os. Leśnym trasą Os. Leśne - Planetarna - Graniczna - Rondo Raczyńskiego.

Zmiany będą obowiązywały do czasu udrożnienia przejazdu od ul. Planetarnej do Kórnickiej. O zmianach, jakie zostaną wprowadzone w kolejnym etapie prac na ul. Transportowej, poinformujemy odrębnym komunikatem.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

/ms/