Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

X Noc Kościołów - zapraszamy 30 września

06.09.17

X Noc Kościołów i Międzynarodowy Dzień Muzyki 2017 już 30 września. Wyjątkowe koncerty odbędą się w Uzarzewie i Owińskach.

W sobotę 30 września w ramach X Nocy Kościołów i Międzynarodowego Dnia Muzyki 2017 czeka nas wyjątkowe muzyczne święto. Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” i gminami Czerwonak oraz Swarzędz organizują dwa niezwykłe koncerty.

Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 17.30 w drewnianym kościele św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Wystąpi tam Chór z parafii Matki Bożej Różańcowej w Zielińcu pod dyr. Doroty Czerwińskiej. Członkowie chóru bardzo lubią spotykać się i śpiewać, a swoją pasją i żywiołowością zarażają słuchaczy. Często słyszeli, że „śpiewają duszą”. W swoim repertuarze mają utwory muzyki religijnej od dawnej po współczesną oraz utwory świeckie. Na 15 minut przed koncertem będzie można zwiedzić drewnianą świątynię w towarzystwie przewodnika – regionalisty.

O godzinie 19.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Owińskach wystąpi Grażyna Łobaszewska z Zespołem. Jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek powraca w świetnej wokalnej formie i z nowym projektem. Razem z formacją Ajagore wydała właśnie album „Sklejam się”, będący połączeniem nowoczesnych, różnorodnych stylistycznie brzmień ze znakomitymi, poetyckimi tekstami. 30 września będzie z pewnością niepowtarzalną okazją, aby spotkać się z artystami w Owińskach.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Bezpłatny autokar kursował będzie zgodnie z harmonogramem koncertów:

- godz. 16.40 – odjazd z parkingu przy kościele Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku (Trasa: Czerwonak – Uzarzewo – Owińska – Czerwonak)

- godz. 16.50 – odjazd z parkingu przy ul. Św. Marcina w Swarzędzu, naprzeciwko kościoła św. Marcina Biskupa. (Trasa: Swarzędz – Uzarzewo – Owińska – Swarzędz).

Powrót autokarów do miejsca startu po obu koncertach.

Izabela Paprzycka

Zespół ds. Turystyki

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka