Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

e-strażnik dla porządku i bezpieczeństwa

29.12.16

W nowy rok swarzędzka Straż Miejska wchodzi z zupełnie nowym standardem działania. Uruchomiony został pilotażowy test programu wspomagania dowodzenia e-strażnik, który jest obecnie najbardziej zaawansowanym i funkcjonalnym programem tego typu. Został przygotowany specjalnie pod kątem małych i średnich jednostek - gdzie nie ma stałej służby dyżurnej lub tak jak w naszym przypadku nie zawsze jest dyżurny. Był pisany przez strażników dla strażników - dlatego trafia w ich oczekiwania i potrzeby .

Dla mieszkańców ułatwieniem będzie możliwość zgłoszenia interwencji przy pomocy smartfona lub innego urządzenia posiadającego łącze internetowe przez formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. Taka interwencja trafi natychmiast do terminalu dyżurnego lub w przypadku jego braku do mobilnego terminalu patrolu, który pełni służbę. Jeśli zgłaszający zostawi swoje dane kontaktowe (e-mail, nr telefonu) otrzyma potwierdzenie zwrotne.

Program ułatwi pracę strażnikom, ograniczy biurokrację (np. zniknie papierowy rejestr interwencji), a czynności wymagające pracy „biurowej" ograniczy do niezbędnego minimum. Zapewni także możliwość pozyskiwania danych sprawozdawczych i ewidencyjnych, które dotychczas trzeba było żmudnie zliczać „na piechotę". Pozwoli z poziomu terminalu mobilnego automatycznie sprawdzić czy legitymowana osoba lub numer rejestracyjny pojazdu widnieje w bazie. Jednym z modułów jest „geolokalizacja" - pozwoli w każdej chwili zlokalizować patrol w terenie, jak i odtworzyć historię dla wybranych miejsc/rejonów a strażnikom wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa.

/SM/